Septogard smak miodowo-pomarańczowy, 3mg,pastylki twarde, 20szt.
INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ
Opis
Septogard o smaku miodowo-pomarańczowym to pastylki do ssania przeznaczone do objawowego leczenia ostrego bólu gardła u dzieci od 6 roku życia i dorosłych.
Skład
Substancją czynną jest benzydaminy chlorowodorek.
Jedna pastylka zawiera 3 mg benzydaminy chlorowodorku (co odpowiada 2,68 mg benzydaminy).
Substancje pomocnicze: izomalt (E 953); kwas cytrynowy jednowodny; aspartam (E 951); żółcień chinolinowa (E 104); aromat cytrynowy: (Butylohydroksyanizol E 320, Etanol); olejek eteryczny miętowy.
Dawkowanie
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dzieci powyżej 6 roku życia i dorośli: 1 pastylka 3 razy na dobę.
Pastylkę należy ssać powoli aż do jej rozpuszczenia w jamie ustnej, nie należy jej połykać ani rozgryzać.
U dzieci w wieku od 6 do 11 lat: produkt leczniczy należy podawać pod nadzorem osoby dorosłej.
Leku nie należy stosować dłużej niż 7 dni.
Działanie
Lek Septogard o smaku miodowo-pomarańczowym zawiera benzydaminę, która działa odkażająco, przeciwzapalnie i znieczula miejscowo oraz zmniejsza obrzęk.
Wskazania
Produkt leczniczy Septogard smak miodowo-pomarańczowy wskazany jest w miejscowym leczeniu objawowym ostrego bólu gardła u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.
Przeciwwskazania
Nie należy stosować leku w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub którykolwiek ze składników preparatu.
Leku Septogard smak miodowo-pomarańczowy nie należy stosować u pacjentów z nadwrażliwością na salicylany (np. kwas acetylosalicylowy oraz kwas salicylowy) lub inne niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ).
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Niezbyt często (występują u 1 do 10 pacjentów na 1 000): nadwrażliwość na światło słoneczne (powodująca wysypkę lub poparzenia słoneczne).
Rzadko (występują u 1 do 10 pacjentów na 10 000): pieczenie lub suchość w jamie ustnej. Jeśli tak się zdarzy, można wypić szklankę wody dla osłabienia tego uczucia.
Bardzo rzadko (występują u mniej niż 1 pacjenta na 10 000): trudności w oddychaniu lub połykaniu, wysypka, świąd, pokrzywka lub obrzęk twarzy, dłoni i stóp, oczu, warg i (lub) języka, zawroty głowy (obrzęk naczynioruchowy), trudności w oddychaniu (skurcz krtani lub oskrzeli).
Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): miejscowa utrata wrażliwości błony śluzowej jamy ustnej (niedoczulica), reakcja alergiczna (nadwrażliwość), ciężka reakcja alergiczna (wstrząs anafilaktyczny) z objawami, takimi jak: trudności w oddychaniu, ból lub ucisk w klatce piersiowej i (lub) uczucie zawrotów głowy/omdlenia, silny świąd skóry lub wystające guzki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i (lub) gardła, które mogą zagrażać życiu. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast zasięgnąć porady lekarza w najbliższym szpitalu.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
W przypadku, gdy mimo stosowania leku objawy utrzymują się dłużej niż 3 dni lub towarzyszy im wysoka gorączka należy skonsultować się z lekarzem.
Lek zawiera aspartam i izomalt.
Ze względu na ryzyko wystąpienia skurczu oskrzeli należy zachować ostrożność u Pacjentów chorujących na astmę.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy stosować leku Septogard smak miodowo-pomarańczowy w czasie ciąży i karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Ze względu na postać farmaceutyczną produktu Septogard smak miodowo-pomarańczowy nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 6 lat.
Producent
Farmak International Sp. z o.o.Al. Jana Pawła II 22
00-133 Warszawa