MIG, 400 mg, tabletki powlekane, 10 szt.

PODOBNE PRODUKTY

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Czym jest MIG i kiedy stosować lek?

MIG to lek w postaci tabletek powlekanych. Stosowany jest w objawowym leczeniu bólów o nasileniu łagodnym do umiarkowanego o różnym pochodzeniu. Przyjmowany jest również w celu obniżenia gorączki. Lek ten przeznaczony jest do stosowania u osób powyżej 6 roku życia.

Jaki jest skład leku MIG?

Substancją czynną tego leku jest ibuprofen (Ibuprofenum), którego zawartość w 1 tabletce powlekanej wynosi 400 g.

Substancje pomocnicze zawarte w tym produkcie leczniczym to: skrobia kukurydziana, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, hypromeloza 6 mPas, makrogol 4000, powidon K30, tytanu dwutlenek (E171).

MIG - jak stosować?

Lek ten zawsze powinno stosować się według zaleceń opisanych w ulotce lub tak jak zostało to wskazane przez lekarza lub farmaceutę, do których należy udać się w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Należy stosować najmniejszą skuteczną dawkę tego produktu przez jak najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia (≥ 40 kg masy ciała): doustnie ½ lub 1 tabletka powlekana co 6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki 3 tabletek powlekanych.

Dzieci od 10 do 12 roku życia (30 – 39 kg masy ciała): doustnie ½ tabletki powlekanej co 6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki 2 tabletek powlekanych.

Dzieci od 6 do 9 roku życia (20 – 29 kg masy ciała): doustnie ½ tabletki powlekanej co 6 godzin. Nie przekraczać maksymalnej dobowej dawki 1 ½ tabletki powlekanej.

Tabletki należy połkać w całości, popijając wystarczającą ilością wody, w trakcie lub po posiłku.

U pacjentów z wrażliwym żołądkiem zaleca się przyjmować lek podczas posiłku.

Jeżeli u dzieci i młodzieży pomimo stosowania tego produktu przez 3 dni objawy nie ustąpią, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeżeli u osób dorosłych pomimo stosowania tego leku w leczeniu bólu objawy nie ustąpią w ciągu 4 dni, a w leczeniu gorączki 3 dni, należy skonsultować się z lekarzem.

Jeżeli podczas stosowania tego produktu objawy nasilą się, pojawi się wysypka, zmiany na błonach śluzowych, krwawienie lub owrzodzenie przewodu pokarmowego, należy skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania do stosowania leku MIG.

Przeciwwskazania do stosowania tego produktu leczniczego są następujące:

  • uczulenie na ibuprofen (Ibuprofenum), inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub którykolwiek z pozostałych składników zawartych w tym leku
  • choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy obecnie lub w przeszłości
  • krwawienia lub perforacje przewodu pokarmowego (również te po przyjęciu niesteroidowych leków przeciwzapalnych)
  • ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca
  • krwawienie z naczyń mózgowych lub inne czynne krwawienie
  • niewyjaśnione zaburzenia układy krwiotwórczego.

Jak działa MIG?

Ibuprofen (Ibuprofenum) zawarty w tym produkcie leczniczym należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalnie.

Działania niepożądane leku MIG.

Jak każdy lek, również MIG może wywoływać działania niepożądane. Należy jednak pamiętać, że występują one tylko u niektórych osób.

Do możliwych niezbyt częstych (u 1 na 100 do 1 000 osób) działań niepożądanych należą: reakcje nadwrażliwości, zaburzenia widzenia, ból i zawroty głowy, bezsenność, nadmierne pobudzenie, drażliwość, zmęczenie, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy (czasami z krwawieniem i perforacją), wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Crohna, zapalenie żołądka.

Do możliwych rzadkich (u 1 na 1 000 do 10 000 osób) działań niepożądanych należą szumy uszne.

Nie są to wszystkie działanie niepożądanych, ich szczegółowa lista znajduje się w ulotce.

Czy MIG wchodzi w interakcje z innymi lekami?

Przed rozpoczęciem stosowania leku należy poinformować lekarza lub farmaceutę o każdym leku aktualnie przyjmowanym przez pacjenta oraz każdym leku stosowanym w ostatnim czasie, jak i o lekach, których zażywanie pacjent planuje rozpocząć. Dotyczy to również produktów leczniczych przyjmowanych bez recepty.

Wykazano możliwe interakcje podczas jednoczesnego stosowania tego produktu z następującymi lekami: przeciwzakrzepowymi, przeciwpłytkowymi, selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, kortykosteroidami, innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, moczopędnymi, inhibitorami konwertazy angiotensyny, antagonistami angiotensyny II, difoksyną, fenytoiną, litem, beta-adrenolitykami, metotreksatem, cyklosporyną, pochodnymi sulfynylomocznika, takrolimusem, zydowudyną, probenecydem, sulfinpyraznonem.

Ostrzeżenia.

Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.

Lek ten nie powinien być stosowany w I i II trymestrze ciąży, chyba że jest to konieczne i zalecone przez lekarza. W III trymestrze ciąży stosowanie tego produktu jest przeciwwskazane. Kobiety w okresie laktacji mogą krótkotrwale przyjmować ten produkt leczniczy bez przerywania karmienia piersią. Jeżeli pacjenta w okresie laktacji planuje przyjmować ten produktu w dużych dawkach lub przez długi okres, powinna rozważyć zakończenie karmienia piersią.

Podczas stosowania tego leku mogą wystąpić przemijające zburzenia płodności u kobiet, ustępujące po jego odstawieniu.

Na tabletce znajduje się rowek, który umożliwia jej podzielenie na dwie równe części.

Lek ten może powodować działania niepożądane, takie jak zawroty głowy i zmęczenie. W takim przypadku należy powstrzymać się od prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn do momentu ustąpienia objawów.

Osoby z zaburzoną czynnością nerek lub wątroby, chorobami przewodu pokarmowego (wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, chorobą Crohna) oraz osoby w wieku podeszłym powinny zachować szczególną ostrożność podczas stosowania tego produktu.

Stosowanie alkoholu jednocześnie z tym produktem leczniczym jest niezalecane, ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Zaleca się przechowywać lek w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Nie stosuje się tego produktu u osób poniżej 6 roku życia.

Nie są to wszystkie ostrzeżenia, ich szczegółową listę można znaleźć w ulotce.

Podmiot odpowiedzialny

Berlin-Chemie AG
Glienicker Weg 125
Berlin, Niemcy

Producent

BERLIN CHEMIE AG
Cybernetyki 7 B
Warszawa