Persen forte, kapsułki twarde, 20 szt.

PODOBNE PRODUKTY

Opis

Persen Forte to lek ziołowy stosowany w celu uspokojenia i wyciszenia w stanach napięcia nerwowego oraz przy problemach z zasypianiem. Zawiera wyciągi z korzenia kozłka, liści melisy i liści mięty.

Skład

Substancjami czynnymi leku są suche wyciągi z korzenia kozłka lekarskiego (Valerianae extractum hydroalcoholicum siccum), liści melisy (Melissae folii extractum siccum) i liści mięty (Menthae folii extractum siccum).

1 kapsułka twarda zawiera: 87,5 mg suchego wyciągu z korzenia kozłka lekarskiego, 7,5 mg suchego wyciągu z liści melisy lekarskiej, 17,5 mg suchego wyciągu z liści mięty pieprzowej.

Substancje pomocnicze: Zawartość kapsułki: magnezu tlenek, laktoza jednowodna, talk, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian; Otoczka kapsułki: żelatyna, żelaza tlenek czerwony (E172), żelaza tlenek żółty (E172), tytanu dwutlenek (E171).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Młodzież w wieku powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku:  1-2 kapsułki dwa lub trzy razy na dobę, w stanach napięcia nerwowego.

W przypadkach trudności w zasypianiu zaleca się przyjmować 2 kapsułki 1/2 do 1 godziny przed pójściem spać.

Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć do 6 kapsułek. Kapsułki można przyjmować niezależnie od posiłków, popijając je niewielką ilością wody.

Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 14 dniach stosowania leku, należy skontaktować się z lekarzem. Działanie lecznicze obserwuje się w okresie od 2 do 4 tygodni.

Działanie

Korzeń kozłka ma działanie uspokajające i poprawia jakość oraz długość snu.
Melisa działa uspokajająco oraz wiatropędnie i jest tradycyjnie stosowania w ziołowych preparatach uspokajających i wspomagających sen.
Liście mięty są tradycyjnie stosowane razem z korzeniem kozłka w ziołowych preparatach uspokajających.

Wskazania

Persen Forte jest tradycyjnym lekiem roślinnym przeznaczonym tradycyjnie do stosowania w łagodnych stanach napięcia nerwowego i trudnościach w zasypianiu, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Persen Forte jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne (korzeń kozłka, liść melisy, liść mięty), mentol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Przetwory z korzenia kozłka lekarskiego mogą spowodować objawy ze strony przewodu pokarmowego, np. nudności lub bóle skurczowe w jamie brzusznej.
  • Po zażyciu mięty pieprzowej mogą się nasilić objawy refluksu żołądkowo-przełykowego, zwłaszcza zgaga. Częstość tych działań niepożądanych nie jest znana.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek zawiera laktozę - Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

  • Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
  • Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Maksymalnie w ciągu doby można przyjąć do 6 kapsułek.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.

Nie zaleca się jednoczesnego stosowania leku Persen Forte i syntetycznych leków uspokajających.

Stosowanie leku z jedzeniem i piciem

  • Kapsułki Persen Forte można przyjmować niezależnie od posiłków.
  • Podczas stosowania leku Persen Forte nie należy pic napojów alkoholowych.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania produktu Persen forte u kobiet w ciąży. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania produktu Persen forte u kobiet karmiących piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn

Lek może zaburzać zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Podmiot odpowiedzialny

Alvogen Pharma Trading Europe EOOD
86 Bulgaria blvd., floor 1
1680 Sofia, Bułgaria

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij