Leki na żylaki, obrzęki i ciężkie nogi

(52) info
Pokaż filtry Filtruj

Żylaki 

Żylaki są efektem niewydolności żylnej organizmu. Stanowią one problem zdrowotny, ale także przyczyniają się do pogorszenia samopoczucia osoby dotkniętej tą dolegliwością. Żylaki najczęściej występują na nogach, ale pojawiają się także w obrębie kończyn górnych. Wsparciem w leczeniu tego schorzenia są specjalne preparaty na żylaki. 

Żylaki – przyczyny 

Do powstawania żylaków przyczynia się wiele czynników. Przede wszystkim są nimi predyspozycje genetyczne wywołujące zaburzenia funkcjonowania zastawek żylnych. Ponadto prowadzą one do osłabienia naczyń krwionośnych w kończynach dolnych. Oczywiście warto również wiedzieć, że ryzyko pojawienia się żylaków wzrasta przez zmniejszenie elastyczności naczyń krwionośnych i wzrostu ich przepuszczalności. Dochodzi do tego na skutek siedzącego trybu życia, częstych gorących kąpieli, otyłości, podnoszenia ciężarów, uporczywych zaparć, stosowania antykoncepcji

Jakie są objawy żylaków nóg? 

Żylaki stanowią niebezpieczeństwo dla zdrowia, a również są problemem natury estetycznej. Co ważne, w przypadku niepodjęcia leczenia tego schorzenia we właściwym czasie dochodzi ich do rozwoju, a to sprawia, że stają się trudniejsze do wyleczenia. Pierwszymi objawami żylaków kończyn dolnych są: 

  • ból nóg,  

  • uczucie ich ciężkości,  

  • uczucie pieczenia, 

W późniejszym etapie dochodzi do pojawienia się pajączków (żyłek o licznych rozgałęzieniach) widocznych pod cienką skórą. Choroba rozwija się przez kilka lat – dochodzi wówczas do rozszerzania się żył i powstawania na nich wybrzuszeń.  

Leki na żylaki – rodzaje preparatów 

W leczeniu żylaków zaleca się stosowanie specjalnych preparatów. Mają one na celu wesprzeć mikrokrążenie przez zmniejszenie przepuszczalności naczyń krwionośnych. Środki te są znane ze swoich działań ochronnych na naczynia. Ponadto przyczyniają się one do eliminacji stanów zapalnych. Produkty na żylaki dostępne są w formie tabletek, kapsułek, żelów. 

Ponadto warto także sięgnąć po pończochy uciskowe, które modelują sylwetkę,  zapobiegają pajączkom, nadają nogom lekkości przez cały dzień, redukują bóle oraz obrzęki nóg. 

Żele na żylaki 

Żele na żylaki są jednymi z najpopularniejszych środków stosowanych na tego rodzaju schorzenie. Preparaty te niwelują opuchliznę oraz przynoszą ulgę obolałym nogom. Warto wybierać żele z dodatkiem kasztanowca poprawiającego ukrwienie. Osoby podatne na powstawanie pajączków kończyn dolnych powinny przeprowadzać masaż nóg oraz stóp, używając w tym celu żelu kasztanowego wzbogaconego w arnikę. Ponadto w tego typu żelach należy szukać ekstraktu z oczaru wirginijskiego i kolagenu. 

Tabletki na żylaki

Wsparciem leczenia żylaków mogą być również specjalne tabletki, dzięki którym terapia przebiega szybciej i staje się bardziej skuteczna. Za sprawą substancji czynnych zawartych w tabletkach na żylaki dochodzi m.in. do: 

  • zmniejszenia rozszerzalności żył, 

  • usprawnienia krążenia, 

  • podniesienia wytrzymałości układu naczyń włosowatych. 

Oczywiście przy wyborze leków na żylaki, warto zasięgnąć profesjonalnej porady lekarskiej. 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij