Ostatnio dodany
-
Ile czeka się na wyniki biopsji tarczycy?
Biopsja tarczycy jest mało bolesnym badaniem wykonywanym przy użyciu igły. Pozwala na ocenę guzków, które znajdują się w szyi. Badanie wykonuje się bez znieczulenia, a powrót do codziennych obowiązków jest możliwy już po kilku minutach.
-
Jak można prawidłowo oczyścić organizm, stosując detoks sokowy?
Prawidłowo przeprowadzony detoks sokowy pozwala na oczyszczenie organizmu i utratę kilku zbędnych kilogramów. Należy go poprzedzić lekkostrawną dietą, która przygotuje układ pokarmowy na płynną dietę.
-
Jak skutecznie przyspieszyć metabolizm? Co pomaga schudnąć?
Na przemianę materii wpływa wiele zmiennych, takich jak wiek, aktywność fizyczna, poziom stresu czy płeć. Aby przyspieszyć metabolizm, trzeba zadbać o zbilansowaną dietę, prawidłowy poziom nawodnienia, odpowiednią ilość snu i codzienną aktywność fizyczną. Wprowadzenie kilku zmian do codzienności może przynieść wiele korzyści, nie tylko zdrowotnych.
-
Jakie są objawy odwodnienia? Na co warto zwrócić uwagę?
Biegunka, wysoka temperatura czy upały mogą spowodować odwodnienie organizmu. Warto zwrócić uwagę na pojawienie się pierwszych objawów świadczących o tym stanie i podjąć szybkie kroki mające na celu powrót do zdrowia.
-
Jak można wyleczyć nadwrażliwość zębów?
Nadwrażliwość zębów najczęściej pojawia się podczas spożywania kwaśnych i słodkich pokarmów lub napojów. Pierwszym objawem jest ból zęba, zazwyczaj przy samym dziąśle. Przyczynami tej dolegliwości są najczęściej wady zgryzu, nieprawidłowy sposób odżywiania, niewystarczająca higiena jamy ustnej. W wielu przypadkach w leczeniu pomagają produkty stosowane w domu, jednak czasem może być konieczna wizyta u stomatologa.
-
Jak długo utrzymuje się ból po wyrwaniu zęba? W jaki sposób można go uśmierzyć?
Ekstrakcja zęba to zabieg chirurgiczny, który może powodować dolegliwości bólowe. Najczęściej pojawiają się po kilku godzinach od wyrwania zęba, w momencie, kiedy przestaje działać znieczulenie. Ból można złagodzić, stosując środki dostępne bez recepty, a także odpowiednie maści i płyny do płukania jamy ustnej.
-
Poznaj domowe sposoby leczenia krwawiących dziąseł
Krwawiące dziąsła są powodem do niepokoju. Mogą świadczyć o nieprawidłowej higienie jamy ustnej, a także o poważniejszych problemach, takich jak paradontoza czy niedobór witamin. Leczenie przede wszystkim polega na zmianie diety, sposobu mycia zębów i regularnych wizytach u stomatologa, które pozwolą wcześnie wykryć niepokojące symptomy.
-
Jakie ćwiczenia na mięśnie Kegla mogą wykonywać mężczyźni?
Regularne ćwiczenia mięśni Kegla mogą pomóc mężczyznom uporać się z nietrzymaniem moczu, a także wzmocnić erekcję i poprawić życie seksualne. Są łatwe i szybkie w wykonaniu, nie trzeba mieć żadnych przyrządów. Polegają na zaciskaniu i rozluźnieniu mięśni znajdujących się pomiędzy moszną a odbytem. Można je wykonywać w dowolnym miejscu, o dowolnej porze.
-
Poznaj skuteczne domowe sposoby na zaparcia
Zaparcia to dolegliwość, z którą często można sobie poradzić domowymi sposobami. Problemy z wypróżnieniem często wynikają ze złego trybu życia, małej ilości ruchu, złej diety i picia niewystarczającej ilości wody.
-
Jak długo trwa i jak leczyć żółtaczkę u noworodka?
Żółtaczka pojawia się u większości noworodków. Najczęściej wynika z fizjologii i nie wymaga dodatkowego leczenia. Niekiedy może się przedłużyć, dlatego konieczne jest kontrolowanie stężenia bilirubiny we krwi. Jej nadmiar może prowadzić do groźnych uszkodzeń mózgu.
-
Przyczyny, leczenie i objawy mięśniaków macicy.
Regularne wizyty u ginekologa są konieczne dla każdej kobiety w wieku rozrodczym. Pozwalają na wczesne wykrycie szeregu nieprawidłowości. Jednymi z nich są mięśniaki macicy, które występują u wielu kobiet, często nie dając żadnych objawów. To guzki o łagodnej postaci, które mogą być zlokalizowane w trzonie macicy, jej szyjce i cieśni.
-
Rzeżączka – popularna choroba weneryczna. Na jakie objawy warto zwrócić uwagę?
Rzeżączka jest chorobą weneryczną, która przenosi się drogą płciową, a także podczas stosunków oralnych i analnych. Nieleczona prowadzi do szeregu powikłań, które wpływają na zdrowie. Rzeżączka w szczególności jest niebezpieczna dla kobiet w ciąży, ponieważ może przenieść się na dziecko i spowodować u niego utratę wzroku.