Ostatnio dodany

Kobieta opalająca się w solarium.

Solarium – jak działa na skórę i na co uważać?

Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 20.12.2022
  • Miseczka z migdałami obok drugiej miseczki z płatkami migdałowymi na stole.

    Migdały – właściwości zdrowotne i  kosmetyczne. Jak z nich korzystać?

    Orzechy są skarbnicą cennych dla zdrowia wartości odżywczych, w tym witamin i składników mineralnych, które wpływają korzystnie m.in. na pamięć, koncentrację oraz sen. Ważnym przedstawicielem tej grupy zarówno ze względu na wartość żywieniową, jak i wykorzystanie w kosmetyce, są migdały. Nie dość, że znajdują się w grupie z najwyższą zawartością jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, to jeszcze zawierają najwięcej błonnika wśród wszystkich orzechów. W artykule omówiono właściwości migdałów oraz ich wykorzystanie w przemyśle spożywczym i kosmetycznym. 

    Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 20.12.2022
  • Aplikacja preparatu na wzmocnienie zniszczonego paznokcia.

    Jak wzmocnić paznokcie? Poznaj skuteczne sposoby!

    Paznokcie należą do przydatków skóry, które pełnią zarówno funkcje praktyczne, jak i estetyczne. Chronią opuszki palców przed urazami, ułatwiają chwytanie, zwiększają precyzję palców i wrażliwość dotykową, a ponadto pomagają w diagnozowaniu stanu organizmu. Niestety paznokcie są stale narażone na działanie wielu czynników, które je niszczą i osłabiają. W artykule omówiono skuteczne sposoby – zarówno te domowe, jak i gabinetowe – na wzmocnienie paznokci. 

    Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 19.12.2022
  • Dłoń kobieca z pięknymi paznokciami hybrydowymi.

    Paznokcie hybrydowe – czy są szkodliwe?

    Zdobienie paznokci przy użyciu lakierów hybrydowych to powszechnie znana metoda, która charakteryzuje się dużą trwałością, łatwością aplikacji i licznymi możliwościami w zakresie zdobień. Niestety, pojawiają się też komentarze o szkodliwym wpływie tego typu zabiegu na paznokcie oraz zdrowie. W artykule omówiono szczegóły manicure i pedicure hybrydowego, w tym bezpieczeństwo, sposób wykonywania i zdejmowania go, a także domowe i profesjonalne sposoby regeneracji uszkodzonych paznokci. 

    Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 12.12.2022
  • Młody uśmiechnięty mężczyzna z zarostem w białej koszulce z kreskami kremu na twarzy.

    Krem dla mężczyzny – czym kierować się przy wyborze?

    Czasy, kiedy pielęgnacja i dbanie o stan skóry była uważana za niemęską, na szczęście minęły. Coraz większa liczba mężczyzn ma świadomość tego, jak ważna jest regularna i właściwa pielęgnacja skóry. Warto zdawać sobie sprawę, z różnic pomiędzy skórą kobiet i mężczyzn, aby móc jeszcze lepiej zadbać o spełnienie jej potrzeb. W artykule omówiono czynniki wyróżniające męską skórę oraz kosmetyki dla mężczyzn. 

    Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 26.11.2022
  • Kobieta dotykająca czoła, martwiąca się problemami skórnymi na twarzy.

    Jak pozbyć się zaskórników?

    Zaskórniki to nieestetyczne zmiany skórne, które pojawiają się na skutek nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Może ona wynikać z czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Do pierwszej grupy zalicza się uwarunkowania genetyczne i zaburzenia poziomów hormonów płciowych. Pozostałe to m.in. dieta z niedoborem witamin z grup: A, B, C i E, stres, nieprawidłowa pielęgnacja, a także niezdrowy tryb życia. Zaskórniki są przede wszystkim zmorą nastolatków, ale pojawiają się także u osób dorosłych. W artykule omówiono wygląd i klasyfikację zaskórników, a także domowe i specjalistyczne sposoby walki z tymi znienawidzonymi zmianami skórnymi. 

    Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 24.11.2022
  • Palec nakładający krem z mocznikiem.

    Mocznik w kosmetykach – jak działa i gdzie go znaleźć?

    Nawilżanie skóry jest jednym z najważniejszych zadań, jakie stawiamy przed kosmetykami pielęgnacyjnymi. Zapewnienie odpowiedniego poziomu nawilżenia procentuje elastycznością oraz promiennym wyglądem skóry, a także zapobiega wielu problemom i dermatozom. Jedną z najskuteczniejszych znanych substancji nawilżających jest tytułowy mocznik. W artykule omówiono właściwości, działania i zastosowanie mocznika w kosmetyce. 

    Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 24.11.2022
  • Kobieta z piękną czystą skórą w salonie kosmetycznym poddaje się zabiegowi. Kosmetolog robi zastrzyk na powiększanie ust pięknej kobiet

    Kwas hialuronowy – czym jest i jak właściwie działa?

    Kwas hialuronowy to cudowna, naturalnie występująca w organizmie, wszechstronna substancja nawilżająca, którą wykorzystuje się w wielu gałęziach medycyny. W artykule omówiono rodzaje, właściwości, a także wykorzystanie kwasu hialuronowego w kosmetykach oraz zabiegach z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej. 

    Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 21.11.2022
  • Proces tworzenia ręcznie robionego mydła. Płynna gliceryna z olejkami eterycznymi i pąkami lawendy w silikonowym mydle.

    Gliceryna w kosmetykach – jak działa i w czym może pomóc?

    Gliceryna to związek chemiczny, który w kosmetyce słynie z właściwości nawilżających i okluzyjnych. Choć znana jest głównie z wykorzystania w przemyśle kosmetycznym, stosuje się ją także w innych gałęziach przemysłu. W artykule omówiono działanie gliceryny w kosmetykach, jej właściwości oraz praktyczne zastosowanie w poszczególnych rodzajach preparatów kosmetycznych. 

    Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 17.11.2022
  • Grzybica na skórze głowy u mężczyzny

    Grzybica skóry głowy – objawy, leczenie, pielęgnacja

    Grzybica skóry głowy to częsta zakaźna dermatoza, występująca na skutek działania różnego rodzaju grzybów chorobotwórczych, najczęściej dermatofitów z rodzajów Microsporum oraz Trichophyton. Atakują one w sprzyjających dla siebie warunkach, takich jak obniżona odporność organizmu, uszkodzenia naskórka skóry głowy czy aktywne choroby autoimmunologiczne. W artykule omówiono objawy, leczenie oraz pielęgnację skóry głowy, dotkniętej grzybicą. Zwrócono uwagę zarówno na leczenie specjalistyczne, jak i domowe sposoby radzenia sobie z grzybicą owłosionej skóry głowy. 

    Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 09.11.2022
  • Niemowlę dotyka białą tubę z kremem

    Kremy pod pieluszkę – jakie wybrać?

    Zdrowa pupa niemowlaka jest niezwykle gładka i delikatna. Niestety jest przy tym także bardzo wrażliwa, przez co wymaga regularnej i świadomej pielęgnacji. Nieunikniony kontakt tej części ciała z zawartością pampersa sprzyja odparzeniom oraz dermatozie pieluszkowego zapalenia skóry. Z tego względu małe dziecko trzeba często przewijać, z czym wiąże się rytuał pielęgnacyjny, polegający na umyciu okolicy pieluszkowej malucha, jej wietrzeniu oraz nakładaniu odpowiedniego kremu. W artykule omówiono problematykę kremów pod pieluszkę, zarówno tych do codziennej pielęgnacji, jak i tych stosowanych przy odparzeniach i innych dermatozach. 

    Mama i dziecko Anna Gilewska, 08.11.2022
  • Osoba dorosła przeciera niemowlaka chusteczkę nawilżaną.

    Jak wybrać i jak stosować chusteczki nawilżane dla dzieci?

    Chusteczki nawilżane dla dzieci to jeden z niezastąpionych i uwielbianych przez mamy, jednorazowych artykułów higienicznych. Pozwala on zadbać o higienę malucha i to w każdym miejscu. Ten genialny, obecny na rynku od 1991 roku wynalazek, jest bezpieczny do stosowania u dzieci, pod warunkiem dobrania produktu z odpowiednim składem. Skóra najmłodszych jest delikatniejsza od skóry dorosłych i dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. W artykule omówiono m.in. rodzaje chusteczek nawilżających dla dzieci, komponenty, które powinny znaleźć się w ich składzie oraz przykłady tych, których należy się wystrzegać. Ponadto wyjaśniono kwestię chusteczek nawilżanych dla alergików. 

    Mama i dziecko Anna Gilewska, 08.11.2022
  • Łupież na ciemnych włosach kobiety

    Łupież – rodzaje i leczenie

    Łupież to powszechna dermatoza owłosionej skóry głowy, wywoływana przez grzyby drożdzakopodobne z rodzaju Malassezia. Rozwija się na podłożu skóry suchej, podrażnionej i nieprawidłowo pielęgnowanej. Wystąpieniu łupieżu sprzyjają także: hiperproliferacja, czyli nadmierne złuszczanie się naskórka, nieprawidłowa dieta oraz zaburzenia hormonalne, neurologiczne i immunologiczne. W artykule omówiono rodzaje oraz sposoby leczenia łupieżu, zarówno farmakologiczne, jak i domowe. 

    Zdrowie i uroda Anna Gilewska, 07.11.2022
z 3

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij