Przewijaki dla dzieci

(14) info
Pokaż filtry Filtruj

Przewijaki dla dzieci

Przewijak jest niezbędnym elementem pokoju niemowlaka, ponieważ to na nim wykonuje się większość codziennych czynności związanych z pielęgnacją dziecka. W odróżnieniu od szaf, regałów czy skrzyń na zabawki, które mogą być pominięte w pierwszych etapach życia malucha, przewijak jest konieczny. Jeśli szukasz najlepszego przewijaka do pokoju twojego dziecka, warto zapoznać się z ofertą Aptelii. Ponadto dobrą opcją jest zakup specjalnych podkładów do przewijania, dzięki którym łatwiej zachować czystość otoczenia.

Przewijak dla dzieci – praktyczne rozwiązanie dla rodziców

Przewijak dla niemowląt jest niezwykle przydatnym elementem pokoju niemowlęcia. To właśnie na przewijaku najczęściej dziecko jest ubierane i przygotowywane do kąpieli. Ponadto stanowi on doskonałe miejsce do przeprowadzania masażu oraz zabaw z dzieckiem. Zakup przewijaka niesie ze sobą wiele zalet dla rodziców. Regularne noszenie, wkładanie i wyjmowanie dziecka z łóżeczka może stanowić duże obciążenie dla pleców opiekuna. Układanie dziecka na przewijaku ustawionego na odpowiedniej wysokości, znacznie ułatwia przeprowadzanie czynności związanych z pielęgnacją malucha. Nie wymaga bowiem nienaturalnego nachylania się czy przybierania niewygodnej pozycji. Przewijak jest zatem niezastąpiony w kwestii zdrowia kręgosłupa rodzica.

Wybór przewijaka dla dzieci – miękki czy twardy?

Wyróżnia się dwa rodzaje przewijaków dla niemowląt: miękkie i twarde. Przewijak twardy wzmocniony deską, sprawia, że jest całkowicie sztywny i można go umieścić na ramach łóżeczka. Z kolei miękki przewijak musi być układany na twardych elementach, np. na komodzie, jednak jest lżejszy i łatwiej go przenosić. Oba rodzaje przewijaków mają jednak swoje wady. Przewijak nakładany na łóżeczko należy każdorazowo zdejmować, aby umieścić na materacu malucha do snu. Natomiast miękki przewijak wymaga odpowiedniej dużej, stabilnej powierzchni, np. komody, co może stanowić problem w pewnych sytuacjach (np. w podróży).

Przeczytaj także: Wyprawka dla niemowlaka

Przewijaki dla dzieci nakładane na łóżeczko

Przewijak nakładany na łóżeczko jest zalecany dla osób, które chcą zaoszczędzić miejsce w niewielkiej sypialni lub nie mają osobnego pokoju dla niemowlaka. Jest to rozwiązanie pozwalające na utworzenie wygodnego obszaru do przewijania bez potrzeby zajmowania dodatkowej przestrzeni. Przewijaki te są zazwyczaj uniwersalne i dostępne w różnych rozmiarach, umożliwiając dopasowanie do łóżeczka niemowlęcego o wymiarach 120 × 60 cm lub 140 × 70 cm.

Przewijaki wolnostojące

W przypadku dysponowania odpowiednią ilością miejsca warto zdecydować się na przewijak wolnostojący. Jest to bardziej funkcjonalne rozwiązanie niż przewijak nakładany, ponieważ poza blatem do przewijania zyskuje się dodatkową przestrzeń na rzeczy maluszka, np. chusteczki nawilżane czy pieluchy. Dzięki półkom przewijaka można mieć wszystko pod ręką, co znacznie ułatwi codzienną pielęgnację dziecka.

Zakup przewijaka dla dzieci – na co zwracać uwagę?

Podczas wyboru przewijaka dla dziecka, należy kierować się przede wszystkim swoimi potrzebami, dostępną przestrzenią oraz budżetem. Przewijak nakładany na łóżeczko będzie dobrym wyborem dla osób, które mają ograniczoną ilość miejsca lub nie posiadają oddzielnego pokoju dla dziecka. Natomiast, jeśli dysponujemy większą przestrzenią, warto zdecydować się na przewijak wolnostojący lub komodę z przewijakiem. Komoda z przewijakiem jest kosztowniejsza, ale przetrwa wiele lat i może być używana przez kolejne dziecko.

Do kiedy używać przewijaka dla dzieci?

Podstawowym czynnikiem decydującym o tym, kiedy należy przestać używać przewijaka, jest tempo rozwoju dziecka. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W niektórych przypadkach, kiedy dziecko szybko się rozwija, przewijak może być zbędny już przed ukończeniem przez nie 6. miesiąca życia. W innych sytuacjach może to zająć nawet rok. Jednak, kiedy dziecko zaczyna chodzić, nie ma już potrzeby korzystania z przewijaka.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij