Ostatnio dodany

Rak jądra – objawy i przyczyny choroby

Rak jądra – objawy i przyczyny choroby

Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 26.10.2021
  • Łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn

    Łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn

    Łysienie androgenowe, choć to z reguły dolegliwość panów, występuje też u płci przeciwnej. Charakterystyczna jego cecha to wypadanie włosów typu niebliznowaciejącego. Przebiega w różny sposób. Pierwszy objawem u mężczyzn to cofanie linii włosów, z kolei panie skarżą się na utratę gęstości ze szczytu głowy.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 26.10.2021
  • Torbiel Bakera – leczenie domowe, fizjoterapia, operacja

    Torbiel Bakera – leczenie domowe, fizjoterapia, operacja

    Nieleczona torbiel Bakera bywa przyczyną nieprzyjemnych dolegliwości i stwarza ryzyko powikłań dotyczących biomechaniki stawu, dlatego warto możliwie wcześnie zająć się guzem podkolanowym. Terapia obejmuje wiele metod, których dobór uzależniony jest od objawów, wielkości i lokalizacji zmiany.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 26.10.2021
  • Zawroty głowy a ciąża

    Zawroty głowy a ciąża

    Bóle i zawroty głowy na początku ciąży to częste i zazwyczaj niegroźne zjawisko. Dolegliwości spowodowane są silnymi wahaniami hormonalnymi, w wyniku których dochodzi do wielu zmian, np. do podwyższenia ciśnienia tętniczego. Czasem jednak zdarza się, że objawy tego typu zwiastują problemy zdrowotne.

    Mama i dziecko Agata Oleszkiewicz, 26.10.2021
  • Celiakia – jakie objawy jej towarzyszą?

    Celiakia – jakie objawy jej towarzyszą?

    Objawy celiakii u dzieci nie zawsze są łatwe do zaobserwowania. W zależności od stopnia zaawansowania choroba może przebiegać bezobjawowo lub manifestować zespół mało charakterystycznych dolegliwości, np. ból brzucha czy zaparcia. Poza tym zaburzenia dotyczą nie tylko problemów trawiennych.

    Dieta i sport Agata Oleszkiewicz, 26.10.2021
  • Objawy zespołu Aspergera, na które warto zwrócić uwagę

    Objawy zespołu Aspergera, na które warto zwrócić uwagę

    Ze względu na niejednoznaczne przyczyny objawy zespołu Aspergera mają bardzo zróżnicowany charakter i nie tworzą jednolitego obrazu. Każda obciążona nim osoba prezentuje odmienny przebieg zaburzeń. Deficyty różnego stopnia dotyczą zwłaszcza relacji społecznych, zachowania i komunikacji.

    Gorący temat Agata Oleszkiewicz, 25.10.2021
  • Torbiel włosowa – leczenie naturalne, domowe i operacyjne

    Torbiel włosowa – leczenie naturalne, domowe i operacyjne

    Torbiel włosowa to choroba zapalna skóry okolicy ogonowo-krzyżowej, objawiająca się zespołem nieprzyjemnych dolegliwości. Leczenie zmiany uwarunkowane jest stopniem jej rozwoju. W fazie początkowej poprawę zdrowia mogą przynieść domowe sposoby. Czasem jednak niezbędne są zabiegi różnego typu.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 25.10.2021
  • Detoks – rodzaje, skuteczność, wpływ na organizm

    Detoks – rodzaje, skuteczność, wpływ na organizm

    Detoks obejmuje eliminację z diety substancji szkodliwych i zastąpienie ich takimi, które dostarczają do organizmu niezbędnych składników odżywczych. Istotą detoksykacji jest pozbycie się toksyn i stworzenie lepszych warunków do przyswajania minerałów, co można osiągnąć różnymi metodami.

    Gorący temat Agata Oleszkiewicz, 29.09.2021
  • Jak ćwiczyć mięśnie kegla, brzucha i innych okolic w bezpieczny sposób?

    Jak ćwiczyć mięśnie kegla, brzucha i innych okolic w bezpieczny sposób?

    Ćwiczenia na mięśnie brzucha czy innych okolic wykonywane w odpowiedni sposób przyczyniają się nie tylko do poprawy wyglądu sylwetki i poczucia satysfakcji, ale również wpływają na funkcjonalność ciała. Przykładowo silne mięśnie kegla lepiej wspierają pracę układu rodnego, moczowej i trawiennego.

    Seks i emocje Agata Oleszkiewicz, 29.09.2021
  • Jak leczyć płaskostopie poprzeczne?

    Jak leczyć płaskostopie poprzeczne?

    Płaskostopie poprzeczne to wada postawy o charakterze wrodzonym lub nabytym, która nieleczona może wywołać wiele powikłań, np. dotyczących biomechaniki chodu. Terapia schorzenia obejmuje szereg metod. Jednymi z istotnych są kinezyterapia i wkładki ortopedyczne.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 28.09.2021
  • Ropień okołomigdałkowy – jak go rozpoznać i leczyć?

    Ropień okołomigdałkowy – jak go rozpoznać i leczyć?

    Ropień okołomigdałkowy to rodzaj wypukłej ropnej zmiany zlokalizowanej jedno- lub obustronnie w przestrzeni międzymigdałkowej. Jego pojawieniu się towarzyszy zespół nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból gardła, szczękościsk czy przykry zapach z ust. Leczenie ropnia obejmuje wiele metod.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 28.09.2021
  • Z czego można i jak wykonać inhalacje na katar u dzieci?

    Z czego można i jak wykonać inhalacje na katar u dzieci?

    Inhalacje na katar dla dzieci to zabiegi proste i zarazem skuteczne. Można je przeprowadzać u maluchów w każdym wieku, dostosowując intensywność wziewów i rodzaj substancji lotnej. Powszechnie znane i cenione są tzw. parówki z dodatkiem składników obecnych niemal w każdej kuchni i domowej apteczce.

    Mama i dziecko Agata Oleszkiewicz, 28.09.2021
  • Tętniak aorty brzusznej – leczenie i rokowania

    Tętniak aorty brzusznej – leczenie i rokowania

    Tętniak aorty brzusznej zwykle nie daje objawów, ale wymaga leczenia, zwłaszcza jego pulsujące i powiększające się postacie. Zmianę usuwa się dzięki operacji otwartej lub w formie wewnątrznaczyniowego zabiegu naprawczego. Metody uzupełniające to właściwa dieta oraz modyfikacja stylu życia.

    Gorący temat Agata Oleszkiewicz, 28.09.2021
z 5

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij