Oczyszczanie wodorowe twarzy kobiety przez kosmetyczkę
Zdrowie i uroda Sylwia Brodniewska
Sprawdź pełną ofertę Aptelia.pl
Przeczytane 37160 razy

Oczyszczanie wodorowe czy manualne? Na które się zdecydować?

Piękna i promienna cera jest ważna dla wielu kobiet. Można ją osiągnąć, ustalając plan świadomej pielęgnacji. Oczyszczanie twarzy jest ważne dla zachowania młodszego wyglądu. Można oczyszczać wodorowo, manualnie, zastosować mikrodermabrazję czy peeling kawitacyjny. O zabiegu powinna decydować doświadczona kosmetyczka, dobierając go do potrzeb skóry i oczekiwanego efektu.

Spis treści


  1. Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki
  2. Wodorowe oczyszczanie twarzy
  3. Manualne oczyszczanie twarzy
  4. Jak dbać o skórę po oczyszczaniu twarzy?

Wodorowe oczyszczanie twarzy z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Główną zaletą tego zabiegu jest jego bezinwazyjność i możliwość wykonania u osób z cerą wrażliwą i naczynkową. Oczyszczanie manualne, w przeciwieństwie do wodorowego, powinno być stosowane jedynie u osób z mocno zanieczyszczoną cerą, z widocznymi wągrami czy zaskórnikami. Po zabiegu cera jest zaczerwieniona i delikatnie opuchnięta, dlatego nie powinno się wykonywać go na dzień przed wielkim wyjściem. Zarówno oczyszczanie manualne, jak i wodorowe daje zauważalne efekty w postaci promiennej i młodszej cery.

Sprawdź: Cera naczynkowa – charakterystyka i pielęgnacja

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest dokładniejsze i głębsze. Przeznaczone jest dla osób, które na co dzień borykają się z niedoskonałościami, wypryskami, nadmiarem sebum czy wągrami. Istnieje wiele sposobów oczyszczania twarzy, które są przeznaczone do różnych rodzajów cer. Zabiegi oczyszczające na twarz są skuteczne, jeśli wykonuje się je regularnie. Nie należy przesadzać z ich częstotliwością, ponieważ bardziej ingerują w skórę niż oczyszczanie twarzy w domu.

W gabinecie można wybrać jeden z zabiegów. Są to:

  • mikrodermabrazja,

  • oczyszczanie manualne,

  • wodorowe oczyszczanie twarzy,

  • oxybrazja,

  • peeling kawitacyjny,

  • złuszczanie kwasami.

O rodzaju oczyszczania powinna zadecydować kosmetyczka lub kosmetolog, biorąc pod uwagę potrzeby skóry i jej stan. Niekiedy może być konieczne głębokie oczyszczanie twarzy, które pomoże jeszcze skuteczniej pozbyć się zaskórników i wągrów, jednak nie każdy może je wykonać. Warto pamiętać, aby po zakończonym zabiegu zadbać o swoją skórę, stosując odpowiednie kosmetyki i unikając wykonywania makijażu przez najbliższą dobę.

Kup w aptece: Kosmetyki do skóry trądzikowej

Wodorowe oczyszczanie twarzy

Wodorowe oczyszczanie twarzy zyskuje coraz większą popularność. Jest to zabieg polegający na wtłaczaniu pod skórę pod dużym ciśnieniem cząsteczek aktywnego wodoru, które trafiają do jej głębszych warstw. Wodorowe oczyszczanie twarzy jest zalecane osobom o skórze zmęczonej, pozbawionej blasku, zanieczyszczonej, dojrzałej, trądzikowej, a także naczynkowej. Efektem tego zabiegu jest spowolnienie starzenia się skóry, poprawa jej elastyczności, wyrównanie kolorytu i usunięcie zaskórników. Oczyszczanie twarzy z wągrów sprawia, że skóra wygląda na świeżą i promienną.

Zabieg oczyszczania wodorowego jest bezbolesny. Może być wykonywany u osób, których cera jest wrażliwa lub naczynkowa. Nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, dlatego można je wykonać o dowolnej porze, przez cały rok. Zabieg wodorowego oczyszczania skóry powinien być wykonywany raz na 2 tygodnie lub, w niektórych przypadkach, co miesiąc. Pomiędzy zabiegami należy dbać o cerę, stosując kosmetyki o właściwościach rewitalizujących, odżywczych, nawilżających i przeciwstarzeniowych. Warto pamiętać o codziennym stosowaniu kremów z filtrem, aby zapobiec pojawieniu się przebarwień czy poparzeń słonecznych. Zaleca się, aby wodorowe oczyszczanie było przeprowadzane na twarzy, szyi i dekoldzie.

Przeczytaj również: Skóra atopowa - rozpoznanie, diagnostyka i pielęgnacja

Powiązane produkty

Manualne oczyszczanie twarzy

Manualne oczyszczanie twarzy należy przeprowadzić w gabinecie kosmetycznym, ponieważ nieumiejętne wykonanie zabiegu może spowodować blizny. Polega ono na ręcznym usunięciu niedoskonałości takich jak wypryski, zaskórniki i grudki. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest często mocno zaczerwieniona i opuchnięta, jednak jest to normalne zjawisko. Z czasem ono ustępuje. Manualne oczyszczanie twarzy jest przeznaczone dla osób z tłustą, zanieczyszczoną cerą, z widocznymi porami czy grudkami.

Warto wiedzieć: Cera tłusta i trądzikowa – pielęgnacja cery problematycznej

Efektem jest promienna, oczyszczona cera, pozbawiona zaskórników i krost. Skóra staje się bardziej miękka, jasna, mniej przetłuszcza się. Zabieg manualnego oczyszczania usuwa wszelkie niedoskonałości, jakie pojawiają się na skórze. Nie powinno się wykonywać go zbyt często, ponieważ może spowodować nasilenie się zmian. Rekomendowany odstęp pomiędzy zabiegami to 4–6 miesięcy. Dobrą praktyką jest wykonywanie oczyszczania w okresie wczesnej wiosny i po lecie, kiedy nie będziemy wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych.

Dowiedz się więcej: Nużeniec – test na nużeńca, kiedy zrobić?

Jak dbać o skórę po oczyszczaniu twarzy?

Zabiegi przeprowadzane w gabinecie kosmetycznym będą skuteczne, jeśli zastosuje się pomiędzy nimi prawidłową pielęgnację. Bardzo ważne jest codzienne oczyszczanie skóry i demakijaż. Powinno się wykorzystywać delikatne kosmetyki, które nie będą naruszały bariery hydrolipidowej skóry. Należy pamiętać o kremie, a także ochronie przeciwsłonecznej. Warto wtedy sięgnąć po produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry wrażliwej.

Raz w tygodniu zaleca się wykonać peeling, który złuszczy martwy naskórek i przedłuży efekt czystej i promiennej cery. Można sięgnąć po enzymatyczny lub drobnoziarnisty. Enzymatyczny ma delikatniejsze działanie, dlatego nadaje się dla osób z cerą wrażliwą czy naczynkową, drobnoziarnisty lepiej sprawdzi się w przypadku cer tłustych czy mieszanych. Można również zastosować produkty z kwasami, które delikatnie rozjaśnią naskórek czy zniwelują niedoskonałości.

Bibliografia

  1. D. Nowicka, Dermatologia. Ilustrowany podręcznik dla kosmetologów, Wydawnictwo KosMeD, Wrocław 2014.

  2. K. Padlewska, Medycyna estetyczna i kosmetologia, Wydawnictwo PZWL, Warszawa 2014.

  3. L. Baumann, Dermatologia estetyczna, Wydawnictwo PZWL, Warszawa 2013.


Wybór redakcji

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij