Ostatnio dodany
-
Zioła na ból gardła – po które sięgnąć?
Ból gardła to jeden z najczęściej występujących objawów infekcji górnych dróg oddechowych o podłożu wirusowym lub bakteryjnym. Przybiera różny stopień nasilenia i bywa opisywany jako drapanie, kłucie, pieczenie czy problemy z przełykaniem. Często towarzyszący bólowi obrzęk i stan zapalny utrudnia przełykanie (dysfagia), a niekiedy nawet je uniemożliwia (odynofagia). Ze względu na silne unerwienie gardła, ból może również promieniować do uszu. Z tego samego powodu może pojawiać się kaszel, pochrząkiwanie i chrypa. Jak sobie radzić z bólem gardła? Czy zioła mogą pomóc?
-
Co to jest koenzym Q10? Kiedy stosować?
Koenzym Q10 to związek, który śmiało możemy nazwać super bohaterem. Od niego bowiem zależy nienaganne funkcjonowanie naszego organizmu, ponieważ uczestniczy w wytwarzaniu energii niezbędnej wszystkim komórkom.
-
Domowe sposoby na hemoroidy – jak złagodzić ból odbytu?
Hemoroidy nazywane również guzkami krwawniczymi, to powszechnie występujące schorzenie. Znane od bardzo dawna, o czym wiemy choćby z powiedzenia „ Nie siedź na zimnym, bo dostaniesz wilka”. Przyjmuje się, że co trzeci mieszkaniec Polski może mieć żylaki odbytu, które uznawane są za „wstydliwą dolegliwość” i często bagatelizowane. Czy istnieją domowe sposoby na hemoroidy? Czy hemoroidów można się pozbyć?
-
Jakie właściwości ma palma sabałowa? Kiedy i jak ją stosować?
Niewielka palma pochodząca z wybrzeża atlantyckiego staje się coraz bardziej popularna. Znajdziemy ją zarówno w lekach i suplementach na prostatę, ale również tabletkach na wypadanie włosów. Co zawiera i jakie właściwości ma saw palemetto zwana także bocznią piłkowaną?
-
Jakie są domowe sposoby, kiedy dziecko ma biegunkę?
Biegunka to choroba wieku dziecięcego najczęściej wywoływana przez wirusy, rzadziej przez bakterie. Zazwyczaj ustępuje samoistnie, ale u dzieci zawsze wymaga szczególnej ostrożności. Czy zatem można stosować domowe sposoby na biegunkę u dziecka? Czym je nawadniać i czy można jeść przy rozwolnieniu?
-
Antybiotyk na zatoki – czy należy stosować antybiotyki w leczeniu chorych zatok?
Rhinosinusitis acuta, czyli ostre zapalenie błony śluzowej nosa i zatok przynosowych u dzieci i dorosłych, znajduje się w grupie najczęściej rozpoznawanych chorób infekcyjnych i niekiedy jest powodem do stosowania antybiotyków. Czy leczenie zatok zawsze wymaga antybiotyku? Jaki jest sprawdzony antybiotyk na zatoki?