Dermatol, proszek, 5 g

Kod produktu: 5909990036431

PODOBNE PRODUKTY

Czym jest Dermatol i kiedy stosować lek?

Dermatol to produkt leczniczy w postaci proszku o działaniu ściągającym, hamującym drobne krwawienia i odkażającym. Wskazaniem do zastosowania tego leku są stany zapalne skóry, sączące się rany i owrzodzenia.

Jaki jest skład leku Dermatol?

Substancją czynną tego leku jest bizmut galusanu zasadowego (Bismuthi subgallas), którego 100 g proszku zawiera 100 g.

Lek ten nie zawiera substancji pomocniczych.

Dermatol - jak stosować?

Lek ten powinno się podawać zgodnie z ulotką dla pacjenta albo zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku pojawienia się jakiejkolwiek niepewności zaleca się skorzystanie z porady lekarza lub farmaceuty. Lek jest przeznaczony do podania na skórę. Proszkiem należy przesypać uszkodzenia skóry (rany, owrzodzenia, otarcia naskórka).

Przeciwwskazania do stosowania leku Dermatol?

Przeciwwskazania do stosowania tego produktu leczniczego są następujące:

  • Reakcje nadmiernej wrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników zawartych w tym leku
  • Okres ciąży i karmienia piersią.

Jak działa lek Dermatol?

Proszek Dermatol wykazuje działanie ściągające i odkażające. Działa przeciwzapalnie, a także hamuje miejscowo drobne krwawienia.

Działania niepożądane leku Dermatol.

Lek ten, jak wszystkie leki, może być przyczyną wystąpienia działań niepożądanych, jednak nie każdy pacjent ich doświadczy.

W trakcie stosowania leku mogą pojawić się zaburzenia skóry i tkanki podskórnej pod postacią łagodnego zaczerwienia i podrażnienia.

Czy Dermatol wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Informację o aktualnie i ostatnio przyjmowanych lekach, a także o produktach leczniczych, które pacjent planuje przyjmować (również bez recepty) powinno się przekazać lekarzowi.

Dotychczas nie stwierdzono istotnych klinicznie interakcji tego produktu leczniczego z innymi lekami.

Ostrzeżenia.

Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.

Proszek Dermatol nie może być stosowany przez kobiety w ciąży i okresie laktacji.

Stosując ten lek należy uważać, aby proszek nie przedostał się do oczu lub dróg oddechowych, gdyż może wywołać ich łagodne podrażnienie.

Produkt powinien być przechowywany w miejscu nieosiągalnym dla dzieci i w pierwotnym opakowaniu. Opakowanie leku powinno pozostawać zamknięte, celem ochrony przed wpływem światła słonecznego.

Producent

LAB.GALENOWE OLSZTYN
Spółdzielcza 25a
Dywity

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij