Ostatnio dodany
-
Alergia na kosmetyki. Objawy uczulenia na krem do twarzy
Uczulenie na krem do twarzy najczęściej objawia się wypryskiem kontaktowym. Pojawiające się na skórze zmiany mogą również intensywnie swędzieć. Niektórzy pacjenci zgłaszają silne, miejscowe pieczenie. Czynnikiem wywołującym alergię na kosmetyki są zawarte w nich substancje konserwujące. Warto wówczas stosować kosmetyki naturalne.
-
Ostuda w ciąży – charakterystyka przebarwień. Jak im zapobiegać?
Ostuda jest rodzajem zaburzenia pigmentacyjnego. Ma postać nieregularnych plam. Najczęściej pojawia się w ciąży w wyniku zmian hormonalnych. Wskazuje się jednak na inne czynniki ryzyka rozwoju ostudy. Jak przebiega leczenie ostudy? Czy da się ochronić skórę przed ostudą?
-
Jak obniżyć poziom glukozy we krwi?
Podstawą obniżenia lub ustabilizowania poziomu cukru we krwi jest dieta. Niezbędna jest również regularna aktywność fizyczna. Sprawdź, jakich produktów unikać, by zapobiec wahaniom cukru we krwi.
-
Czy i jak można opóźnić okres? Bezpieczne metody przesunięcia miesiączki
Miesiączka może popsuć ci plany? Okres da się przesunąć o kilka dni. Nie można tego zrobić domowymi sposobami. Najlepiej jest zgłosić się odpowiednio wcześniej do ginekologa.
-
Teleangiektazje – czym są pajączki naczyniowe?
Drobne teleangiektazje nie wymagają leczenia. W przypadku rozległych zmian stosowana jest skleroterapia, elektrokoagulacja lub laseroterapia. Potocznie nazywane pajączkami naczyniowymi zmiany mogą pojawiać się zarówno na twarzy, jak i kończynach dolnych. Jakie są przyczyny rozwoju teleangiektazji? Kiedy należy podjąć leczenie?
-
Objawy i przebieg rwy kulszowej
Rwa kulszowa charakteryzuje się nagłymi napadami silnego bólu w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Ból kulszowy powstaje na skutek ucisku krążka międzykręgowego na nerw kulszowy. Przyczyny dolegliwości wynikają ze stylu życia i wykonywanej pracy. Gdzie szukać pomocy w przypadku ataku rwy kulszowej?
-
Rwa kulszowa – leczenie i profilaktyka
W większości przypadków rwa kulszowa ustępuje samoistnie. W przypadku przewlekłych ataków lub bólu utrzymującego się kilka dni niezbędne jest podjęcie leczenia. Terapia opiera się na podaniu leków przeciwbólowych, przeciwzapalnych i rozkurczowych. U niektórych pacjentów wskazane jest podjęcie rehabilitacji. Czy są domowe sposoby na rwę kulszową?
-
Bezpieczne kosmetyki dla noworodka
Około 25% dzieci cierpi z powodu reakcji alergicznych na kosmetyki. Najsilniej uczulają substancje zapachowe i konserwanty. Kluczem przy wyborze bezpiecznego kosmetyku dla noworodka jest więc dokładna analiza składu. Na co zwracać szczególną uwagę?
-
Zmęczenie w ciąży – co oznacza i jak sobie z nim radzić?
Co oznacza ciągłe zmęczenie w ciąży? To skutek zachodzących w organizmie kobiety zmian hormonalnych, m.in. wzrostu poziomu progesteronu. Stan nadmiernej senności i przewlekłego zmęczenia pojawia się w I trymestrze, a po kilku tygodniach mija. Stale utrzymujące się dolegliwości złego samopoczucia mogą wskazywać np. na problemy z tarczycą.
-
Bezpieczne rozwiązania na kaszel w ciąży
Co na kaszel w ciąży? Bezpieczną i skuteczną metodą na mokry kaszel w ciąży są inhalacje z olejków eterycznych. Działanie wykrztuśne i rozgrzewające ma też sok malinowy. Na kaszel suchy w ciąży sprawdzi się miód i preparaty ziołowe o działaniu nawilżającym. W przypadku uporczywego i przewlekłego kaszlu warto natomiast sięgnąć po leki z apteki.
-
Bezpieczne sposoby na katar w ciąży
Katar w ciąży może zapowiadać infekcję, a tej nie można lekceważyć. Podobnie jest z katarem alergicznym. W okresie ciąży niedozwolone jest przyjmowanie jakichkolwiek preparatów leczniczych na własną rękę. Niektóre z lekarstw zawierają bowiem substancje czynne, które zagrażają rozwojowi dziecka.
-
Ból kręgosłupa lędźwiowego – przyczyny, objawy, sposoby leczenia
W 90% przypadków ból krzyża spowodowany jest czynnikami mechanicznymi. Najczęściej wynika z przeciążenia, urazu, uszkodzenia krążka lub utraty ruchomości mięśni przykręgosłupowych w wyniku braku aktywności fizycznej. Dolegliwość ma charakter przewlekły i tendencję do nasilania.