Ostatnio dodany

produkty będące źródłem chromu

Chrom – właściwości pierwiastka i jego wpływ na odchudzanie

Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • pomiar ciśnienia

    Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy – jaki ciśnieniomierz wybrać?

    Obecnie nasze społeczeństwo boryka się z chorobami cywilizacyjnymi, takimi jak otyłość, cukrzyca czy choroba wieńcowa. Z tego względu nie należy lekceważyć objawów, które monitorowane na bieżąco mogą mieć zasadniczy wpływ na późniejszą diagnostykę i leczenie pacjenta. Osoby świadome zagrożeń, jakie wynikają z nadciśnienia, powinny mieć ciśnieniomierz w swoim domu. Różnorodność sprzętów z tej kategorii przyprawia o zawrót głowy i czasami ciężko wybrać ciśnieniomierz nie tylko dobry jakościowo, ale również dopasowany do naszych potrzeb. Ciśnieniomierz naramienny, nadgarstkowy, czy manualny – który wybrać do domu?

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • apteczka domowa

    Co powinna zawierać apteczka domowa?

    W każdym domu powinna znajdować się podstawowa apteczka domowa. Skaleczenia, oparzenia, konieczność dezynfekcji ran lub udzielenia pierwszej pomocy – bez apteczki trudno jest zaradzić takim problemom w miarę szybko. Dlatego podpowiadamy, co powinna zawierać apteczka do domu i w jakie artykuły warto się zaopatrzyć, by skutecznie zadziałać w sytuacji awaryjnej.

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • burza z piorunami

    Porażenie piorunem – pierwsza pomoc osobie rannej w trakcie burzy

    Zmiany klimatyczne sprowadzają nad Polskę niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Do najczęstszych możemy zaliczyć gwałtowne burze, które tylko w tym roku zabiły kilka osób, a wiele raniło. Jak zachować się w trakcie burzy, by uniknąć porażenia piorunem? Jak udzielić pierwszej pomocy osobie, którą dosięgnął piorun?

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • pasożyty ludzkie

    Zakażenia pasożytami – nie lekceważmy ich!

    Zarażenia pasożytami stanowią istotny problem zdrowotny. W ludzkim organizmie może bowiem przebywać wiele różnych gatunków pasożytów, od mikroskopijnych rozmiarów, aż po organizmy widoczne gołym okiem. Zagnieżdżają się w jelitach, płucach, mięśniach, stawach, wątrobie, przełyku, krwi, oczach, mózgu, skórze i na włosach, czyniąc istne spustoszenie. Mogą to być:
    – helminty, czyli robaki, w tym: owsiki, włosogłówka ludzka, glista ludzka, psia i kocia, tasiemiec bąblowcowy, wielojamisty i psi;
    – pierwotniaki, np. toksoplasma gondii, wielkouściec jelitowy, pełzak czerwonki, dziąsłowy i wolno żyjący;
    – pasożyty zewnętrzne: stawonogi, obrzeżek gołębi, roztocza, wszy odzieżowe i głowowe, pchły, nużeniec, ptaszyniec.

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • niekonwencjonalne leczenie

    Leczenie homeopatyczne – na czym polega?

    Przede wszystkim musimy rozróżnić dwie kwestie – ziołolecznictwo i homeopatię. Ziołolecznictwo bazuje na wyciągach z ziół i roślin o udowodnionym naukowo działaniu. Zioła działają objawowo, a niekoniecznie leczniczo. Homeopatia opiera się na stosowaniu najróżniejszych naturalnych substancji, w tym także surowców pochodzenia zwierzęcego i minerałów, które mają usuwać przyczynę choroby. A więc jest to zupełnie innego rodzaju oddziaływanie na zdrowie.

    Homeopatia jako koncepcja leczenia została opracowana przez niemieckiego lekarza Samuela Hahnemanna. Głównym założeniem jest podanie osobie chorej wielokrotnie rozcieńczonych substancji, które w dużym stężeniu są chorobotwórcze. Substancje te podane w odpowiedniej dawce mają właściwości lecznicze.

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • dieta wegetariańska

    Dieta wegetariańska – o czym należy pamiętać i czym zastąpić mięso?

    Zmieniając nawyki żywieniowe, coraz częściej zależy nam nie tylko na utracie nadprogramowych kilogramów, ale także na zmianie stylu życia na zdrowy. Chcąc zadbać o swoje zdrowie, a przy okazji i środowisko naturalne, możemy sięgnąć po dietę wegetariańską. Zanim jednak zrezygnujemy z mięsa, powinniśmy poznać najważniejsze zasady diety wegetariańskiej. O czym należy pamiętać, przechodząc na dietę bez mięsa?

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • cera naczynkowa

    Cera naczynkowa – charakterystyka i pielęgnacja

    Cera naczynkowa to specyficzny typ cery, który można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Zaczerwienione policzki, wynikają ze słabości naczynek krwionośnych. Przypadłość ta dotyczy głównie kobiet. Wynika to z tego, że estrogeny rozluźniają mięśniówkę naczyń, a dodatkowo kobieca skóra jest cieńsza i delikatniejsza od męskiej, a zatem mniej odporna na czynniki zewnętrzne. Pierwsze oznaki cery naczynkowej mogą pojawić się już w młodym wieku i niestety przypadłość ta pogłębia się wraz z wiekiem, gdy ilość kolagenu w skórze zmniejsza się, pogarszając mikrokrążenie.

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • kobieta cierpiąca na chorobę lokomocyjną

    Choroba lokomocyjna – o czym warto pamiętać przed podróżą

    Choroba lokomocyjna najczęściej dotyka dzieci, choć co dziesiąta osoba powyżej 18 roku życia wciąż zmaga się z dolegliwościami charakterystycznymi dla choroby lokomocyjnej. Nie wszyscy mają to szczęście i wyrastają z problemu. Niektórym choroba lokomocyjna mija dopiero wtedy, gdy zostają kierowcami. To nieprzyjemna choroba, skutecznie odstraszająca nas od podróżowania. Szczególnie jest to uciążliwe, kiedy musimy przemieszczać się często i daleko. Problem uaktywnia się podczas jazdy samochodem, podróży statkiem czy lotu samolotem. Towarzyszące nudności, wymioty, zawroty głowy okrutnie męczą. Sprawiają, że każda trasa staje się koszmarem.

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • wypadające włosy

    Domowe sposoby na wypadanie włosów

    Wypadanie włosów jest częstym problemem dermatologicznym, który dotyczy zarówno pań, jak i panów. Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele – niektóre wynikają z nieodpowiednich nawyków, inne z chorób, o których często nie wiemy. Dlatego wypadania włosów nie należy lekceważyć. Dowiedz się, jakie są przyczyny wypadania włosów oraz jakie są domowe sposoby na nadmierną ich utratę.

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • lekarz wystawiający receptę

    Jak długo ważna jest e-recepta?

    E-recepta to usługa skierowana do wszystkich pacjentów. Mogą z niej korzystać osoby, które zainstalowały aplikację, ułatwiającą zakup leków na receptę, jak i osoby, które z takiej aplikacji nie korzystają. Dowiedz się, jak długo ważna jest e-recepta. O czym warto pamiętać, realizując e-receptę?

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 20.02.2022
  • żylaki nóg

    Żylaki nóg – jak sobie z nimi poradzić?

    Ociężałe, obolałe i opuchnięte nogi po całym dniu to początki problemów z żylakami. Jeśli objawy nasilają się w cieplejsze dni, to znak, że jesteś jedną z wielu osób zmagających się z problemami krążenia. Dolegliwość zmęczenia nóg to początek rozwoju choroby układu krwionośnego. Rozpoczyna się od pajączków, niebieskawych, poszerzonych żył, a kończy na widocznych żylakach kończyn dolnych, które często wymagają zabiegów operacyjnych. Przed chorobą uchronić nas mogą działania profilaktyczne.

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 18.02.2022
  • opalająca się kobieta

    Mądre opalanie – jak się ładnie opalić?

    Lato, słońce, długie godziny wylegiwania się w cieple – już teraz korzystamy ze słonecznych przyjemności. Coraz mocniej odsłaniamy ciała, chcąc nabrać brązowego koloru i cieszyć się świetlistą skórą. Promienie słoneczne mają dobry i zarazem zły wpływ na zdrowie. Z jednej strony stymulują syntezę witaminy D, oddziałują na dobry nastrój, a z drugiej są bardzo niebezpieczne – grożą poparzeniem słonecznym czy udarem. Opalać się więc trzeba mądrze, czyli jak?

    Zdrowie i uroda Redakcja "Aptelia.pl", 18.02.2022
z 5

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij