Ostatnio dodany

Niedobór witaminy B12

Niedobór witaminy B12

Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 28.04.2023
  • Gorączka w ciąży – czy jest groźna

    Gorączka w ciąży – czy jest groźna?

    Choć stan podgorączkowy u kobiety ciężarnej zdarza się często, nie powinien przerodzić się w gorączkę. Zbyt wysoka temperatura ciała jest groźna zarówno dla mamy, jak i dla dziecka. O czym może świadczyć gorączka w ciąży i jak ją skutecznie obniżać?

    Mama i dziecko Katarzyna Wieczorek-Szukała, 27.04.2023
  • Kobieta cierpiąca na ból ucha, dotykająca obolałej głowy

    Sposoby na ból ucha

    Ból ucha, określany jako otalgia, to nazwa obejmująca nieprzyjemne dolegliwości, występujące w obrębie struktur narządu słuchu, ucha zewnętrznego, środkowego lub wewnętrznego. Zdarza się również, że zmiany zlokalizowane są poza uchem, ale rzutują bezpośrednio na jego elementy. Objawów bólu ucha nigdy nie należy lekceważyć, ponieważ mogą być przyczyną groźnych chorób. Jak radzić sobie z bólem ucha? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 25.04.2023
  • Kobieta w szlafroku wykonuje płukanie gardła.

    Czym płukać gardło? Jak i kiedy to robić?

    Płukanie gardła to jeden z najpopularniejszych sposobów na radzenie sobie z wczesnymi objawami infekcji górnych dróg oddechowych. Pozwala złagodzić ból, zredukować opuchliznę i zapobiec dalszemu rozwijaniu się niepożądanych symptomów. Czym należy płukać gardło w zależności od schorzenia i jak robić to poprawnie? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 25.04.2023
  • Dziewczyna bierze kąpiel leczniczą w ziołach.

    Nasiadówka – jak przygotować? Z czego zrobić nasiadówkę?

    Kąpiel nasiadowa, określana inaczej jako „nasiadówka”, to jeden z najstarszych sposobów radzenia sobie z problemami występującymi w obrębie miednicy mniejszej. Jej przygotowanie jest proste, do wykonania nasiadówki wystarczy wanna z ciepłą wodą oraz zioła. Jak stosować nasiadówkę i o czym należy pamiętać? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 25.04.2023
  • Ilustracja nerek i cewki moczowej na ciele mężczyzn na szarym tle.

    Zapalenie cewki moczowej u dziecka i u dorosłego – objawy i leczenie

    Zapalenie cewki moczowej to infekcja, która dotyka dolną część przewodu moczowego. Może pojawić się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Choć rzadko kiedy bywa niebezpieczna, to znacznie obniża komfort życia osoby chorej. Jak rozpoznać i leczyć zapalenie cewki moczowej? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 20.04.2023
  • Młoda kobieta w szarych ubraniach trzyma ręce na brzuchu.

    Domowe sposoby na niestrawność, leki bez recepty

    Szacuje się, że dolegliwości ze strony układu trawienia są częste. Problem ten występuje u blisko 70% kobiet oraz u nieco mniejszego odsetka mężczyzn. Zespół objawów – pojawiających się już w trakcie lub po spożyciu posiłku – określa się mianem dyspepsji, od greckiego określenia oznaczającego złe trawienie. Jakie są objawy niestrawności i czy można ją skutecznie leczyć domowymi metodami? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 20.04.2023
  • Drewniane pojemnik w kształcie serce wypełniony zdrową żywnością. Obok szklanka wody, hantle, jabłko oraz stetoskop.

    Jak dbać o serce – zdrowe nawyki, suplementacja, profilaktyka chorób serca

    Choroby serca to jedna z głównych przyczyn zgonów nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Według danych NFZ tylko z powodu zawału serca w ciągu roku w Polsce umiera piętnaście tysięcy osób. Na szczęście o zdrowie mięśnia sercowego można dbać na co dzień. Jak powinna wyglądać profilaktyka kardiologiczna i o czym warto pamiętać? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 20.02.2023
  • Pacjent z nadciśnieniem wykonujący samokontrolę ciśnienia krwi przez mężczyznę za pomocą tensjometru.

    Nadciśnienie od A do Z – objawy, przyczyny, leczenie

    Nadciśnienie tętnicze to trwale podniesione wartości ciśnienia tętniczego, które wykraczają poza przyjęte normy. Choć przez wiele lat nadciśnienie może nie dawać klinicznych objawów, z biegiem czasu zwiększa ryzyko wystąpienia chorób wielu organów, w tym serca, mózgu i nerek. Z danych NFZ wynika, że na nadciśnienie cierpi niemal 10 milionów Polaków. Co należy wiedzieć o nadciśnieniu tętniczym i jak je leczyć? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 19.02.2023
  • Starszy mężczyzna trzymający się za klatkę piersiową w okolicy serca.

    Najczęstsze choroby serca – objawy, diagnostyka, leczenie i działania profilaktyczne

    Prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego jest uzależnione od sprawnego serca. To najważniejszy mięsień w ciele człowieka, który warunkuje doprowadzanie krwi (wraz ze znajdującymi się w niej składnikami) do wszystkich komórek. Jakie są najczęstsze choroby serca i czy można im skutecznie zapobiegać? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 19.02.2023
  • Makieta płuc trzymana w rękach człowieka. Na makiecie zaznaczono wirusy płuc.

    Wirus RSV – objawy zakażenia, przebieg choroby, sposoby leczenia

    Zimowe miesiące sprzyjają zarażeniu różnego rodzaju patogenami. Wśród wielu zagrożeń coraz więcej słyszy się o RSV – szczególnie niebezpiecznym dla dzieci oraz wybranych grup pacjentów, którzy znajdują się w grupie ryzyka. Co należy wiedzieć o RSV i jak skutecznie z nim walczyć? 

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 15.02.2023
  • zawał serca

    Zawał serca – objawy, pierwsza pomoc, profilaktyka

    Zawał mięśnia sercowego to jedna z postaci choroby niedokrwiennej serca. Wskutek zablokowania arterii dochodzi do niedotlenienia serca i związanych z tym powikłań. Rocznie z powodu chorób niedokrwiennych serca – w tym zawału – umiera ponad dwukrotnie więcej osób niż z powodu chorób nowotworowych. Na czym polega zawał serca i profilaktyka w tym zakresie?

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 15.02.2023
  • zapalenie osierdzia

    Czym jest zapalenie osierdzia – objawy, przyczyny i sposoby leczenia

    Osierdzie – określane również jako worek osierdziowy lub okołosercowy – to błona obejmująca serce kręgowców, ale także wielu mięczaków. Zadaniem osierdzia jest ochrona serca przed urazami, jego stabilizacja oraz umożliwienie prawidłowej pracy komór sercowych. Jedną z chorób kardiologicznych jest tak zwane zapalenie osierdzia. Jak je rozpoznać i w jaki sposób leczyć?

    Zdrowie i uroda Katarzyna Wieczorek-Szukała, 10.02.2023
z 5

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij