Hirudoid, 0,3 g/100 g, żel, 40 g
INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ
Czym jest Hirudoid i kiedy stosować lek?
Hirudoid to produkt leczniczy w postaci żelu do stosowania na skórę. Zawarty w nim polisiarczan mukopolisacharydowy przyspiesza absorbcję krwiaków znajdujących się pod skórą, dlatego lek ten wskazany jest w kuracji urazów tępych z krwiakami albo bez oraz zapalenia żył powierzchownych, które nie nadaje się do leczenia opatrunkami uciskowymi. Hirudoid można także wykorzystywać w fono- oraz jonoforezie.
Jaki jest skład leku Hirudoid?
W 100 g żelu do stosowania na skórę znajduje się:
- substancja czynna: mukopolisacharydowy polisiarczan 0,3 g (Mucopolisaccharidum polisulphatum). Jest to ilość równoznaczna z 25 000 jednostek (określonych w oparciu o oznaczenia częściowego czasu aktywowanej tromboplastyny - APTT).
- substancje pomocnicze: sodu wodorotlenek, glikol propylenowy, karbomery, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
Należy zwrócić szczególną uwagę na zawarty w tym leku glikol propylenowy, gdyż może on spowodować wystąpienie podrażnienia skóry.
Hirudoid - jak stosować?
Lek ten powinno się stosować zgodnie z ulotką dla pacjenta albo zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepewności zaleca się skorzystanie z porady lekarza lub farmaceuty.
Lek ten stosować miejscowo, na skórę.
Wskazana dawka: dwu- lub trzykrotnie w ciągu 24 godzin nanosić lek na obszary zmienione chorobowo albo, jeśli istnieje taka konieczność, częściej. Zwykle wystarczające jest użycie paska żelu długości od 3 do 5 cm.
Żel łagodnie wmasować w obszary wymagające leczenia. Nie stosować pod opatrunek.
Przeciwwskazania do stosowania leku Hirudoid.
Nie stosować tego leku u osób uczulonych na mukopolisacharydowy polisiarczan albo jakąkolwiek inną substancję zawartą w tym leku.
Unikać styczności tego leku z ranami otwartymi, błonami śluzowymi oraz oczami.
Jak działa Hirudoid?
Zawarty w tym leku polisiarczan mukopolisacharydowy wykazuje działanie przeciwtrombinowe, dzięki czemu przyspiesza absorbcję krwiaków znajdujących się pod skórą.
Działania niepożądane leku Hirudoid.
Lek ten, jak wszystkie leki, może być przyczyną wystąpienia działań niepożądanych, jednak nie każdy pacjent ich doświadczy.
Działania niepożądane jakie mogą pojawić się bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób) po zastosowaniu tego leku to: miejscowe reakcje nadwrażliwości (np. zaczerwienienie skóry, ustępujące zwykle zaraz po zaprzestaniu kuracji tym produktem leczniczym).
Czy Hirudoid wchodzi w interakcje z innymi lekami?
Informację o aktualnie i ostatnio przyjmowanych lekach, a także o produktach leczniczych, które pacjent planuje przyjmować (również bez recepty) powinno się przekazać lekarzowi.
Dotychczas nie odnotowano interakcji tego leku z innymi produktami leczniczymi.
Ostrzeżenia.
Wskazana jest konsultacja z lekarzem albo farmaceutą przed pierwszym zastosowaniem tego leku.
Pacjentkom w ciąży, planującym lub podejrzewającym bycie w ciąży, a także w okresie karmienia piersią zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą przed podaniem tego leku.
Stosowanie tego leku w okresie ciąży oraz karmienia piersią jest dozwolone.
Lek ten powinno się przechowywać w temperaturze poniżej 25° C, w miejscu niewidocznym i nieosiągalnym dla dzieci.
Podmiot odpowiedzialny
Stada Poland Sp. z o.o.Aleja 3 Maja 6
05-501 Piaseczno
Producent
STADAAl. 3 Maja 6
Piaseczno