Dicogel Gastro, syrop przeciw refluksowi dla dzieci i niemowląt, 100 ml

Kod produktu: 8033300191163

Opis

Wyrób medyczny Dicogel Gastro to syrop dla dzieci oraz niemowląt, który tworzy w środowisku żołądka lepką substancję pełniącą rolę bariery i w ten sposób przeciwdziała objawom refluksu żołądkowo-przełykowego. Syrop posiada w składzie alginianu magnezu i kwas hialuronowy. Produkt nie zawiera glutenu.

Skład

Woda, alginian magnezu, hialuronian sodu, naturalny aromat truskawkowy, p-hydroksybenzoesan metylu, p-hydroksybenzoesan etylu, p-hydroksybenzoesan propylu, glikozydy stewiolowe.

Nie zawiera glutenu.

Zawartość opakowania

W opakowaniu znajduje się 100 ml syropu i strzykawka dozująca.

Działanie

Syrop Dicogel Gastro jest wyrobem medycznym na bazie alginianu magnezu. Substancja ta jest polisacharydem, który w kwaśnym środowisku żołądka tworzy lepką substancję pełniącą rolę bariery. Zapobiega ona przedostaniu się soków żołądkowych do przełyku, przez co pozwala zachować integralność błony śluzowej przełyku i przeciwdziała wystąpieniu objawów refluksu jak: wymioty, zarzucanie pokarmu, zgaga lub uczucie pieczenia, nadkwasota, kaszel refluksowy, itd...)..

Wskazania

Dicogel Gastro stosuje się doustnie i jest przeznaczony do zwalczania objawów refluksu żołądkowo-przełykowego u niemowląt i dzieci.

Stosowanie produktu

Przed użyciem należy wstrząsnąć energicznie butelką. Stosować zgodnie z poniżej podanymi zasadami dawkowania lub zgodnie ze wskazaniem lekarza.

Wiek Dawka
Niemowlęta o masie ciała poniżej 5 kg 1 ml produktu 5-10 minut po karmieniu (do 10 ml dziennie)
Dzieci w wieku do 3 lat, o masie ciała powyżej 5 kg 4 ml po jedzeniu i 2 ml przed pójściem spać
Dzieci w wieku powyżej 3 lat 10-20 ml do podzielenia w ciągu dnia, po jedzeniu i przed pójściem spać

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu lub w przypadku niedrożności jelit. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania czynników zagęszczających (płatki ryżowe, skrobia, mączka chleba świętojańskiego – karob, itp.).

Nie przekraczać zalecanych dawek. Odnośnie stosowania zaleca się zasięgnięcie opinii lekarza.

Po użyciu dokładnie zamknąć butelkę. Zużyć produkt w ciągu 20 dni od otwarcia butelki.

Skonsultować się z lekarzem w razie nieustąpienia objawów.

Po użyciu unikać kontaktu z oczami. Nie wdychać.

Nie stosować produktu, jeśli opakowanie jest uszkodzone oraz po upływie terminu ważności umieszczonego na opakowaniu. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Produkt może mieć mniej lub bardziej lepką konsystencję i/lub nieznacznie zmieniać kolor i smak, co nie oznacza zmiany jakości produktu.

Uwagi i środki ostrożności

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu w temperaturze pokojowej, o ile to możliwe poniżej 25°C i powyżej 10°C, w suchym miejscu, z dala od źródeł światła. Okres ważności dotyczy produktu zamkniętego i właściwie przechowywanego.

Możliwe działania niepożądane wyrobu medycznego

W przypadku wystąpienia reakcji niepożądanych należy przerwać stosowanie produktu i skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży

Wyrób medyczny można stosować u niemowląt i dzieci

Dystrybutor

VITIS PHARMA
Chmielna 85/87
Warszawa

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij