Dexeryl, krem emolient, 500g

Wybrany przez Ciebie produkt jest niedostępny. Możliwe, że wkrótce ponownie pojawi się w Aptece. Dodaj swoj adres e-mail, abyśmy mogli Cię o tym poinformować.

PODOBNE PRODUKTY

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Opis

Dexeryl

wyrób medyczny w postaci kremu łagodzącego objawy suchej skóryktóre często występują u osób dotkniętych atopowym zapaleniem, rybią łuską oraz rumieniem wywołanym radioterapią. Składniki produktu zostały dobrane tak, aby przywrócić skórze prawidłowy poziom jej nawilżenia.
Dla osób dorosłych i dzieci od 1. dnia życia.
Nie zawiera parabenów i zapachu.

Skład

Glycerol, White Soft Paraffin, Liquid Paraffin, Glycerol Monostearate, Stearic Acid, Dimethicone, Macrogol 600, Trolamine, Acrylamide/acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate, Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Purified Water.

Zawartość opakowania

Butelka z pompką 500 g

Działanie

Krem Dexeryl tworzy na powierzchni skóry ochronną powłokę, która zapobiega utracie wody oraz chroni ją przed zewnętrznymi czynnikami drażniącymi. Dodatkowo, produkt nawilża skórę i łagodzi znajdujące się na niej podrażnienia. Dwa składniki, które znajdują się w produkcie – glicerol i wazelina zapewniają właściwości nawilżające i ochronne wyrobu.

Przeznaczenie produktu

Wyrób przeznaczony do leczenia objawów i dolegliwości związanych z suchością skóry w różnych dermatologicznych stanach chorobowych (np. atopowe zapalenie skóry, rybia łuska ... ) oraz rumieniem wywołanych radioterapią.
Dla osób dorosłych i dzieci (w tym noworodków).

Wskazania

Produkt przeznaczony do stosowania na skórę suchą, w różnych dermatologicznych stanach chorobowych, oraz rumieniem wywołanych radioterapią.

Charakterystyka produktu

Preparat pomaga przywrócić odpowiednie nawilżenie suchej skórze, niezależnie od miejsca występowania przesuszeń. Składniki kremu pozwalają zmniejszyć nasilenie istniejących i przeciwdziałać nowym podrażnieniom.

Stosowanie produktu

Stosować cienką warstwę na podrażnione miejsca 1-2 razy dziennie (maksymalnie, w razie konieczności do 6 razy na dobę). 

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Przed zastosowaniem należy zapoznać się z instrukcją użycia wyrobu.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników. W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.
Przechowywać w suchym, chłodnym i zacienionym miejscu. Chronić przed działaniem promieni słonecznych.
Nie stosować na rany. 
Nie połykać, unikać kontaktu z oczami. 
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 30°C. 
Zużyć w ciągu 6 miesięcy od pierwszego otwarcia opakowania.

Stosowanie wyrobu z innymi lekami

Nie zaleca się równoczesnego stosowania kremu Dexeryl z innymi produktami o działaniu miejscowym. 

Producent

PIERRE FABRE
Belwederska 20/22
Warszawa

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij