Ostatnio dodany
-
Jakie pieluszki dla noworodka wybrać?
Przyszła mama, kompletując wyprawkę dla dziecka, ma tak duży wybór produktów dla noworodków, że często trudno podjąć jej właściwą decyzję. Nawet wybierając pieluszki, warto wiedzieć, czy lepiej sprawdzą się te jednorazowe i takie, które można uprać i korzystać z nich kilka razy. Każda opcja ma swoje wady i zalety, ale ostateczna decyzja powinna być podyktowana dobrem malucha.
-
Jaki probiotyk wybrać dla noworodka i kiedy go podawać?
Podawanie probiotyków w ciąży, okresie okołoporodowym oraz w pierwszych miesiącach jest tematem, który wzbudza u młodych rodziców wiele pytań. Probiotyki mają ogromne znaczenie w roli mikroflory jelit oraz w budowaniu i kształtowaniu układu immunologicznego. Są wytwarzane przez ludzki organizm i dostarczane z pożywieniem. Noworodki i małe dzieci dostają dobre kultury bakterii również z mlekiem matki.
-
Jak prawidłowo stosować probiotyk przy antybiotyku i nie tylko?
Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które korzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Wpływają na prawidłową florę bakteryjną jelit, poprawiają ogólną odporność. Dostępne są w pożywieniu, ale niestety zawartość tych dobroczynnych bakterii w produktach spożywczych nie jest duża, dlatego warto wspomagać się preparatami probiotycznymi.
-
Jak prawidłowo dbać o florę bakteryjną jelit?
Prawidłowo funkcjonujące jelita wpływają na kondycję naszego organizmu i dobre samopoczucie. Aby układ trawienny pracował prawidłowo, niezbędne jest właściwe nawodnienie organizmu, ponieważ tylko wtedy jelita są w stanie skutecznie usuwać masę kałową. Zaburzona gospodarka wodna powoduje odkładanie się jej resztek w organizmie, co objawia się wzdęciami i problemami z wypróżnianiem.
-
Jak dbać o włosy? O czym świadczy ich kondycja?
Włosy, podobnie jak paznokcie i skóra naszego ciała wymagają właściwej pielęgnacji. Jeśli, mimo stosowania odpowiednio dobranych do ich potrzeb kosmetyków, nagle obserwujemy pogorszenie się ich kondycji, może to świadczyć, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego.
-
Domowe sposoby na ciemieniuchę u dorosłych
Ciemieniucha jest rodzajem łojotokowego zapalenia skóry. Znacznie częściej pojawia się u dzieci, co jednak nie oznacza, że nie cierpią na nią również dorośli. Charakterystycznym objawem są tłuste, łuszczące się płatki na skórze głowy o żółtawym zabarwieniu. Jakie są przyczyny tej dolegliwości i czy można sobie z nią poradzić domowymi sposobami?
-
Jakie zioła na wrzody żołądka działają najlepiej?
Wrzody żołądka to problem, z którym boryka się coraz więcej osób. Ich powstanie może być wynikiem działania bakterii, ale też niehigienicznego stylu życia i braku zbilansowanej diety. Ubytki w błonie śluzowej żołądka mogą wywołać dotkliwy ból, który utrudnia normalne funkcjonowanie. Sprawdź, jak zmniejszać dolegliwości domowymi sposobami.
-
Sprawdzone sposoby na ból brzucha?
Ból brzucha i wymioty to jedne z częściej diagnozowanych problemów, niezależnie od płci i wieku. Zaburzenia pracy układu pokarmowego dotykają zarówno dzieci, jak i dorosłych. Najczęściej powodem jest zatrucie pokarmowe lub niestrawność. Zdarza się jednak, że to objaw poważniejszej choroby.
-
Co podać dziecku na ból brzucha?
Ból brzucha u dziecka może mieć wiele powodów. Jeśli występuje nagle, może być wynikiem reakcji alergicznej na podany pokarm lub objawem niestrawności. Jeśli dodatkowo pojawiają się wymioty i biegunka zwiększa się ryzyko odwodnienia organizmu. Ostre bóle z towarzyszącą wysoką gorączką mogą być wywołane przez rotawirusy. Sprawdź, jak poradzić sobie z bólem brzucha u dziecka.
-
Co na ból kręgosłupa sprawdza się najlepiej?
Ból kręgosłupa należy do częściej występujących przypadłości, które wymagają poszerzonej diagnostyki i ustalenia przyczyny. Dolegliwość może występować z objawami towarzyszącymi, jak sztywność czy problemy z poruszaniem się, ponieważ ból może promieniować do pośladka, a nawet łydki. Sprawdź, co najlepiej sprawdza się na bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym.
-
Co stosować na bolące kolana?
Ból w kolanach może mieć wiele przyczyn i różne natężenie – od mrowienia, kłucia po przewlekłe dolegliwości, które ciężko dokładnie zlokalizować. Doświadczają go zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i te prowadzące siedzący tryb życia. Dolegliwość ta pojawić się może również na skutek ucisku wywieranego na nerwy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. O jakich schorzeniach może świadczyć jeszcze ból w kolanach?
-
Za co odpowiada witamina K w organizmie?
Witamina K pełni w organizmie wiele funkcji. Przede wszystkim odpowiada za prawidłową krzepliwość krwi i zmniejsza ryzyko zwapnienia naczyń krwionośnych. To jednak nie wszystko, podobnie jak witamina D zwiększa mineralizację kości, przez co ogranicza ryzyko złamań.