Zioła na menopauzę

W kategorii, jaką tworzą leki bez recepty, znajdują się suplementy wspierające organizm kobiety na etapie życia, jakim jest tzw. przekwitanie. Wśród propozycji w aptece dostępne są przede wszystkim produkty lecznicze na bazie ziół i ekstraktów roślinnych. Łagodzą one objawy menopauzy, takie jak nadmierne pocenie się, uderzenia gorąca, bóle głowy czy wahania nastrojów, dzięki substancjom aktywnym pozyskanym m.in. z kłącza pluskwicy groniastej. 

Remifenim czy Remifenin 60 szt., ale także suplementy od innych znanych marek, np. od Schaper & Brummer, Phytopharm lub też Biofarm, skuteczność zawdzięczają obecności fitoestrogenów. Jest to grupa związków organicznych regulująca gospodarkę hormonalną ze względu na zdolność syntezy z receptorami estrogenowymi naturalnie występującymi w organizmie kobiety. Poza tym oddziaływanie wyciągu roślinnego, który zawiera również suplement Klimadynon, przyczynia się do stymulacji procesów kościotworzenia, spowalniając tym samym zmiany osteoporotyczne, na które panie w tym okresie są najbardziej narażone. Suplementy z apteki tej kategorii można stosować nawet na pierwsze objawy menopauzy. Dawkowanie i sposób podawania mogą się różnić w zależności od produktu 

Kiedy menopauza dokucza…

Na objawy klimakterium, bez względu na ich charakter i intensywność, apteka proponuje także suplementy na bazie wyciągów z soi. Izoflawony sojowe, w tym genisteina i daidzeina, dobroczynnie oddziałują na estrogeny, sprzyjając stabilizacji ich poziomu i regulując ich aktywność. Poza tym wyciąg z nasion soi stanowi również źródło innych związków odżywczych przyczyniających się do poprawy zdrowia. Pomaga np. na dolegliwości żołądkowe, zaburzenia snu, napięcie nerwowe oraz wiele innych objawów. Jest też zalecany nie tylko na oznaki menopauzy, ale także w ramach profilaktyki oraz uzupełnienia leczenia zmian osteoporotycznych i niektórych o charakterze nowotworowym. Wpływa również na obniżenie cholesterolu LDL odpowiedzialnego za powstawanie miażdżycy. Dodatkowo hamuje on spadek libido, poprawia wygląd i kondycję skóry oraz zwiększa mineralną gęstość kości, wzmacniając je i wspierając w regeneracji pourazowej. To wszystko jest możliwe za sprawą innych substancji aktywnych, które posiada soja, jak witaminy z grupy B, A, E i C, białka oraz potas i magnez. 

Suplementem wartym uwagi jest Soyfem. Wyroby z oferty są bezpieczne i mogą je stosować nawet panie obciążone zaburzeniami na tle naczyniowo-sercowym czy otyłością. Wśród grupy suplementów na objawy przekwitania znajdują się też takie zawierające wyciągi etanolowe z kwiatostanu głogu oraz ziela melisy i jemioły – to np. Cravisol w płynie, działający dodatkowo łagodząco na zaburzenia rytmu serca pochodzenia nerwowego. Leki bez recepty w formie suplementów można stosować przez określony czas, który producent zaznacza w ulotce informacyjnej, ale zasadność ich zażywania warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij