pierścienie erekcyjne w kobiecej ręce na białym tle
Seks i emocje Sylwia Brodniewska, 29.12.2021
Przeczytane 334 razy

Co to jest pierścień erekcyjny? Kto powinien go stosować?

Pierścień erekcyjny to popularny gadżet erotyczny stosowany przez wiele par. Występuje w kilku rodzajach, dzięki czemu każdy może znaleźć najlepszy dla siebie. Korzystanie z pierścienia jest łatwe i polega na założeniu go na członek przed erekcją lub w niektórych modelach w jej trakcie.

Spis treści


  1. Co to jest pierścień erekcyjny?
  2. Kto powinien korzystać z pierścienia erekcyjnego?
  3. Jak działa pierścień erekcyjny?
  4. Rodzaje pierścieni erekcyjnych

Popularność gadżetów erotycznych rośnie z roku na rok. Pierścień erekcyjny pomaga osiągnąć pełen wzwód, dzięki czemu stosunek seksualny jest przyjemniejszy dla obojga partnerów. Powinni po niego sięgać mężczyźni, którzy pragną urozmaicenia w sypialni, a także większego zadowolenia swojej partnerki.

Co to jest pierścień erekcyjny?

Pierścień erekcyjny to gadżet erotyczny, który cieszy się dużą popularnością wśród kobiet i mężczyzn. Często jest stosowany przez mężczyzn, którzy narzekają na niepełny wzwód, ale skutecznie zwiększa również doznania seksualne partnerki. Pierścień erekcyjny może wydłużać erekcję u mężczyzny, dzięki czemu stosunek trwa dłużej i jest przyjemniejszy dla obu stron. Zadaniem gadżetu jest zatrzymanie krwi w penisie, dzięki czemu erekcja jest silniejsza.

Pierścień erekcyjny pomaga utrzymać erekcję podczas stosunku. Podczas pierwszego użycia ważne, aby nie nosić go dłużej niż przez 10 minut. Przy kolejnych stosunkach można wydłużać ten czas nawet do 30 minut. Nieumiejętne korzystanie z pierścienia może prowadzić do uszkodzenia nerwów w penisie.

Kto powinien korzystać z pierścienia erekcyjnego?

Styl życia, odpowiednia dieta i aktywność fizyczna mają duży wpływ na życie seksualne. Zaburzenia wzwodu mogą pojawić się u każdego mężczyzny i być wynikiem stresujących sytuacji, nadmiernych obowiązków czy chorób, takich jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby serca i układu krążenia, a także nieprawidłowo funkcjonujące hormony. Na kłopoty z erekcją skarżą się również mężczyźni niestroniący od używek, jak alkohol, papierosy czy narkotyki, które mogą powodować obniżenie poziomu testosteronu. Pierścień erekcyjny jest jednym ze sposobów na poprawę wzwodu, wydłużenie go i zintensyfikowanie.

Mężczyźni, którzy mają kompleksy na punkcie swojego ciała i umiejętności, obniżony nastrój lub stany depresyjne także mogą narzekać na brak wzwodu. Podobna sytuacja występuje u panów niepewnych swojej orientacji seksualnej. Używanie pierścienia erekcyjnego może pozytywnie wpłynąć na ich życie seksualne, jednakże nie jest to trwałe rozwiązanie problemów ze wzwodem. Wszelkie nieprawidłowości powinny zostać skonsultowane z lekarzem.

Jak działa pierścień erekcyjny?

Gadżet ten najczęściej jest wykonywany z bezpiecznego silikonu lub gumy. Pierścienie z nierozciągliwego materiału należy nakładać przed osiągnięciem wzwodu, natomiast te z termokurczliwych materiałów można stosować po osiągnięciu erekcji. Pierścień nakłada się zarówno na jądra, jak i na penisa. Rozmiar pierścienia powinien być dostosowany do wielkości penisa. Nie może być zbyt luźny lub ciasny, ponieważ jego stosowanie będzie niekomfortowe.

Podczas stosowania pierścienia można zwiększyć swoje doznania za pomocą lubrykantu, który sprawia, że stosunek będzie przyjemniejszy. Przydaje się on również podczas zakładania i zdejmowania pierścienia. Lepsze doznania seksualne i dłuższy wzwód mają mężczyźni, którzy są wydepilowani w miejscach intymnych. Owłosienie może zmniejszać doznania i działanie pierścienia.

Po zakończonym stosunku należy zdjąć pierścień, dokładnie umyć go wodą z mydłem i pozostawić do wyschnięcia. Jest to konieczne w celu utrzymania higieny i zmniejszenia ryzyka pojawienia się stanów zapalnych na skórze.

Rodzaje pierścieni erekcyjnych

Pierścienie erekcyjne występują w wielu kształtach i kolorach, dlatego najlepiej dobrać taki, który będzie odpowiadał partnerom. Istnieją modele z wypustkami, które dodatkowo stymulują łechtaczkę partnerki. Z kolei wibrujące modele spotęgują doznania. Mają one możliwość regulacji natężenia wibracji, dzięki czemu w łatwy sposób można je dostosować do sytuacji.

Najpopularniejszymi modelami są pierścienie wykonane z rozciągliwych materiałów, w szczególności u początkujących osób. Do ich zakupu nie ma konieczności mierzenia penisa, ponieważ pasują na każdy członek. Często mają wibrujące nakładki, które mogą stymulować jednocześnie łechtaczkę u kobiety oraz mosznę u mężczyzny.

Istnieją stalowe pierścienie erekcyjne, które uniemożliwiają ich regulację. Ich zakładanie powinno odbywać się przed erekcją. W pierwszej kolejności nakłada się go na penisa, a następnie na jądra. Zdejmowanie wykonuje się w odwrotnej kolejności. Nie powinno się ich łączyć z prezerwatywą, ponieważ łatwo może się ona uszkodzić. Są one przeznaczone dla osób bardziej doświadczonych, gdyż ich rozmiar nie jest regulowany i trzeba wybrać odpowiedni dla danego mężczyzny.

Bibliografia

  1. K. Purvis, Podbrzusze mężczyzny: przewodnik, Wydawnictwo Jacek Santorski & Co, Warszawa 1998.

  2. Z. Lew-Starowicz, Kardioseksuologia, Wydawnictwo Medical Education, Warszawa 2011.

  3. Z. Rona, Wzmacniamy męskie libido: naturalne alternatywy dla szkodliwych leków, tłum. A. Kliszewska, „Fundacja Źródła Życia”, nr 63[1], 2018.


Wybór redakcji

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij