Niskie libido

(35) info
Pokaż filtry Filtruj

Niskie libido

Nieznacznie obniżone libido to przypadłość wielu osób na co dzień niemających zaburzeń w sferze seksualnej. Spowodowane jest wieloma czynnikami oddziałującymi między sobą, a ponadto jest cechą zmienną osobniczo. Dedykowane panom suplementy oraz leki pozwalają na poprawienie jakości życia seksualnego oraz pomagają w powrocie do pełni sił witalnych.

Czym jest libido i co na nie wpływa?

Libido bywa określane mianem popędu seksualnego oraz pożądania. Odczuwanie libido przejawia się chęcią podejmowania aktywności o charakterze seksualnym oraz myślami o seksie. Nasilone, prawidłowe libido wpływa także fizycznie na organizm zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn – wzmaga przepływ krwi przez naczynia okolic intymnych, co objawia się ich lekkim obrzmieniem, drażliwością i zwiększeniem wydzielania nawilżającego śluzu u kobiet. Przy niewystarczającym nawilżeniu pochwy podczas stosunku, warto zastosować dedykowane żele intymne, które zapobiegną otarciom i poprawią jakość współżycia.

Każda osoba inaczej odczuwa libido, a jego nasilenie znacznie fluktuuje – zmienia się w ciągu dnia, a także w zależności od dnia cyklu miesiączkowego u kobiet. Zaburzenia popędu seksualnego rozpoznawane są wtedy, gdy jednostka istotnie i zauważalnie traci ochotę na seks lub też nagle jej libido drastycznie się zwiększa. Należy pamiętać, że wysokie lub niskie libido jest cechą osobniczą, a stan normalny u jednej osoby może wydawać się patologią u innej.

Libido u kobiet to w dużej mierze efekt aktywności wewnątrzwydzielniczej – hormonalnej. Szczególnie zauważalne jest to w trakcie analizy cyklu menstruacyjnego, gdy najbardziej nasilone libido kobieta odczuwa w dniach płodnych, a najniższe w czasie krwawienia. Obniżenie libido wiąże się silnie z napotkanymi trudnościami dnia codziennego, przewlekłym stresem, chorobami, stylem życia, a także przyjmowanymi farmaceutykami i innymi substancjami chemicznymi. By wspierać swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, a także zapobiegać dolegliwościom związanym z nadmiernym stresem, polecamy zapoznanie się z ofertą preparatów z magnezem oraz leków na uspokojenie bez recepty pomagających zachować pełnię sił psychicznych.

Ziołowe preparaty na potencję

Na rynku można znaleźć wiele preparatów dedykowanych osobom z niskim libido. Wśród nich znajduje się szeroka gama produktów wytworzonych z udziałem surowców pochodzenia roślinnego, które poprawiają jakość życia seksualnego. Rośliny szczególnie często wykorzystywane w takich preparatach to:

  • maca,
  • żeń szeń,
  • buzdyganek naziemny,
  • morwa biała,
  • cytryniec chiński,
  • różeniec górski.

Można alternatywnie zdecydować się na preparat zawierający jedynie suszoną roślinę, na przykład w formie herbatki do zaparzania.

L-arginina na potencję

Lewoarginina to związek chemiczny poprawiający jakość życia seksualnego u panów – zwiększa bowiem przepływ krwi przez naczynia krwionośne penisa, co zwiększa wzwód i pozwala dłużej utrzymać erekcję. Ponadto stosowanie aminokwasu poprawia jakość spermy, gdyż zwiększa jej produkcję i korzystnie oddziałuje na ruchliwość plemników. Warto zatem szukać jej w preparatach dedykowanym męskiemu libido, szczególnie wtedy, gdy istotne jest poprawienie jakości nasienia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij