Ostatnio dodany
-
Nadmiar żelaza – objawy skórne i neurologiczne
Objawy nadmiaru żelaza obejmują zespół różnorodnych dolegliwości. W wyniku spichrzania pierwiastka można doświadczyć kłopotów ze skórą. Pojawiają się też problemy neurologiczne. Nadmiar żelaza może mieć postać nie tylko nabytą, ale i wrodzoną.
-
Z czego wykonać inhalacje na zatoki?
Czym inhalować zatoki? Można skorzystać ze środków dostępnych w aptece, a także z naturalnych produktów takich jak sole, olejki eteryczne czy zioła. Inhalacja zatok jest bezpieczną, nieinwazyjną metodą leczenia objawowego, którą bez trudu można wykonać samodzielnie w domowym zaciszu.
-
Inhalacje z soli fizjologicznej oraz kuchennej – działanie, wskazania, metody
Inhalacje z soli można stosować zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych, ponieważ nie tylko oczyszczają oraz nawilżają drogi oddechowe, lecz również wspomagają zwalczanie różnorodnych objawów. Dobroczynnie działają zwłaszcza na katar, kaszel i dolegliwości ze strony gardła.
-
Ostre i przewlekłe zapalenie trzustki – objawy
Ostre zapalenie trzustki objawy i przebieg ma gwałtowne. Choroba powoduje niespodziewany i mocny ból brzucha, nudności i wymioty, a czasem też gorączkę czy inne dolegliwości. Silna i nawracająca reakcja zapalna sprzyja poważnym powikłaniom zdrowotnym.
-
Zapalenie żył – jak objawia się choroba?
Zapalenie żył najczęściej dotyczy kończyn dolnych, choć może także rozwinąć się w dowolnym odcinku układu naczyniowego organizmu. Choroba wywołuje zespół różnorodnych dolegliwości, których rodzaj i nasilenie zależą od głębokości zajętych stanem zapalnym żył. Objawy zwykle mają charakter miejscowy.
-
Objawy sepsy u dorosłych i dzieci, na które trzeba zwrócić uwagę
Objawy sepsy stanowi zespół niespecyficznych dolegliwości, takich jak gorączka, bóle głowy i stawów oraz osłabienie, co opóźnia podjęcie wczesnego leczenia i pogarsza rokowania. Szczególną czujność powinny wzbudzać towarzyszące temu np. sztywność karku i wymioty. Sepsa może wywołać wstrząs septyczny.
-
Inhalacje na kaszel suchy i mokry różnego pochodzenia. Kiedy, dlaczego i jak je stosować?
Inhalacja na suchy lub mokry kaszel może być alternatywną metodą leczenia nieprzyjemnych dolegliwości w okolicach gardła dla tabletek i syropów, bądź też wspomagać ich działanie. To zabieg, który sprawdzi się w łagodzeniu zarówno objawów przeziębienia, jak i przewlekłych chorób układu oddechowego.
-
Łuszczyca krostkowa – co ją wywołuje i jak wygląda leczenie?
Łuszczyca krostkowa uogólniona i ograniczona to złożone pod względem etiologii i przebiegu choroby dermatologiczne, dlatego ich leczenie obejmuje wiele metod. Postępowanie miejscowe, takie jak okłady czy naświetlanie, najczęściej uzupełniają leczenie ogólne z zastosowaniem farmakoterapii i diety.
-
Po czym można poznać łuszczycę odwróconą i jak ją leczyć?
Łuszczyca odwrócona objawia się w charakterystyczny sposób, co korzystnie wpływa na postęp leczenia i rokowanie. W jej przebiegu powstają zmiany skórne, które mają postać ognisk rumieniowych w okolicach ciała, takich jak pachy, pachwiny i pępek. Wykwitom towarzyszą dodatkowe dolegliwości miejscowe.
-
Liszajec zakaźny – przyczyny, objawy i sposoby leczenia
Liszajec zakaźny jest zaraźliwym bakteryjnym zapaleniem skóry, które występuje zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Liszajec może pojawić się w postaci pęcherzowej lub bezpęcherzowej, a obie formy choroby są całkowicie uleczalne.
-
Rumień zakaźny – przyczyny, przebieg, objawy i leczenie
Rumień zakaźny określa się również jako „piątą chorobę” ("fifth disease") oraz syndrom uderzonego policzka. Może pojawiać się w postaci bezobjawowej lub z charakterystyczną wysypką. Wykwity skórne dotyczą najczęściej dzieci, aczkolwiek bywają od tej zasady wyjątki.
-
Zez – rodzaje, przyczyny, leczenie
Zez to dolegliwość występująca bez względu na wiek. Główny symptom to nierówne ustawienie gałek ocznych. Skutkiem są nie tylko problemy dotyczące wyglądu, ale także kłopoty zdrowotne, którym w większości przypadków można zapobiec poprzez zastosowanie dobrze dobranego leczenia.