japoński lifting twarzy - kobido
Zdrowie i uroda Paulina Tomczyk
Sprawdź pełną ofertę Aptelia.pl
Przeczytane 1722 razy

Masaż kobido - jakie efekty daje japoński lifting twarzy bez skalpela

Kobido to tradycyjna japońska technika masażu twarzy, która poprawia kondycję skóry, redukuje nadmierne napięcia mięśniowe i stymuluje krążenie krwi. Technika ta przekazywana z pokolenia na pokolenie przez japońskie kobiety, stała się integralną częścią miejscowej tradycji pielęgnacyjnej. Dzisiaj popularność masażu kobido obiegła cały świat. Przeczytaj na czym polega zabieg i jakich efektów można się spodziewać.

Spis treści:


  1. Japoński masaż twarzy Kobido – dla kogo?
  2. Na czym polega masaż kobido? Co to jest?
  3. Czy masaż kobido zapobiega obrzękom?
  4. Jak wygląda masaż kobido? Jak powinna wyglądać twarz po zabiegu?
  5. Jak często należy robić kobido? efekty na skórze
  6. Jakie mogą być skutki uboczne masażu kobido? Kiedy go nie robić?

Japoński masaż twarzy Kobido – dla kogo?

Nazwa masażu kobido pochodzi od japońskich słów "ko" (stare), "bi" (piękno) i "do" (droga), co można przetłumaczyć jako "starożytna droga do piękna". Zatem kobido świetnie sprawdzi się dla każdego kto chce poprawić stan swojej skóry, zrelaksować się i doświadczyć równowagi między ciałem a umysłem.

Masaż kobido to zabieg, który sprawdzi się w przypadku:

  • nadmiernego napięcia mięśniowego,
  • utrwalonych zmarszczek mimicznych,
  • skłonności do powstawania obrzęków,
  • postępującej wiotkości skóry,
  • utracie wyraźnego owalu twarzy.

Na czym polega masaż kobido? Co to jest?

Wykonywane w odpowiedniej sekwencji ruchy ugniatania, rozcierania, oklepywania, podszczypywania i delikatnego uciskania, rozluźniają zbyt napięte mięśnie, docierają do głębokich warstw skóry i mięśni oraz poprawiają krążenie krwi i limfy. Oprócz technik masażu podczas zabiegu stosowana jest także stymulacja punktów akupresury oraz ruchy powodujące drenaż limfatyczny i głęboki relaks. Zabieg masażu kobido wykonywany jest na twarzy, szyi, dekolcie i czasem ramionach, przy użyciu palców, dłoni, a czasem także specjalnych narzędzi.

Powiązane produkty

Czy masaż kobido zapobiega obrzękom?

Techniki masażu wykorzystywane w kobido, takie jak ugniatanie, rozcieranie, szczypanie i oklepywanie mają na celu pobudzenie mikrokrążenia. Razem z krwią pobudzany jest przepływ limfy. Masaż kobido to intensywny masaż twarzy, który działa jak drenaż limfatyczny, dzięki czemu pomaga zredukować opuchliznę w okolicy twarzy, dlatego jest czasem określany jako niechirurgiczny lifting twarzy i naturalna alternatywa dla zabiegów medycyny estetycznej. Jednak sama sesja masażu kobido nie usunie przyczyny powstawania obrzęków. 

Opuchnięcia na twarzy mogą wynikać z zatrzymywania wody w organizmie, niewłaściwej diety, zmęczenia, stresu lub innych problemów zdrowotnych w tym np. zaburzeń hormonalnych. Masaż kobido będzie świetnym uzupełnieniem innych metod redukcji obrzęków, takich jak odpowiednia dieta, nawodnienie i regularna aktywność fizyczna. Jednak najważniejsze jest zdiagnozowanie przyczyny powstawania obrzęków podczas konsultacji z lekarzem.

Jak wygląda masaż kobido? Jak powinna wyglądać twarz po zabiegu?

Przed przystąpieniem do wykonania masażu kobido specjalista wykluczy wszelkie przeciwwskazania oraz dokładnie oczyści skórę. Do gabinetu najlepiej przyjść bez makijażu co znacznie ułatwi specjaliście ocenę stanu skóry i skróci czas przygotowania. Sam masaż kobido składa się z kilku etapów:

  1. Delikatne ruchy, które przygotują mięśnie i skórę na głębsze techniki masażu.
  2. Głęboki masaż relaksujący tkanek głębokich, który rozluźni napięcia mięśniowe.Delikatne techniki relaksujące i pobudzające mikrokrążenie.
  3. Drenaż limfatyczny, który pobudzi przepływ chłonki (limfy).
  4. Techniki modelujące owal i rysy twarzy.
  5. Stymulacja punktów akupresurowych.

Ostatnim niezwykle istotnym krokiem jest dokładne oczyszczenie skóry z olejku. Pomoże to zapobiec pojawieniu się niedoskonałości. Zaraz po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta, dlatego najlepiej nie wykonywać masażu na dzień przed ważnym wydarzeniem, a zaplanować go wcześniej. Po kilku/kilkunastu godzinach, gdy efekty uboczne kobido ustąpią, widoczne będzie wygładzenie zmarszczek, ujędrnienie skóry, redukcja obrzęków oraz uwydatnienie owalu i rysów twarzy. Regularne wykonywanie masażu może przyczynić się do poprawy syntezy kolagenu i elastyny, a tym samym długotrwałych efektów odmłodzenia skóry.

Jak często należy robić kobido? efekty na skórze

Ilość i częstotliwość zabiegów określi specjalista na podstawie kondycji skóry oraz oczekiwanych efektów. Początkowo odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami mogą być krótsze, około dwutygodniowe. Po kilku zabiegach w ramach utrzymania uzyskanych efektów zabieg można powtarzać, najlepiej co miesiąc.

Dla najlepszych i długotrwałych efektów, oprócz samych masaży warto zadbać o zdrowe nawyki, w tym: prawidłową dietę - bogatą w antyoksydanty, polifenole, kwasy omega-3, odpowiednie nawodnienie i ilość snu, unikanie alkoholu i tytoniu oraz odpowiednią pielęgnację skóry i fotoprotekcję przez cały rok.

Oczywiście efekty masażu kobido wzmocni także regularne odtwarzanie w domu ruchów specjalisty.

Jakie mogą być skutki uboczne masażu kobido? Kiedy go nie robić?

Oprócz zaczerwienienia i delikatnego obrzęku zaraz po masażu, wynikających z pobudzania krążenia w drobnych naczyniach skóry twarzy, może dojść do podrażnienia skóry i uwrażliwienia jej na dotyk. Masażu kobido należy unikać podczas aktywnego trądziku lub innych zmian zapalnych na skórze, w tym infekcji grzybiczych, wirusowych i bakteryjnych, ponieważ masowanie skóry może doprowadzić do ich rozniesienia na większy obszar.

Dodatkowo stosowane podczas zabiegu olejki do masażu nadające poślizg mogą być komedogenne, dlatego w przypadku skłonności do powstawania niedoskonałości należy poinformować o tym osobę wykonującą zabieg. Ze względu na intensywne rozgrzewanie skóry podczas masażu cera naczyniowa oraz z trądzikiem różowatym także może być powodem nie wykonania zabiegu przez specjalistę.

Przeciwwskazaniem są także wszelkie skaleczenia, rany i otarcia, podniesiona temperatura ciała, która może wskazywać na infekcję oraz nadciśnienie tętnicze. Masażu nie należy także wykonywać do 4. tygodni po zastosowaniu wypełniaczy, do 2 tygodni od iniekcji botoxu i do 6 miesięcy od aplikacji nici PDO. Po zabiegach laserowych oraz mezoterapii należy poczekać do ustąpienia stanu zapalnego i pełnej odbudowy naskórka.

Bibliografia

  1. Kobido massage, Studio sante [online] https://www.studiosante.pl/en/project/kobido-massage/, [dostep:] 15.10.2023 r.
  2. Kobido - japoński lifting twarzy, drszczyt chirirgia plastyczna [online], https://www.drszczyt.pl/zabiegi/kosmetologia/kobido-japonski-lifting-twarzy [dostęp:} 15.10.2023 r.

 


Wybór redakcji

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij