Ostatnio dodany

Kobieta smaruje kremem swoje dłonie.

Sucha i pękająca skóra na dłoniach – jak ją zregenerować?

Zdrowie i uroda Katarzyna Banaszczyk, 27.11.2022
  • Młoda dziewczyna z atopowym zapaleniem skóry w ostrym stadium. Zaczerwienienie i zadrapania aż do krwi na ciele z bliska.

    Atopowe zapalenie skóry – objawy, przyczyny, sposoby leczenia i profilaktyka

    Atopowe zapalenie skóry to częsta choroba, z jaką spotykają się nie tylko dermatolodzy, ale także pediatrzy i lekarze rodzinni. Schorzenie to ze względu na swoją tendencję do nawracania i uporczywe objawy kliniczne może prowadzić do obniżenia jakości życia pacjentów. Jak objawia się atopowe zapalenie skóry i jakie mamy aktualnie możliwości leczenia tej choroby? Po czym poznać atopowe zapalenie skóry u niemowląt? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Banaszczyk, 24.11.2022
  • Wózek sklepowy wraz z akcesoriami wykorzystywanymi podczas miesiączki: tamponami, podpaskami, tabletkami oraz kubeczkiem menstruacyjnym.

    Pierwsza miesiączka – wiek, objawy, czas trwania. Czego się spodziewać?

    Pierwsza miesiączka to niezwykle ważny moment w życiu kobiety, zarówno pod względem somatycznym, jak i psychologicznym. Kiedy występuje pierwsza miesiączka? Jakie objawy mogą wiązać się z tym momentem? Jak przygotować się na pierwszą miesiączkę? Dowiedzmy się więcej na ten ważny temat. 

    Mama i dziecko Katarzyna Banaszczyk, 18.11.2022
  • Słowo Help jest napisane kremem na dłoniach. Niebieskie tło.

    Sucha skóra – przyczyny, pielęgnacja, domowe sposoby

    Nasza skóra pełni wiele istotnych funkcji. Oddziela organizm od środowiska zewnętrznego, chroni przed wnikaniem w głąb wielu szkodliwych czynników, ale także bierze udział między innymi w procesach metabolicznych, odpornościowych i termoregulacyjnych. Różne czynniki mogą prowadzić do wysuszenia skóry, co sprawia, że jej funkcjonowanie jest pogorszone. Należy sobie uświadomić, że sucha skóra to nie tylko defekt estetyczny. Jakie są przyczyny suchej skóry i jak możemy rozwiązać ten problem? Dowiedzmy się więcej na ten temat.  

    Zdrowie i uroda Katarzyna Banaszczyk, 15.11.2022
  • Chłopiec trzymający inhalator dłoni i przeprowadza inhalacja. Za chłopcem stoi dziewczynka.

    Inhalacje u dziecka – jak je robić, o czym pamiętać?

    Inhalacje to powszechny sposób leczenia schorzeń układu oddechowego, bardzo często zalecany przez lekarzy rodzinnych oraz pediatrów. W jakich chorobach stosuje się inhalacje? Jak prawidłowo je wykonywać? Czy inhalacje na mokry kaszel u dziecka to dobry pomysł? Dowiedzmy się więcej na ten temat. 

    Mama i dziecko Katarzyna Banaszczyk, 09.11.2022
  • Kobieta w kręconych włosach trzymająca się za bolące gardło

    Ból przy przełykaniu – przyczyny i postępowanie

    Ból gardła przy przełykaniu najczęściej powodowany jest przez niegroźne infekcje, głównie wirusowe. Jednak należy mieć świadomość, że objaw ten może towarzyszyć także poważniejszym schorzeniom. O czym może świadczyć ostry ból gardła przy przełykaniu? Kiedy należy udać się do lekarza? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Banaszczyk, 01.11.2022
  • Mała pacjentka wystawiająca język u lekarza podczas badania

    Zapalenie krtani u dziecka – przyczyny objawy i leczenie

    Zapalenie krtani to stosunkowo powszechne schorzenie w populacji pediatrycznej. W niektórych przypadkach stany zapalne krtani mogą być niezwykle groźne, ponieważ może dojść do zaburzeń drożności dróg oddechowych i wystąpienia duszności u dziecka. Jakie są przyczyny zapalenia krtani i jakie objawy towarzyszą tej chorobie? Czym tak właściwie jest ostre zapalenie krtani u dziecka? Jak można leczyć to schorzenie? 

    Mama i dziecko Katarzyna Banaszczyk, 28.10.2022
  • Kobieta trzymająca szklankę mleka i trzymająca się za brzuch.

    Nietolerancja laktozy – co to? Czym się różni od alergii?

    W przestrzeni publicznej dużo mówi się o nietolerancji laktozy, a na rynku znajdziemy wiele produktów typu lactose-free. Wielu z nas jest przekonanych, że nietolerancja i alergia na mleko to synonimy. Czy tak naprawdę nietolerancja laktozy jest tym samym schorzeniem, co alergia na mleko? Jak objawia się nietolerancja laktozy i z czego wynika to zaburzenie? Dowiesz się z tego artykułu!

    Zdrowie i uroda Katarzyna Banaszczyk, 24.10.2022
  • guzek w odbycie

    Guzek w odbycie, zgrubienie przy odbycie – co może oznaczać?

    Obecność wyczuwalnego guzka w obrębie odbytu jest zdecydowanie niepokojącym objawem klinicznym. Co może oznaczać zgrubienie przy odbycie? Czy to zawsze świadczy o obecności hemoroidów? Do jakiego lekarza się udać w tej sytuacji? Dowiedzmy się więcej na ten istotny temat. 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Banaszczyk, 17.10.2022
  • chora wątroba objawy

    Chora wątroba – objawy

    Wątroba to największy gruczoł w naszym organizmie. Pełni wiele niezwykle ważnych funkcji, dlatego objawy chorej wątroby są zazwyczaj bardzo różnorodne i dotyczą wielu układów naszego organizmu. Jakie są najczęstsze schorzenia dotykające ten narząd? Jak zazwyczaj objawia się chora wątroba?  

    Zdrowie i uroda Katarzyna Banaszczyk, 15.10.2022
  • wątroba gdzie jest

    Wątroba – gdzie jest, jak działa?

    Wątroba to największy gruczoł w organizmie człowieka. Spełnia on wiele bardzo ważnych funkcji, jednak mogą dotykać go również liczne schorzenia. Jak działa wątroba i jakie pełni funkcje? Co to jest marskość wątroby i jak się objawia? Kto zajmuje się leczeniem schorzeń wątroby? Dowiedzmy się więcej o tym gruczole naszego organizmu. 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Banaszczyk, 15.10.2022
  • hemoroidy

    Hemoroidy – czym są, jak wyglądają? Objawy hemoroidów

    Choroba hemoroidalna to powszechne schorzenie, z którym mają do czynienia głównie lekarze rodzinni oraz chirurdzy. Jest to choroba istotnie obniżająca jakość życia pacjentów, którą można z powodzeniem leczyć. Czym tak właściwie są hemoroidy? Jakie są objawy tego schorzenia i jakimi metodami terapeutycznymi dysponuje współczesna medycyna? I wreszcie, czy można zapobiegać tworzeniu się hemoroidów? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Banaszczyk, 05.10.2022
  • kobieta zmagająca się z zajadami

    Zajady – przyczyna i leczenie nadżerek warg

    Zajady to bardzo powszechna dolegliwość, z jaką pacjenci zgłaszają się do swojego lekarza. Czym tak właściwie są zajady i jakie są możliwości poradzenia sobie z tym problemem? Co na zajady polecają lekarze i do jakiego specjalisty warto się udać? Dowiedzmy się więcej na ten temat.

    Zdrowie i uroda Katarzyna Banaszczyk, 18.02.2022
z 3

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij