Ostatnio dodany

atak paniki

Jak wygląda atak paniki – jak sobie z nim radzić? Objawy, przyczyny, leczenie

Zdrowie i uroda Aleksandra Domin, 31.12.2022
  • nerwica lękowa

    Nerwica lękowa – czym są zaburzenia lękowe i jak je leczyć?

    Nerwica należy do grupy zaburzeń lękowych. Jest problemem powszechnym. Na nerwicę cierpi 1 na 50 osób. Problem może pojawić się na każdym etapie życia. Z tego artykułu dowiemy się, m.in. co to jest nerwica lękowa, jak rozpoznać nerwicę lękową, jak ją leczyć i jak pomóc osobie z zaburzeniami lękowymi.

    Zdrowie i uroda Aleksandra Domin, 31.12.2022
  • Kobieta z chorobą afektywną dwubiegunową.

    Czym jest ChAD – choroba afektywna dwubiegunowa?

    Zaburzenia afektywne dwubiegunowe (ChAD) – znane również jako psychoza maniakalno-depresyjna lub cyklofrenia – definiowane są jako przewlekłe zaburzenia psychiczne, które charakteryzują się cyklicznie nawracającymi stanami przygnębienia (depresji) i nadaktywności (manii lub hipomanii) o różnej intensywności. Między tymi fazami dochodzi do remisji choroby, czyli do wygaszenia objawów lub do ich dyskretnego przebiegu. Fazy choroby afektywnej dwubiegunowej mogą zmieniać się z dnia na dzień. Z omawianą przypadłością zmaga się od 3 do 5% populacji na całym świecie, a w Polsce choruje około 2% ludzi (przy czym tak samo często dotyka ona kobiet, jak i mężczyzn). Cyklofrenię możemy podzielić na typ I oraz typ II. 

    Zdrowie i uroda Aleksandra Domin, 21.12.2022
  • Przygnębiona, samotna kobieta siedzi na krześle w ciemnym pokoju w domu.

    Czym jest depresja – objawy, leczenie, sposoby wsparcia

    Depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób na świecie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) znajduje się na czwartym miejscu najpoważniejszych schorzeń dotykających populację. Specjaliści przewidują, że do 2030 roku znajdzie się na pierwszym miejscu najczęściej diagnozowanych jednostek chorobowych na świecie. Według przeprowadzonych badań w 2022 roku, z chorobą zmaga się 350 milionów ludzi, a w Polsce 4 miliony. Najczęściej dotyczy osób w wieku od 20. do 40. roku życia (dwukrotnie częściej kobiet). Z całą pewnością warto przyjrzeć się bliżej temu tematowi. 

    Zdrowie i uroda Aleksandra Domin, 21.12.2022
z 1

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij