Aqua-Gel, opatrunek hydrożelowy, 22 cm x 28 cm, 5 szt.

INNI KUPOWALI RÓWNIEŻ

Opis

Aqua-Gel,

Wyrób medyczny w postaci sterylnego opatrunku hydrożelowego. Preparat przeznaczony jest do opatrywania ran przewlekłych, oparzeń czy otarć. Dzięki swej elastyczności łatwo przylega do skóry, nawet w problematycznych miejscach, takich jak twarz czy okolice stawów.

Zawartość opakowania

Opakowanie zawiera 5 sztuk opatrunków w rozmiarze 22 cm x 28 cm.

Charakterystyka produktu

Aqua-Gel zapewnia wilgotne środowisko na powierzchni rany, co wspomaga oczyszczanie autolityczne z martwych tkanek oraz wpływa na procesy ziarninowania rany. Opatrunek dobrze przylega do powierzchni rany, lecz nie przykleja się do niej, dzięki czemu jego zakładanie i zdejmowanie jest bezbolesne. Wyrób ma zdolności absorbcyjne: pochłania wysięk z rany i zatrzymuje go wraz z bakteriami w swojej strukturze. Aqua-Gel jest elastyczny i umożliwia opatrywanie trudno dostępnych części ciała takich jak twarz i okolice stawów. Dzięki temu, że jest przezroczysty, umożliwia obserwacje powierzchni rany. Może być stosowany jako opatrunek wtórny dla wielu leków i preparatów umieszczanych bezpośrednio na ranę. Unikalna struktura Aqua-Gel stanowi barierę dla bakterii z zewnątrz, jednocześnie umożliwia “oddychanie” rany. Ponadto, opatrunek ma działanie kojące w przypadku powierzchownych oparzeń i obrzęków spowodowanych np. ukąszeniami owadów. Stosowanie wyrobu medycznego Aqua-Gel łagodzi także powstawanie blizn przerostowych. Opatrunek jest hipoalergiczny - nie powoduje uczuleń.

Wskazania

Wspomagająco, w leczeniu:

  • oparzeń,
  • owrzodzeń podudzi,
  • powierzchownych odleżyn,
  • innych ran przewlekłych np. stopa cukrzycowa, Epidermolysis Bullosa,
  • otarć i innych uszkodzeń naskórka.

Sposób użycia wyrobu medycznego

LECZENIE RAN OPARZENIOWYCH ZA POMOCĄ OPATRUNKU AQUA-GEL
Powierzchnie uszkodzone działaniem wysokiej temperatury należy jak najszybciej schłodzić zimną wodą przez okres 15 minut, a następnie doraźnie przykryć opatrunkiem Aqua-Gel. Dalsze postępowanie uzależnione jest od głębokości i rozległości oparzenia. Zmiana opatrunku jest łatwa i bezbolesna, ponieważ Aqua-Gel w odróżnieniu od tradycyjnego opatrunku nie przywiera do rany. Aby zapobiec zbyt szybkiemu wysychaniu opatrunku można umieścić na jego zewnętrznej powierzchni warstwę gazy zwilżoną roztworem soli fizjologicznej.

OPARZENIA PIERWSZEGO STOPNIA OPARZENIA SŁONECZNE
Przy oparzeniach objawiających się rumieniem, miejscową bolesnością bez widocznego uszkodzenia skóry najważniejsze jest jak najszybsze przykrycie skóry opatrunkiem Aqua-Gel. W ten sposób oparzone miejsce ulega schłodzeniu i zapobiega się tworzeniu się pęcherzy. Opatrunek Aqua-Gel zapewnia właściwą wymianę ciepła i równowagę wilgotności, a także stanowi skuteczną barierę przeciwko zakażeniu z zewnątrz. W pierwszych dniach leczenia opatrunek należy zmieniać co 12-24 godzin.

OPARZENIA DRUGIEGO I TRZECIEGO STOPNIA
Na rany oparzeniowe drugiego i trzeciego stopnia należy możliwie szybko nałożyć opatrunek Aqua-Gel i niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Opatrunek Aqua-Gel schłodzi miejsce urazu, zmniejszy ból oraz zapewni ochronę przed zakażeniem.
Stosowanie opatrunku Aqua-Gel ułatwia usuwanie tkanek martwiczych. Przeciętnie czas leczenia opatrunkiem Aqua-Gel jest o połowę krótszy niż w przypadku stosowania opatrunków tradycyjnych. Opatrunki Aqua-Gel należy stosować do czasu uzyskania suchej powierzchni z widocznym, równomiernie narastającym naskórkiem.
W przypadku występowania pęcherzy należy je usunąć po 1-2 dobie leczenia i kontynuować leczenie opatrunkiem Aqua-Gel.

OWRZODZENIA
Opatrunek Aqua-Gel utrzymuje wilgotne środowisko na powierzchni owrzodzenia, co zapobiega jego wysychaniu i odkładaniu się włóknika. W ten sposób opatrunek Aqua-Gel pobudza oczyszczanie rany a następnie ziarninowanie i naskórkowanie na powierzchni owrzodzenia.  Opatrunek Aqua-Gel może być stosowany w leczeniu owrzodzeń żylnych łącznie z kompresjoterapią.
Stosowanie kompresjoterapii nie wptywa istotnie na chłonność opatrunku. Częstość zmiany opatrunku uzależniona jest od ilości wysięku i wynosi najczęściej 1-3dni.
W przypadku owrzodzeń spowodowanych zaburzeniami ukrwienia tętniczego w przebiegu miażdżycy nie należy stosować kompresjoterapii. Postępowanie z raną jest analogiczne jak w przypadku owrzodzeń.

ODLEŻYNY
Aqua- Gel znajduje zastosowanie w leczeniu odleżyn w różnej fazie gojenia. W przypadku odleżyn z martwicą przyśpiesza autolityczne oczyszczanie rany. W przypadku martwicy Aqua-Gel może stanowić opatrunek wtórny dla preparatów enzymatycznych, bakteriobójczych i płynnych hydrożeli umieszczanych bezpośrednio na ranę. W tej sytuacji wskazane jest utrzymywanie opatrunku na ranie nie dłużej niż jedną dobę.

Przeciwwskazania i środki ostrożności

Opatrunek Aqua-Gel nie jest zalecany w przypadku ran z dużą ilością rozmiękającej martwicy, z cechami zakażenia, z dużą ilością wysięku, z treścią ropną.
W tych sytuacjach konieczne jest chirurgiczne oczyszczenie rany przed rozpoczęciem leczenia Aqua-Gel.

Uwagi i środki ostrożności

Przed zastosowaniem należy zapoznać się z treścią instrukcji użycia lub etykietą.
Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W razie wystąpienia niepokojących objawów lub działań niepożądanych należy przerwać stosowanie wyrobu i skontaktować się z lekarzem.
Przechowywać w temperaturze pokojowej. Chronić od światła i wilgoci.
Przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci.
Nie stosować, jeśli opakowanie było wcześniej otwierane lub uszkodzone.

Uwagi

To jest wyrób medyczny. Stosuj go zgodnie z instrukcją użycia lub etykietą.

Producent

KIKGEL
Curie-Skłodowskiej 7
Ujazd