Suplementy na pamięć

(110) info
Pokaż filtry Filtruj

Suplementy na pamięć dla seniorów

W kategorii, jaką są suplementy na pamięć, znajduje się blisko 90 propozycji wyrobów farmaceutycznych o działaniu zwiększającym sprawność intelektualną. Tabletki, kapsułki, olejki czy proszki do sporządzania płynnej zawiesiny, bogate w naturalne składniki i substancje aktywne, wspomagają odpowiednią aktywność komórek nerwowych, usprawniają przewodnictwo elektryczne, a także sprzyjają powstawaniu nowych połączeń neuronowych. Witaminy na pamięć dla seniora, takie jak Swanson Fosfatydylseryna, Biovital Pamięć czy Sideral, dobroczynnie wpływają na możliwości poznawcze, wspierając koncentrację i zdolności zapamiętywania.

W aptece są suplementy wspomagające pamięć dla osób starszych od znanych i cenionych producentów, takich jak DOZ. Niektóre z nich zawierają wyłącznie składniki pochodzenia roślinnego, m.in. Żeń-szeń, inne zaś wzbogacane są o dodatkowe substancje odżywcze, w tym przede wszystkim witaminy z grupy B, ale również wiele cennych minerałów, jak np. Magnez czy koenzym Q10.

Dzięki kompleksowej formule supelementy z apteki dobroczynnie oddziałują nie tylko na sferę umysłową. Usprawniają także gospodarkę hormonalną, regulują perystaltykę jelit i zapobiegają wahaniom ciśnienia tętniczego krwi. Każdy suplement na pamięć dla osób starszych powinien stanowić uzupełnienie codziennej diety, a nie być jej substytutem. Poprawę procesów pracy mózgu, jakie wywołują m.in. środki Cumind HR czy Ginko Biloba, można zaobserwować tylko przy regularnym i odpowiednim ich stosowaniu. Zalecane dzienne spożycie wspomagających wyrobów farmaceutycznych to najczęściej 1 tabletka lub porcja kropel (w zależności od postaci suplementu) w trakcie posiłku.

Witaminy na pamięć dla dzieci nastoletnich i dla dorosłych

W ofercie są także środki na problemy z koncentracją, zapamiętywaniem czy nadpobudliwością u młodzieży. Wiele z nich dodatkowo zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia, a także dodaje energii, dlatego mogą z nich korzystać również dorośli. Produkty takie jak Swanson Guarana, Lecytyna Avet czy MB Active zostały stworzone z myślą o osobach będących w okresie wytężonej pracy umysłowej. Usprawniają one dodatkowo zdolności poznawcze, wspierają metabolizm i prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Są również suplementy dla narażonych na przewlekły stres. Ekstrakty roślinne (z ashwagandy, żeń-szenia, korzenia Maca, różeńca górskiego i innych), a także dodatkowe substancje aktywne zawarte m.in. w Olimp Perceptin czy Olimp Stress Control działają pozytywnie w stanach osłabienia psychonerwowego.

Ucząca się młodzież, zwłaszcza w okresach sesji egzaminacyjnych, może skorzystać z multiwitaminowych suplementów takich jak Sesja lub Olimp Gold Lecytyna. Wspierają one przede wszystkim zdolności do skupienia uwagi, przyspieszają przyswajanie wiedzy, a także pomagają opanować nadpobudliwość i nerwowość związaną z presją czasu i ilością materiału do opanowania. Wiele z nich mogą stosować seniorzy, uzupełniając w ten sposób dietę w celu utrzymania zdolności intelektualnych oraz osoby dorosłe, których praca ma charakter umysłowy. Skuteczność suplementów na pamięć polega na zapewnieniu organizmowi odpowiedniej ilości niezbędnych witamin, minerałów, kwasów różnego rodzaju, soli i innych składników odżywczych w wygodnej formie.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij