Preparaty na uspokojenie i wyciszenie dla dzieci

(16) info
Pokaż filtry Filtruj

Preparaty na uspokojenie i wyciszenie dla dzieci – ukojenie dla ciała oraz emocji

Codzienność dostarcza bardzo wielu emocji. Zwłaszcza maluchom, dla których wszystko jest nowe, ciekawe, a często też wzbudzające obawy i lęki. Nieraz są one trudne do uniesienia, podobnie zresztą jak i emocje o zabarwieniu pozytywnym, np. radość czy ekscytacja. Warto je wszystkie dzieciom tłumaczyć i wspierać je w nauce radzenia sobie z nimi. Nie zawsze są to łatwe procesy psychologiczne – wymagają zaangażowania zarówno od dzieci, jak i rodziców. Zdarza się zatem, że potrzebne jest dodatkowe wsparcie, którą mogą przynieść m.in. preparaty na uspokojenie i wyciszenie dla dzieci.

Sprawdź ofertę: Tabletki na uspokojenie

Stres, przebodźcowanie, pobudzenie u dziecka

We współczesnym świecie bardzo często dzieci mają równie wiele zajęć co ich rodzice – przedszkole lub szkoła, dodatkowy angielski, sport, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne i wiele innych. Nic więc dziwnego, że może pojawić się poczucie przeciążenia, które warto bacznie obserwować.

Jednocześnie warto też pamiętać, że czasami wcale nie musi zdarzyć się „wiele” – patrząc z perspektywy dorosłego człowieka – a mimo to dziecko nie będzie w stanie dać sobie rady z różnego rodzaju obowiązkami czy przeżyciami. W takim przypadku najistotniejsze, by być w tym wszystkim wspólnie z maluchem i dawać mu maksymalne wsparcie. Jeśli trzeba, warto też sięgać po profesjonalną pomoc – psychologowie czy psychoterapeuci dziecięcy właśnie od takich trudności są, a zgłoszenie się do nich bywa naprawdę pomocne.

Przeczytaj także: Zioła na uspokojenie

Preparaty na uspokojenie i wyciszenie dla dzieci – wsparcie z domowej apteczki

Wśród środków, które mają za zadanie wyciszyć i uspokoić najmłodszych, znajdują się propozycje z różnych formach: syropów, tabletek, żeli, balsamów etc. Przy wyborze zawsze należy sprawdzić, od jakiego wieku można je podawać – nie wszystkie mogą być stosowane np. przez przedszkolaków. 

Jeśli zaś chodzi o konkretne składniki, warto wiedzieć, że niektóre z nich wpływają typowo wyciszająco, inne przynoszą relaks i ukojenie, a jeszcze kolejne ułatwiają zasypianie. W większości są to substancje naturalnego pochodzenia, przykładowo:

  • ekstrakty roślinne – np. z melisy, rumianku, lipy, głogu, nagietka lekarskiego, kaliny koralowej czy róży stulistnej (np. ta ostatni wspiera fizjologiczny proces zasypiania);
  • olejki eteryczne – np. eukaliptusowy, miętowy czy lawendowy. Działają relaksująco i wspierają spokojny sen. Są też pomocne w przypadku kataru i zatkanego nosa – ułatwiają oddychanie, a tym samym także zwiększają komfort malucha i minimalizują związane z nieprzyjemnymi symptomami napięcie.

Najważniejsze, aby stosować tego typu preparaty zgodnie z ulotką lub konkretnymi wskazaniami lekarza. Dzięki temu wzrastają szanse na odzyskanie spokoju malucha – nocy bez koszmarów, dni bez drażliwości i nadmiernego lęku. Warto o to zadbać!

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij