Ostatnio dodany
-
Cera tłusta i trądzikowa – pielęgnacja cery problematycznej
Cera trądzikowa przysparza wiele problemów. Często posiadaczki takiej problematycznej cery, chcąc zapobiegać efektom błyszczenia i powstawania niedoskonałości, nieprawidłowo ją pielęgnują, wywołując tym samym skutek odwrotny do zamierzonego. Jak powinna więc wyglądać pielęgnacja skóry trądzikowej? Czy styl życia ma wpływ na stan naszej skóry?
-
Czy ksylitol jest zdrowy?
Zacznijmy od tego, czym jest popularny ostatnio ksylitol. Jest to substancja słodząca, jednak co ważne pochodzenia naturalnego. Ksylitol jest organicznym związkiem chemicznym, który znany był w Europie już w XIX wieku, za sprawą niemieckich i francuskich chemików.
Oryginalny fiński ksylitol, produkuje się z drzewa brzozy, stąd druga nazwa substancji: „cukier brzozowy”. Ksylitol znalazł swoje szczególne zastosowanie w czasie II wojny światowej, kiedy brakowało podstawowych produktów, w tym słodzących. Szereg badań nas tą substancją sprawił, że ksylitol z powodzeniem jest już stosowany w wielu zakątkach świata.
-
Jak zwiększyć libido? Porady dla kobiet i mężczyzn
Na spadek libido uskarżają się panie i panowie w różnym wieku. Coraz częściej problem ten dotyczy młodych ludzi. Niskie libido wynika z podłoża psychogennego lub organicznego, lub obu czynników jednocześnie. Dowiedz się, jak zwiększyć libido u kobiet i mężczyzn.
-
Detoks a zdrowe odchudzanie – czy detoks jest zdrowy?
Nadwaga, otyłość, a także złe samopoczucie sprawiają, że szukamy sposobów na poprawę swojej kondycji. Niektórzy walkę z nadprogramowymi kilogramami rozpoczynają od detoksu, którego celem jest oczyszczenie z toksyn i złogów. Czy detoks jest zdrowy i czy odchudzanie warto zacząć od oczyszczania organizmu?
-
Dieta nie działa – trenujesz, pilnujesz diety i nie możesz schudnąć? Być może przyczyną jest podniesiony poziom kortyzolu!
Regularne spożywanie zbilansowanych posiłków i systematyczne treningi nie przynoszą efektów w postaci zgubionych kilogramów? Zaczynasz tracić motywację, bo nie wiesz, dlaczego nie chudniesz? Przyczyn może być wiele: zbyt niska kaloryczność posiłków, zbyt wysoka kaloryczność posiłków oraz różnego rodzaju problemy zdrowotne. Jednym z nich może być podwyższony poziom kortyzolu. Dowiedz się, dlaczego kortyzol jest ważny, dlaczego zbyt wysoki poziom kortyzolu jest niebezpieczny oraz jak można zapobiegać podwyższaniu się poziomu kortyzolu.
-
Ból pleców podczas siedzenia – przyczyny i sposoby na bóle pleców
Siedzący tryb życia jest jednym z poważniejszych problemów cywilizacyjnych, z jakimi przyszło nam się mierzyć. Skutków nadmiernego siedzenia jest wiele, a jedną z nich jest ból pleców. Dowiedz się, jakie są jego przyczyny i jak radzić sobie z nim radzić.
-
Uczucie ciężkich nóg – jak zapobiegać puchnięciu nóg?
Spuchnięte, ciężkie i obolałe nogi – na te dolegliwości uskarżają się przede wszystkim kobiety. Niestety objawom tym często towarzyszy powstawanie żylaków. Co robić, by nogi po całym dniu pracy nie były spuchnięte? Jak zmniejszyć uczucie ciężkich nóg? Czy istnieje skuteczny sposób, by zapobiec powstawaniu żylaków?
-
Skurcz mięśni w wodzie – przyczyny, skutki i zapobieganie skurczom podczas pływania
Skurcze łapią nas w różnych okolicznościach – podczas oglądania telewizji, podczas pracy czy w trakcie ćwiczeń fizycznych. Na skurcze łydek skarżą się też panie, które chodzą w szpilkach. Jednak są sytuacje, w których skurcze są nie tylko bolesne, ale i niebezpieczne. Skurcze mięśni podczas pływania lub prowadzenia samochodu mogą zakończyć się nawet śmiertelnym wypadkiem. Dlaczego łapią nas skurcze i jak możemy im zapobiegać?
-
Bóle menstruacyjne – jak radzić sobie z bolesnymi miesiączkami?
Menstruacja, która występuje, gdy nie dojdzie do zapłodnienia, wiąże się z różnego rodzaju dolegliwościami. Wiele kobiet podczas okresu odczuwa znaczące osłabienie, a nawet silne bóle menstruacyjne. Niekiedy są one tak intensywne, że eliminują nawet na jeden dzień z życia zawodowego i towarzyskiego. Jak radzić sobie z bólami menstruacyjnymi i kiedy należy zgłosić się z nimi do lekarza?
-
Afty na dziąśle – przyczyny, leczenie i profilaktyka
Afty na błonie śluzowej jamy ustnej to otwarte owrzodzenia, występujące w postaci nadżerek. Spotykane najczęściej u osób dorosłych, częściej przyjmują mniejsze rozmiary i są stosunkowo mało dokuczliwe. Jednak gdy afta jest duża i pojawiła się w strategicznym miejscu, może być przyczyną silnego bólu. Dowiedz się, jakie są przyczyny powstawania aft na dziąśle, języku i wewnętrznej stronie policzków, jak je leczyć i jak zapobiegać ich powstawaniu.
-
Ból pięty przy chodzeniu – przyczyny i leczenie
Ból pięty może wynikać ze wzmożonej intensywności w ciągu dnia. Jeśli ból stopy dokucza nam po wyprawie w góry, ale po odpoczynku następnego dnia przechodzi, nie ma powodów do obaw. Jednak gdy ból pięty nie mija, nie należy go lekceważyć, a czym prędzej zgłosić się do lekarza ortopedy. Czym może być spowodowany ból pięty i jak go leczyć?
-
Przyczyny, objawy i leczenie neurastenii
Przewlekłe zmęczenie, zaburzenia koncentracji i drażliwość – to dolegliwość, z którymi często mamy do czynienia w okresie jesienno-zimowym. Brak światła, nieprzyjazna pogoda, zmiana diety i ubioru na cięższy, wpływają na nasze samopoczucie. Jednak nie zawsze są to objawy dotyczące naturalnej jesiennej zmiany nastroju. Czasem w ten sposób objawić się może neurastenia, kiełkująca w nas od dłuższego czasu choroba.