młoda kobieta używająca kremu
Zdrowie i uroda , 15.02.2022
Przeczytane 3127 razy

Co to jest mocznik i dlaczego kremy z nim w składzie są tak skuteczne?

Mocznik jest składnikiem skóry, który wpływa na poziom nawilżenia naszej cery. Pomimo tego, że mocznik stanowi jedynie 1% składu naskórka, jego obniżenie ma bezpośredni wpływ na suchość skóry i nieprzyjemne podrażnienie. Mocznik stosowany jako składnik produktów kosmetycznych jest bezwonny i bezbarwny. Produkty, które zawierają w swoim składzie mocznik, mają nieocenioną właściwość, jaką jest tworzenie bariery, która uniemożliwia wydostawanie się wody z głębokich warstw skóry. Stosowanie preparatów z mocznikiem przynosi pozytywny wpływ na naszą skórę na wielu płaszczyznach. Jest szczególnie polecany w przypadku  nadmiernego wysuszania się skóry ciała oraz przy zrogowaciałej skórze łokci i stóp.

Spis treści


  1. Jakie działanie ma mocznik?
  2. Kremy z mocznikiem do codziennego stosowania

Jakie działanie ma mocznik?

Mocznik od dawna stosowany jest w kosmetyce estetycznej, ale także prozdrowotnej, ponieważ ma właściwości złuszczające, dzięki którym usuwa martwy naskórek na przykład z ran, umożliwiając ich szybsze gojenie. Substancja ta działa także znieczulająco, zmniejszając stan zapalny i działa świetnie na alergiczną, wrażliwą skórę. Mocznik to składnik wielu kremów nawilżających o naprawdę silnym działaniu, dodatkowo zwiększa przyswajanie przez skórę innych stosowanych kosmetyków, ułatwiając ich wchłanianie do głębszych warstw skóry. Należy pamiętać, że sucha skóra występuje na skutek zmniejszonego poziomu mocznika, z tego względu należy go regularnie uzupełniać.

Kremy z mocznikiem do codziennego stosowania

Obecnie na rynku dostępne są kosmetyki z mocznikiem, które są przeznaczone do pielęgnacji stóp, dłoni czy też skóry twarzy. Efektywność ich działania uzależniona jest od stężenia mocznika zawartego w danym kremie. Dostępne są produkty, które zawierają w swoim składzie od 1% do nawet 50% stężenie mocznika! Pamiętajmy, że mocznik wspiera proces odnowy komórek skóry, a dodatkowo wzmacnia ją i pomaga zachować zdrowy wygląd. Warto zwrócić uwagę na tę grupę kosmetyków z mocznikiem, ponieważ produkty te spełniają wiele nieocenionych funkcji i świetnie sprawdzają się w codziennej pielęgnacji skóry.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij