Ostatnio dodany

kobieta nakładająca krem na popękane pięty

Pielęgnacja pięt – sposoby na gładką i miękką skórę

Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 14.08.2022
  • butelka z mlekiem modyfikowanym

    Mleko modyfikowane dla noworodka

    Mleko modyfikowane podawane jest dzieciom jako pokarm główny lub uzupełnienie karmienia piersią. Szczególnie dla noworodków powinno wyróżniać się bogatym składem, w którym znajdziemy kompleks witamin, składników mineralnych. Mają one za zadanie wspierać rozwój dziecka, jego odporność, funkcjonowanie mózgu i układów organizmu. 

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 14.08.2022
  • niemowlę z matką

    Jak prawidłowo przygotować mleko modyfikowane?

    Do przygotowania mleka modyfikowanego, w zależności od rodzaju produktu i stopnia rozpuszczalności, zalecane jest użycie wody o temperaturze około od 36 do 50°C. Przed podaniem dziecku pokarmu należy sprawdzić na przegubie, czy ma on odpowiednią temperaturę i nie jest zbyt gorący. Przygotowany pokarm może być podany maluchowi tylko raz.

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 14.08.2022
  • skóra głowy pokryta łupieżem

    Szampon przeciwłupieżowy – jak działa i jak wybrać najlepszy?

    Łupież jest jednym z najczęściej diagnozowanych schorzeń skóry głowy. Ma charakter nawracający i tendencję do zaostrzania się przebiegu. Można go jednak wyciszyć, a nawet wyeliminować. Podstawą jest stosowanie szamponów przeciwłupieżowych dobrej jakości. Jak wybrać idealny kosmetyk? 
     

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 14.08.2022
  • kobieta pijąca wodę

    Elektrolity – jak działają? Rodzaje elektrolitów

    Zadaniem elektrolitów jest uzupełnienie płynów i niedoboru składników mineralnych, do których doszło na skutek zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej, np. w przebiegu zatrucia. Elektrolity należy natychmiast przyjąć, kiedy istnieje ryzyko odwodnienia. Po płyn mogą również sięgać sportowcy po zawodach lub intensywnym treningu. 

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 14.08.2022
  • kobieta w zaawansowanej ciąży

    Wzdęcia w ciąży – przyczyny i zapobieganie

    Wzdęcia w ciąży to dość powszechny problem. Dochodzi do niego na skutek zmian w gospodarce hormonalnej i wzrostu stężenia hormonów żeńskich, które wpływają na pracę jelit. Niekiedy wzdęcia w ciąży mogą być skutkiem błędów żywieniowych. 

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 13.08.2022
  • produkty bogate w błonnik wspomagające leczenie zaparć

    Zaparcia w ciąży – jak je eliminować i im zapobiegać?

    Zaparcia w ciąży to problem wielu przyszłych mam. Pojawiają się na początku ciąży i mogą nasilać. Wynikają z błędów żywieniowych. Duży wpływ na zaburzenia pracy jelit mają również żeńskie hormony płciowe. Jak walczyć z zaparciami? 

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 13.08.2022
  • herbatka ziołowa

    Skuteczne zioła na nadkwasotę żołądka

    W leczeniu nadkwasoty żołądka do diety warto włączyć picie naparów ziołowych. Niektóre z roślin neutralizują działanie kwasów, przywracają prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego i również wspomagają trawienie. Jakie napary należy pić przy nadkwasocie żołądka? 
     

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 13.08.2022
  • lekarz z modelem naukowym żołądka

    Nadkwasota żołądka – przyczyny, objawy i sposoby leczenia

    Nadkwasota żołądka to schorzenie, w którym dochodzi do nadprodukcji kwasu solnego w soku żołądkowym. Przyczyny są różne, jednak najczęściej wynikają z błędów żywieniowych. Choroba ma nieprzyjemny przebieg i powoduje wiele dolegliwości. Nieleczona prowadzi m.in. do wrzodów żołądka. Jak przebiega leczenie nadkwasoty żołądka?
     

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 13.08.2022
  • morwa biała

    Morwa biała – właściwości lecznicze i przeciwwskazania

    Morwa biała to pochodząca z Azji roślina o właściwościach leczniczych. Cenne związki aktywne zawarte są w owocach, nasionach, liściach, a nawet korze rośliny. Morwa wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i antywirusowe. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do spożywania morwy białej?
     

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 13.08.2022
  • kobieta używająca dezodorantu

    Antyperspirant a dezodorant – działanie i stosowanie

    Czym się różni antyperspirant od dezodorantu? Oba rodzaje kosmetyków mają zadanie walczyć z nadmierną potliwością. Działanie antyperspirantu polega na czasowym zablokowaniu pocenia, natomiast dezodorant neutralizuje skutki nadmiernej potliwości. 
     

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 13.08.2022
  • kobieta ze zmarszczkami w średnim wieku

    Proces starzenia skóry – jak go spowolnić?

    Pierwsze oznaki starzenia skóry pojawiają się około 25–30 roku życia. Zachodzące zmiany mają charakter indywidualny i zależą od wielu czynników. Starzejąca się skóra staje się cienka i mało elastyczna, co sprzyja powstawaniu zmarszczek. Czy można opóźnić ten proces? Sprawdź, jak przedłużyć młodość skóry.

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 22.06.2022
  • swędzące ślady po ugryzieniu komara

    Alergia na komary – objawy i sposoby ich łagodzenia

    Objawy alergii na komary rozwijają się powoli, ale są bardzo uciążliwe. Silny świąd i miejscowy obrzęk można jednak złagodzić. Osoby uczulone na jad komarów powinny dbać o ochronę odstraszającą owady i starać się minimalizować ryzyko ukąszeń. Jak wygląda uczulenie na komary i jak można je łagodzić?

    Zdrowie i uroda Emilia Kruszewska, 22.06.2022
z 4

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij