kobieta podczas ćwiczeń
Zdrowie i uroda Paulina Bulek
Sprawdź pełną ofertę Aptelia.pl
Przeczytane 23554 razy

Skuteczne ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach

Ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach są niezwykle ważnym elementem działań profilaktyki antycellulitowej, a także doskonałym środkiem zaradczym, gdy już zmagamy się z tym problemem. Dobrze jest wykonywać je kilka razy w tygodniu.

Spis treści


  1. Jak powinno się wykonywać ćwiczenia na cellulit?
  2. Czy przysiady są skutecznym ćwiczeniem na pozbycie się cellulitu z ud i pośladków?
  3. Czy wypady nóg w tył pomagają w walce z cellulitem na udach i pośladkach?
  4. Czy wymachy nóg w klęku podpartym są dobrymi ćwiczeniami na cellulit na udach i pośladkach?
  5. Czy mostek biodrowy wpływa na redukcję cellulitu z ud i pośladków?
  6. Trening interwałowy skuteczny w walce z cellulitem ud i pośladków

Trzeba zaplanować sobie swoje treningi tak, aby mieć ich pewną regularność. Tylko wtedy można spodziewać się, że przyniosą oczekiwane efekty.

Przeczytaj także: Jakie ćwiczenia rozciągające można wykonywać w domu?

Jak powinno się wykonywać ćwiczenia na cellulit?

Cellulit to nic innego jak nadmiernie zgromadzona woda i tłuszcz pod skórą. Aby się go pozbyć, trzeba być cierpliwym i regularnie wykonywać ćwiczenia na pośladki, uda i brzuch. Dzięki regularnemu wykonywaniu ćwiczeń na cellulit pod skórą zmniejszy się ilość tkanki tłuszczowej, a także zredukują się obrzęki. Dzięki temu skóra będzie wyglądała estetyczniej.

W walce o piękne ciało dobrymi sprzymierzeńcami będą ćwiczenia siłowe pod warunkiem, że są wykonywane minimum trzy razy w tygodniu (a trening trwa 40 minut). Doskonałym ich uzupełnieniem będzie trening kondycyjny, tzw. cardio, który przyspieszy metabolizm i zwiększy ogólną kondycję organizmu.

Sprawdź ofertę: Suplementy dla sportowców

Przed przystąpieniem do ćwiczeń powinno się zrobić kilkuminutową rozgrzewkę. Dopiero wtedy można przystąpić do właściwych ćwiczeń na cellulit. Sesję treningową dobrze jest zakończyć rozciąganiem i rozluźnieniem mięśni.

Sprawdź także: Rozstępy na udach – przyczyny i sposoby leczenia

Czy przysiady są skutecznym ćwiczeniem na pozbycie się cellulitu z ud i pośladków?

Przysiady są jednym z podstawowych ćwiczeń, które stosuje się na pozbycie się cellulitu z ud i pośladków. Wprawiają one w ruch mięśnie nóg, pośladków, a także mięśnie brzucha. Prawidłowo wykonany przysiad powinien być rozpoczęty w pozycji stojącej w lekkim rozkroku. Następnie należy powoli ugiąć kolana i w tym samym czasie wypchnąć biodra do tyłu. Trzeba zwrócić uwagę na to, by stopy całe przylegały do podłoża, a kolana nie wychodziły poza ich granicę. Ruch w dół powinien odbywać się maksymalnie do kąta 90 stopni pomiędzy udem a podudziem. Następnie trzeba wrócić do pozycji wyjściowej. Konieczne jest powtórzenie ćwiczenia w kilku seriach.

Sprawdź ofertę: Kosmetyki antycellulitowe

Powiązane produkty

Czy wypady nóg w tył pomagają w walce z cellulitem na udach i pośladkach?

Doskonałym ćwiczeniem na zwalczenie cellulitu na udach i pośladkach są wypady nóg w tył. Trzeba być ostrożnym podczas wykonywania tego ćwiczenia, bo można łatwo stracić równowagę. Ćwiczenie rozpoczynamy, podobnie jak przysiady, w pozycji stojącej z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Następnie naprzemiennie robimy wypady nóg w tył. W tym celu noga, która pozostaje z przodu, zgina się w kolanie, natomiast noga z tyłu pozostaje wyprostowana. Aby ćwiczenie przyniosło zamierzony efekt, trzeba pozostać w pozycji przez 5 sekund, a potem wrócić do pozycji startowej i powtórzyć na drugą stronę. Ćwiczenie wykonuje się w kilku seriach powtórzeniowych. Z czasem można zwiększać jego trudność poprzez np. dodatkowe obciążenie hantlami trzymanymi w dłoniach.

Czy wymachy nóg w klęku podpartym są dobrymi ćwiczeniami na cellulit na udach i pośladkach?

Bardzo dobrym ćwiczeniem pomagającym na cellulit na udach i pośladkach są wymachy nóg w klęku podpartym. Pozycją, z której zaczyna się ćwiczenie, jest właśnie klęk podparty. Trzeba ułożyć dłonie na szerokość ramion, wciągnąć brzuch i wyprostować plecy. Głowa ma stać się po prostu przedłużeniem naszego kręgosłupa. Kiedy robimy wydech, trzeba unieść jedną z nóg ugiętą w kolanie pod kątem 90 stopni, tak by udo znalazło się równolegle do podłogi. Podczas wydechu należy opuścić nogę i powrócić do pozycji, z której zaczynało się ćwiczenie. Warto zwrócić uwagę na to, by podczas ćwiczenia mieć napięte pośladki i nieruchome plecy. Należy je wykonać w kilku seriach powtórzeniowych na każdą ze stron.

Przeczytaj również: Ćwiczenia na brzuch - rodzaje, zasady wykonywania, przykłady

Czy mostek biodrowy wpływa na redukcję cellulitu z ud i pośladków?

Mostek biodrowy jest ćwiczeniem, które bardzo dobrze wpływa na redukcję cellulitu z ud i pośladków. By wykonać to ćwiczenie, należy położyć się na plecach, a ręce ułożyć wzdłuż tułowia. Stopy powinny być oparte płasko na podłodze mniej więcej na szerokość bioder, kolana zgięte pod kątem 90 stopni. Należy unieść do góry biodra i napiąć wszystkie mięśnie brzucha, pośladków i ud. W tej pozycji trzeba wytrwać przez minimum 10 sekund, a następnie powoli opuścić biodra w dół, ale tak, by nie dotknąć nimi podłogi. To ćwiczenie trzeba powtórzyć w seriach.

Kup w aptece: Spalacze tłuszczu

Trening interwałowy skuteczny w walce z cellulitem ud i pośladków

Trening interwałowy to intensywne ćwiczenia, które pomagają przyspieszyć metabolizm organizmu i szybciej pozbyć się tkanki tłuszczowej. Jest także polecany w walce z cellulitem ud, pośladków i brzucha. Trening ten charakteryzuje się tym, że nie ma w nim przerw między ćwiczeniami. Odpocząć można tylko podczas ćwiczeń o mniejszej intensywności, które są stosowane naprzemiennie z tymi o dużej intensywności. Do treningu interwałowego można zastosować intensywną jazdę na rowerze bądź na rolkach, bieganie, skakanie na skakance czy tabatę.

Sprawdź ofertę: Napoje i żele dla aktywnych sportowo

Dzięki ćwiczeniom siłowym skóra dotknięta cellulitem ujędrnia się i jest stymulowana do produkcji kolagenu. Cellulit jest nierównomiernie rozłożony pod skórą, dlatego warto do swoich treningów siłowych dodać również treningi kondycyjne cardio, jak np. bieganie czy jazdę na rowerze.

Dowiedz się więcej: Czy terapia antycellulitowa bańką chińską przynosi efekty?

Bibliografia

  1. B. Społowicz, Cellulit. Jak się pozbyć cellulitu, Wydawnictwo e-bookowo, Będzin 2015.

  2. R. Lydie, Pokonać cellulit, W.A.B., Warszawa 1995.

  3. C. Bret, C. Glen, Trening mięśni pośladkowych. Jak zbudować siłę, poprawić sylwetkę i osiągnąć sportowe cele, Wydawnictwo Galaktyka, Łódź 2020.


Wybór redakcji

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij