Ostatnio dodany

Pleśniawki u niemowlaka – objawy, leczenie, profilaktyka

Pleśniawki u niemowlaka – objawy, leczenie, profilaktyka

Mama i dziecko Agata Oleszkiewicz, 24.09.2021
  • Jakie są objawy owsików?

    Jakie są objawy owsików?

    Objawy owsików są charakterystyczne, dzięki czemu szybko można postawić diagnozę i podjąć leczenie. Najczęściej pojawia się świąd odbytu, niepokój, utrata apetytu, nudności, bóle brzucha oraz zaburzenia wypróżniania. Na nieprzyjemności narażeni są wszyscy domownicy. Dzieje się tak ze względu na łatwość, z jaką infekcję może przenosić jeden z nich.

    Gorący temat Agata Oleszkiewicz, 24.09.2021
  • Łupież pstry – leczenie domowymi sposobami

    Łupież pstry – leczenie domowymi sposobami

    Łupież pstry to grzybicza choroba skóry objawiająca się przebarwieniami. W leczeniu domowym najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja ciała. Zabiegi higieniczne muszą odbywać się z użyciem specjalnych produktów antygrzybiczych, ale też naturalnych składników dostępnych w każdej kuchni.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 16.08.2021
  • Odchudzanie dietą

    Odchudzanie dietą

    Dieta odchudzająca nie musi wiązać się z wyrzeczeniami i drakońskimi zasadami, jak to powszechnie się uważa. Współczesne metody zrzucania zbędnych kilogramów obejmują przede wszystkim zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia. Zdrowa dieta nie powoduje efektu jo-jo i jest bezpieczna dla zdrowia.

    Dieta i sport Agata Oleszkiewicz, 13.08.2021
  • Przyczyny i objawy anoreksji

    Przyczyny i objawy anoreksji

    Przyczyny anoreksji nie są jednoznaczne, lecz za czynniki ryzyka uważa się uwarunkowania psychologiczne, biologiczne i środowiskowe. Zaburzenie odżywiania tego typu niesie za sobą zespół powikłań, zwłaszcza na tle somatycznym, metabolicznym i hormonalnym.

    Dieta i sport Agata Oleszkiewicz, 13.08.2021
  • Łupież pstry – czy jest zaraźliwy? Jak go leczyć?

    Łupież pstry – czy jest zaraźliwy? Jak go leczyć?

    Łupież pstry to choroba grzybicza polegająca na namnażaniu patogenu naturalnie bytującego na powierzchni skóry dzieci i dorosłych. Do jego rozwoju przyczynia się nadmierna potliwość, nadprodukcja sebum i osłabiona odporność. Łupież jest zaraźliwy tylko w wyjątkowych okolicznościach.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 12.08.2021
  • Problemy z tarczycą – objawy niedoczynności i nadczynności

    Problemy z tarczycą – objawy niedoczynności i nadczynności

    Zaburzenia tarczycy istotnie wpływają na pracę całego organizmu. W zależności od stężenia hormonów produkowanych przez gruczoł, może pojawić się zespół różnych dolegliwości. Objawy niedoczynności i nadczynności tarczycy dotyczą układów: krążeniowego, mięśniowego, rozrodczego oraz narządu wzroku.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 12.08.2021
  • Czym grozi torbiel na jajniku? Najczęstsze objawy

    Czym grozi torbiel na jajniku? Najczęstsze objawy

    Torbiele jajnika to grupa niejednorodnych struktur wytwórczych, które stanowią źródło wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Znaczna część z nich jest mało charakterystyczna. Zmiany tego typu, bez względu na swoją anatomię i przyczyny powstania, mogą pojawić się u kobiet w każdym wieku.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 28.07.2021
  • Przepuklina pępkowa u dorosłych i dzieci – po czym ją rozpoznać? Czym się charakteryzuje?

    Przepuklina pępkowa u dorosłych i dzieci – po czym ją rozpoznać? Czym się charakteryzuje?

    Przepuklina pępkowa u niemowląt i dorosłych powstaje z różnych przyczyn, ale wspólny jest jej wygląd. Istotą zmiany jest uwypuklenie zawartości jamy brzusznej w okolicy pępka. Zwykle poza widoczną deformacją nie ma innych dolegliwości, choć zmienia się jej widoczność podczas aktywności ruchowej.

    Gorący temat Agata Oleszkiewicz, 28.07.2021
  • Wkładka domaciczna – rodzaje, cena, zastosowanie

    Wkładka domaciczna – rodzaje, cena, zastosowanie

    Wkładka domaciczna to jedna z nowoczesnych i komfortowych metod antykoncepcyjnych. Umieszczone w macicy urządzenie działa przez kilka lat i nie zaburza cyklu menstruacyjnego. Jej cena zależy od wielu czynników, m.in. rodzaju wkładki i gabinetu ginekologicznego wykonującego usługę.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 28.07.2021
  • Plastry antykoncepcyjne – co warto o nich wiedzieć?

    Plastry antykoncepcyjne – co warto o nich wiedzieć?

    Plastry antykoncepcyjne to jedna z bardziej komfortowych w użytkowaniu metod zapobiegania ciąży dla kobiet. W zależności od rodzaju nakleja się je na skórę na różny czas. Ze względu na istotę działania, jaką jest uwalnianie odpowiednich hormonów, nie są one przeznaczone dla wszystkich.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 28.07.2021
  • Bakterie – sposoby ich szerzenia się i zakażania

    Bakterie – sposoby ich szerzenia się i zakażania

    Bakterie to mikroorganizmy wszechobecne w środowisku zewnętrznym i wewnętrznym człowieka. Niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, inne zaś wywołują różnego rodzaju choroby. Bakterie szerzą się na wiele sposobów, w tym poprzez kontakt bezpośredni i pośredni.

    Gorący temat Agata Oleszkiewicz, 28.07.2021
  • Antykoncepcja hormonalna – skutki uboczne krótko- i długotrwałe

    Antykoncepcja hormonalna – skutki uboczne krótko- i długotrwałe

    Antykoncepcja hormonalna to metoda o szerokim spektrum zastosowania. Pozwala kontrolować nie tylko płodność, ale też wpływa na przebieg wielu schorzeń, m.in. natury ginekologicznej. Często jednak nie pozostaje obojętna dla innych układów organizmu i wywołuje nieprzyjemne skutki uboczne.

    Zdrowie i uroda Agata Oleszkiewicz, 23.07.2021
z 5

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij