Ostatnio dodany
-
Domowe sposoby na ból gardła – jak radzić sobie z infekcją gardła?
Ból gardła to jeden z najczęstszych objawów infekcji, która zaczyna rozwijać się w naszym organizmie. Gdy tylko poczujemy osłabienie i niewielki ból gardła, możemy przeciwdziałać rozwijającej się w naszym organizmie chorobie. Jakie domowe sposoby na ból gardła są najskuteczniejsze? Jak zahamować rozwój infekcji i uniknąć antybiotykoterapii?
-
Plastry rozgrzewające – zastosowanie i działanie plastrów przeciwbólowych
Na bóle mięśniowe w okolicach pleców uskarżają się nie tylko osoby intensywnie trenujące, ale także osoby pracujące w jednej pozycji oraz osoby przebywające w przeciągu. Z bólem mięśni możemy radzić sobie w różny sposób – jednym ze skuteczniejszych i bezpieczniejszych dla naszego zdrowia jest stosowanie plastrów przeciwbólowych. Kiedy warto sięgnąć po plastry rozgrzewające, jak je stosować i jakie są przeciwwskazania do stosowania plastrów rozgrzewających?
-
Co to jest mocznik i dlaczego kremy z nim w składzie są tak skuteczne?
Mocznik jest składnikiem skóry, który wpływa na poziom nawilżenia naszej cery. Pomimo tego, że mocznik stanowi jedynie 1% składu naskórka, jego obniżenie ma bezpośredni wpływ na suchość skóry i nieprzyjemne podrażnienie. Mocznik stosowany jako składnik produktów kosmetycznych jest bezwonny i bezbarwny. Produkty, które zawierają w swoim składzie mocznik, mają nieocenioną właściwość, jaką jest tworzenie bariery, która uniemożliwia wydostawanie się wody z głębokich warstw skóry. Stosowanie preparatów z mocznikiem przynosi pozytywny wpływ na naszą skórę na wielu płaszczyznach. Jest szczególnie polecany w przypadku nadmiernego wysuszania się skóry ciała oraz przy zrogowaciałej skórze łokci i stóp.
-
Który zamiennik cukru jest najzdrowszy? Czym zastąpić biały cukier?
Zmianę nawyków żywieniowych powinniśmy zacząć od wyeliminowania szkodliwych produktów i zastąpienia ich zdrowszymi zamiennikami. Jednym z nich jest rafinowany cukier, który jest wysokokaloryczny i posiada wysoki indeks glikemiczny. Na rynku znajdziemy wiele zamienników cukru, jednak nie wszystkie są jego lepszą alternatywą. Sprawdź, który zamiennik cukru jest najzdrowszy, które zamienniki warto stosować od czasu do czasu, a których należy unikać.
-
Infekcje intymne – częsty problem kobiet
Nawracające infekcje intymne to problem dotykający kobiet. Zakażenia okolic intymnych pojawiają się z różnych przyczyn, określane są chorobami nawracającymi – ich nieleczenie skutkuje poważnymi konsekwencjami. Pochwa jest przyjaznym siedliskiem dla szkodliwych drobnoustrojów, które łatwo dostają się do dróg rodnych ze strefy okołoodbytniczej, od partnera seksualnego, bądź ze skóry. Infekcjom intymnym sprzyja wiele czynników: antybiotykoterapia, antykoncepcja hormonalna, ciąża, bielizna nieprzepuszczająca powietrza, zbyt częste stosowanie wkładek higienicznych, sport, nieprawidłowa higiena intymna, a nawet stres.
-
Ciągła ochota na słodkie? Podpowiadamy, jak sobie z tym poradzić!
Jeśli nie istnieją żadne zdrowotne przeciwwskazania, każdy z nas może od czasu do czasu pozwolić sobie na coś słodkiego. Kawałek ciasta po niedzielnym obiedzie lub dwie kostki gorzkiej czekolady jeszcze nikomu nie zaszkodziły. Problem pojawia się wtedy, gdy na słodycze mamy ochotę codziennie, a z pokusą tą nie umiemy sobie poradzić. Jakie mogą być przyczyny nadmiernej ochoty na słodkie i jak z tym walczyć?
-
Użądlenie osy – co robić, gdy użądli nas osa i jak się przed tym chronić?
Piękna pogoda, plaża, jakaś przekąska i nagle pojawia się ona – osa. Chociaż osób uczulonych na jad osy nie jest aż tak dużo, niemal wszyscy reagujemy na nieproszonego gościa krzykiem i niekontrolowanymi ruchami. Czy słusznie? Jak powinniśmy się zachować, gdy zobaczymy osę i zrobić, jeśli osa nas użądli?
-
Pierwsza pomoc przy oparzeniach – jak uśmierzyć ból i opatrzyć ranę?
Oparzenia dzielimy ze względu na obszar ciała, jaki obejmują oraz stan tkanek po oparzeniu. Najczęściej do czynienia mamy z oparzeniami I i II, do oparzeń III stopnia całe szczęście dochodzi stosunkowo najrzadziej. Jak się zachować w przypadku oparzenia termicznego, jak wygląda pierwsza pomoc przy oparzeniach i kiedy niezbędna jest pomoc lekarza?
-
Domowe sposoby na wzdęcia – jak wypuścić gazy z jelit?
Powiększony brzuch, dyskomfort, niekiedy bóle w podbrzuszu – tak objawiają się wzdęcia. Chociaż są one kłopotliwe, najczęściej nie zwiastują żadnej choroby. Jednak nie musimy i nie powinniśmy się na nie godzić. Istnieją bowiem skuteczne, szybkie, domowe sposoby na wzdęcia, dzięki którym unikniemy ich powstaniu lub zwalczymy je, gdy już się pojawią. Zobacz, jak radzić sobie z nadmiarem gazu w układzie pokarmowym i jak wypuścić gazy z jelit. Sprawdź, jak zapobiegać i jak leczyć wzdęcia.
-
Skręcenie stawu kolanowego i uszkodzenie więzadeł
Upadek, zarówno podczas biegania, jak i podczas spaceru, może skończyć się groźnie. Najczęściej z takiego upadku wychodzimy co najwyżej z siniakiem, zdarza się jednak niestety, że na siniaku nasz upadek się nie kończy. Jedną z częstszych kontuzji, z jakimi się spotykamy, szczególnie, gdy przewrócimy się podczas biegania, jest skręcenie kolana i uszkodzenie więzadeł. Jak rozpoznać uszkodzenie więzadeł i co zrobić, gdy podejrzewamy, że doszło właśnie do takiego urazu?