olejek do masażu
Zdrowie i uroda Paulina Bulek
Sprawdź pełną ofertę Aptelia.pl
Przeczytane 1850 razy

Zalety stosowania olejku do masażu. Poznaj jego rodzaje – antycellulitowy, eteryczny

Pielęgnacja ciała jest bardzo ważna w zachowaniu młodego wyglądu skóry. Samo stosowanie kosmetyków jednak to nie wszystko. Cuda może zdziałać masaż ciała. Wykonując go, warto sięgnąć po olejek do masażu, który jeszcze lepiej zadba o skórę. Najczęściej stosuje się te o działaniu antycellulitowym. Dowiedz się, jak wybrać odpowiedni olejek do masażu.

Spis treści


  1. Jaki olejek wybrać do masażu?
  2. Czym masować twarz?
  3. Olejek antycellulitowy
  4. Olejki eteryczne
  5. Domowy olejek do masażu

Regularne stosowanie olejku do masażu nie tylko relaksuje całe ciało, ale również sprawia, że jest bardziej nawilżone, odżywione, a podrażnienia złagodzone. Osoby, które nie lubią tłustego filmu na skórze, mogą sięgnąć po suchy olejek, który ma dobre właściwości nawilżające i upiększające, ale nie zostawia tłustej warstwy.

Kup w aptece: Kosmetyki wyszczuplające i antycellulitowe 

Jaki olejek wybrać do masażu?

Masowanie ciała pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu, zniwelować stres, przemęczenie i rozluźnić mięśnie. Stosowanie olejków do masażu sprawia, że cały zabieg jest jeszcze przyjemniejszy. Istnieje wiele rodzajów produktów do masażu, dlatego warto znaleźć najlepszy dla siebie. Powinien być odpowiedniej konsystencji, aby dobrze się rozprowadzał po ciele. Dobrym rozwiązaniem jest olejek migdałowy do masażu, który poza odpowiednią konsystencją, przyjemnie pachnie, a także doskonale nawilża i odżywia skórę. Sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, a także z widocznymi rozstępami. Cenią go kobiety w okresie ciąży, ponieważ jest łagodny dla ich skóry.

Masaż olejkami można wykonać na całym ciele. Masowanie kończyn dolnych poprawia ukrwienie, niweluje obrzęki. Dobrze sprawdza się olejek z awokado lub arganowy, który dodatkowo regeneruje skórę, dlatego nadaje się dla skóry dojrzałej. Warto również wybrać jeden z zestawów olejków do masażu. Są one skomponowane tak, aby odpowiadać na wszystkie potrzeby skóry.

Do masażu pleców można użyć oleju kokosowego czy oliwy z oliwek. Nawilżą skórę, zmiękczają ją i łagodzą podrażnienia. Jeśli ktoś nie lubi tłustego filmu na skórze, można sięgnąć po suchy olejek do masażu. Często są one dodatkowo wzbogacone cennymi witaminami i efektownymi dodatkami (takimi jak opalizująca poświata lub brokat).

Przeczytaj również: Czym jest i na co pomaga aromaterapia? jak wygląda sesja aromaterapii?

Czym masować twarz?

Masaż twarzy jest coraz bardziej popularny. Pozwala na zachowanie młodszego wyglądu, sprawia, że zmarszczki są mniej widoczne, cera wypoczęta, a całe ciało bardziej zrelaksowane. Poszukując odpowiedniego olejku do twarzy, należy kierować się rodzajem cery. Posiadacze cery tłustej lub trądzikowej mogą dodać kilka kropel olejku herbacianego bądź sandałowego, które mają działanie antybakteryjne, zmniejszają sebum i łagodzą stany zapalne. Przy cerach problematycznych sprawdzi się olejek jojoba.

Osoby z suchą i wrażliwą cerą powinny sięgnąć po olejek, który poza działaniem nawilżającym dodatkowo łagodzi podrażnienia. Warty polecenia jest olej z awokado, babassu czy makadamia. Posiadaczki cery dojrzałej również mogą masować twarz. Ten zabieg, wykonywany systematycznie, pomoże poprawić jej owal, zmniejszy widoczność zmarszczek, dotleni skórę, dzięki czemu będzie wyglądała na młodszą i bardziej promienną. Wartym uwagi produktem jest olejek z opuncji figowej, który poprawia napięcie skóry, przeciwdziała szybkiemu starzeniu się jej, a także zwalcza wolne rodniki.

Przeczytaj również: Jak działa olejek z drzewa herbacianego? Jak go stosować?

Powiązane produkty

Olejek antycellulitowy

Cellulit jest problemem wielu kobiet. Regularny drenaż ciała poprawiający krążenie krwi może sprawić, że cellulit będzie mniej widoczny. Jednym z popularniejszych sposobów na pozbycie się go jest masaż bańką chińską. Ten sposób jest popularny od wielu lat, jednak wcześniej był stosowany w celach medycznych, w walce z obrzękami. Obecnie olejek do bańki chińskiej jest używany, aby poprawić jej przyczepność do powierzchni ciała. Do walki z cellulitem stosuje się olejki rozgrzewające ciało, które ułatwiają penetrację składników aktywnych w głąb skóry. Rozgrzewający olejek do masażu pobudza spalanie tłuszczu, dzięki czemu efekt jest szybciej widoczny.

Istnieją także chłodzące olejki antycellulitowe, które redukują cellulit, ujędrniają ciało i sprawiają, że jest ono bardziej wygładzone. Tego typu rozwiązania sprawdzają się latem, kiedy z chęcią stosuje się kosmetyki o działaniu chłodzącym. Najczęściej w składzie mają mentol, który pozostawia na ciele uczucie orzeźwienia.

Warto wiedzieć: Czy terapia antycellulitowa bańką chińską przynosi efekty?

Olejki eteryczne

Wiele osób samodzielnie komponuje własne olejki do masażu. Warto znaleźć najlepszą dla siebie bazę, składającą się z olejku o neutralnym zapachu (z winogron czy ze słodkich migdałów), ponieważ łatwo połączyć go z innym, zapachowym olejkiem. Dodawanie olejków eterycznych wpływa na doznania. W zależności od potrzeby można wybrać olejki:
- pobudzające – cytrusowy, pomarańczowy, eukaliptusowy, z mięty pieprzowej,
- uspokajające – lawendowy, melisowy, bergamotowy,
- antycellulitowe – paczuli, geraniowy, grejpfrutowy.

Ich działanie może pobudzać i rozgrzewać skórę, powodując przypływ energii, jak również wyciszać ją i koić, dzięki czemu sprawdzają się przed snem czy po stresującym dniu. Najlepiej stosować je w zależności od oczekiwanego efektu.

Sprawdź ofertę: Naturalne olejki eteryczne

Domowy olejek do masażu

Chcąc wykonać samodzielnie masaż, nie trzeba mieć konkretnego olejku. Często na początek wystarczy oliwa z oliwek, która jest cennym źródłem witamin i minerałów. Poza masażem twarzy i ciała sprawdza się podczas zabiegu olejowania włosów. Oliwa z oliwek zapobiega utracie wody, dlatego jest stosowana w codziennej pielęgnacji ciała.

Warto wiedzieć: Skuteczne ćwiczenia na cellulit na udach i pośladkach

Poszukując domowego sposobu na olejek do masażu, warto również sięgnąć po olej kokosowy, który sprawdzi się do masażu całego ciała i włosów. Bardzo szybko stapia się ze skórą, dobrze rozprowadza i silnie nawilża. Olej kokosowy jest chętnie stosowany podczas pielęgnacji skóry objętej cellulitem i rozstępami. Skutecznie wygładza skórę, sprawia, że staje się ona bardziej jędrna i elastyczna, doskonale koi, gdy jest podrażniona po opalaniu. Wiele osób ceni go także za jego bezzapachową formułę, która dobrze miesza się z olejkami eterycznymi.

Sprawdź ofertę: Kosmetyki na rozstępy

Bibliografia

  1. I. Konopacka, Aromaterapia dla skóry i zmysłów, „Kosmetyka i Kosmetologia” 2014, nr 99, s. 24–25.

  2. M. Sikora, Olejki eteryczne nieodzowne w terapii skóry, „Kosmetyka i Kosmetologia” 2015, nr 101, s. 28–31.

  3. A. Kołodziejczak, Kosmetologia 1, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.


Wybór redakcji

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij