Ostatnio dodany
-
Plamienie implantacyjne – czym jest i kiedy występuje?
Wiele kobiet w pierwszych tygodniach ciąży obserwuje u siebie niewielkie plamienie – często na tym etapie nie zdają sobie sprawy, że są w ciąży i mylą je z krwawieniem miesiączkowym. Z czego wynika ten objaw? Kiedy występuje? Czym różni się od „zwykłej” miesiączki?
-
Krew z nosa u dziecka – czy jest groźnym objawem?
Krwawienia z nosa są stosunkowo częstym objawem pojawiającym się u dzieci – aż 64% z nich przynajmniej raz w życiu będzie miała do czynienia z takim krwotokiem. Na całe szczęście w większości nie są one jednak groźne i często ustępują samoistnie bez konieczności interwencji lekarskiej.
-
Alergia a zapalenie zatok – czy są ze sobą powiązane?
Nie od dziś wiadomo, że alergia oraz zapalenie zatok mogą być ze sobą powiązane. Czy istnieje możliwość odróżnienia objawów alergii od klasycznego zapalenia zatok? W jaki sposób można to zrobić? Jak leczyć zapalenie zatok?
-
Swędzenie warg sromowych – przyczyny i sposoby łagodzenia nieprzyjemnych objawów
Świąd warg sromowych oraz okolic intymnych jest częstą dolegliwością, doskwierającą wielu kobietom. Jej przyczyny mogą być różne – np. alergiczne lub infekcyjne. Jakie symptomy mogą towarzyszyć swędzeniu warg sromowych? Jak można zniwelować nieprzyjemne objawy?
-
Bolesny guzek na wardze sromowej – co może oznaczać ten objaw?
Guzek na wardze sromowej to stosunkowo często występujący objaw, który może pojawić się u kobiety w każdym wieku. Co może spowodować pojawienie się guzka w obrębie sromu? Jak postępować, gdy się go zauważy?
-
Jakie są rodzaje zapalenia sromu? Objawy, przyczyny, leczenie
Zapalenie sromu to uporczywy problem, z jakim boryka się na co dzień wiele kobiet. Jakie są jego najczęstsze przyczyny? Jak się objawia? Jak można je leczyć?
-
Czym charakteryzuje się alergia wziewna? Objawy, przyczyny, leczenie
Alergie wziewne są bardzo częstym problemem, szczególnie w okresie wiosennym, kiedy wiele roślin i drzew zaczyna kwitnąć. Z czego wynikają alergie wziewne? Jakie są ich objawy? Czy można je leczyć? Na te pytania odpowie poniższy artykuł.
-
Katar sienny (alergiczny) – jak go rozpoznać i leczyć?
Alergiczny nieżyt nosa, jeśli wywołany jest przez pyłki roślin, nazywany jest katarem siennym. Stanowi on problem, z którym zmaga się wiele osób, zwłaszcza w sezonie wiosennym, choć może występować także przez cały rok. Jak można go rozpoznać? Jak wygląda jego leczenie?
-
Zespół policystycznych jajników (PCOS) – objawy, diagnostyka, sposoby leczenia
Zespół policystycznych jajników, czyli w skrócie PCOS (Polycystic Ovary Syndrome) to najczęściej występująca endokrynopatia, której częstość wynosi 4-12% wśród dorosłych kobiet w wieku rozrodczym i nawet do 6% u nastolatek. Jakie są jego objawy? Czy można się z niego wyleczyć?
-
O czym świadczą skurcze macicy? Przyczyny, dodatkowe objawy, łagodzenie
Skurcze macicy są nieprzyjemnym i niestety dość częstym objawem, który dotyczy wielu kobiet. W jakich okolicznościach pojawiają się najczęściej? W jaki sposób można je złagodzić?
-
Pasożyty u dzieci – objawy, rodzaje, badania i sposoby leczenia
Zakażenia pasożytnicze mogą nieść za sobą bardzo zróżnicowane i nieswoiste objawy, a często nawet przebiegać bezobjawowo. Z tego powodu warto dowiedzieć się więcej o rodzajach zakażeń pasożytniczych, ich objawach, diagnostyce oraz sposobach leczenia.
-
Zespół suchego oka – objawy ZSO, przyczyny i sposoby leczenia
ZSO, czyli zespół suchego oka jest jedną z najczęstszych przyczyn zgłaszania się do okulisty. Jak pokazują badania, choruje na niego od 10 do 17% osób dorosłych. Jak się objawia? Jak złagodzić doskwierające objawy? Czy można je skutecznie wyleczyć?