Ostatnio dodany

kobieta z gorączką

Czym jest stan podgorączkowy? Czy wymaga leczenia?

Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 14.03.2022
  • kobieta z olejekiem herbacianym

    Jak działa olejek z drzewa herbacianego? Jak go stosować?

    Olejek herbaciany to naturalna substancja pozyskiwana z drzewa herbacianego. Jest źródłem cennych składników, które nadają mu właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzięki temu znalazł szerokie zastosowanie. Zobacz, jak stosować olejek z drzewa herbacianego.

    Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 14.03.2022
  • olejek migdałowy na rozstępy

    Jakie oleje i olejki na rozstępy sprawdzają się najlepiej?

    Usuwanie rozstępów nie jest łatwe. Często nie udaje się to bez skorzystania ze specjalistycznych zabiegów medycyny estetycznej. Jednak nie oznacza to, że nie należy stosować codziennej pielęgnacji. Pomóc mogą naturalne oleje na rozstępy. Sprawdź, które z nich są najlepsze.

    Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 14.03.2022
  • olejeki do aromaterapii

    Olejki eteryczne – czym są i kiedy warto je stosować?

    Olejki eteryczne to substancje pochodzenia naturalnego. Są bardzo cenne, ponieważ wykazują pozytywny wpływ na organizm człowieka. Wykorzystuje się je przede wszystkim w aromaterapii, ale również dodaje się je do preparatów stosowanych na skórę. Sprawdź, jakie właściwości mają naturalne olejki eteryczne.

    Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 14.03.2022
  • kobieta podczas aromaterapii

    Czym jest i na co pomaga aromaterapia? Jak wygląda sesja aromaterapii?

    Aromaterapia jest jedną z metod medycyny alternatywnej. Opiera się na pozytywnym wpływie wonnych substancji pochodzenia roślinnego. Do terapii stosowane są olejki eteryczne – m.in. lawendowy, różany, eukaliptusowy, cytrynowy, z drzewa sandałowego. Zobacz, na czym polega aromaterapia i jakie są jej efekty.

    Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 14.03.2022
  • Kobieta dezynfekuje ręce

    Jak powinna wyglądać prawidłowa dezynfekcja rąk?

    Dezynfekcja rąk jest potrzebna, aby zminimalizować ryzyko przeniesienia drobnoustrojów w okolice oczu i ust lub na przedmioty codziennego użytku. Tym samym ograniczone zostają możliwości zakażenia. Jednak procedura ta musi zostać wykonana poprawnie i przy pomocy odpowiednich środków do dezynfekcji. Sprawdź, jak prawidłowo zdezynfekować ręce.

    Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 03.03.2022
  • błonnik witalny - właściwości

    Co to jest błonnik witalny? Jakie są jego właściwości?

    Błonnik witalny ma coraz szersze grono wielbicieli. Jego spożywanie jest zalecane osobom zmagającym się z zaburzeniami ze strony układu pokarmowego, a także stosującym dietę odchudzającą. Dużo mówi się o jego właściwościach, dzięki którym ma pozytywny wpływ na organizm człowieka. Zobacz, co to jest błonnik witalny i jak go stosować.

    Dieta i sport Angelika Janowicz, 28.01.2022
  • Ciśnieniomierz - skoki ciśnienia tętniczego krwi

    Skoki ciśnienia tętniczego krwi. Jak sobie z nimi poradzić?

    Skoki ciśnienia tętniczego krwi to objaw, który zwykle niepokoi pacjentów. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn zgłaszania się po lekarską pomoc doraźną. Przyczyn może być kilka. Część z nich jest niegroźna. Zdarzają się jednak też takie, które mogą zagrażać zdrowiu i życiu. Zobacz, skąd biorą się nagłe skoki ciśnienia krwi.

    Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 28.01.2022
  • Lekarz mierzący ciśnienie krwi ciężarnej - niskie ciśnienie w ciąży

    Ciąża a niskie ciśnienie – czy jest się czym martwić?

    Niskie ciśnienie w ciąży zwykle nie jest traktowane w kategoriach patologii. Jednakże może powodować nieprzyjemne objawy i być przyczyną omdleń. Te z kolei stanowią już realne zagrożenie dla zdrowia przyszłej mamy i jej dziecka. Zobacz, co pomaga na niskie ciśnienie w ciąży.

    Mama i dziecko Angelika Janowicz, 30.01.2022
  • Mężczyzna używający ciśnieniomierza - jakie ciśnienie jest niebezpieczne?

    Ciśnienie tętnicze krwi – jakie jest niebezpieczne?

    Za najbardziej pożądane uważa się ciśnienie krwi w granicach 120–129/80-84 mmHg. Jednak nie zawsze parametr ten przyjmuje takie wartości. Zdarza się, że wykraczają one daleko poza normę. Wysokie ciśnienie stanowi zagrożenie dla pacjenta. Zobacz, jakie ciśnienie krwi jest niebezpieczne dla zdrowia i życia.

    Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 30.01.2022
  • Lekarz mierzący ciśnienie krwi pacjenta - jak obniżyć ciśnienie krwi?

    Niefarmakologiczne sposoby na obniżenie ciśnienia krwi

    Wysokie ciśnienie krwi, czyli nadciśnienie, wymaga odpowiedniego leczenia. Powinno zostać ono ustalone przez lekarza po uwzględnieniu wszystkich ważnych czynników, np. ryzyka wystąpienia powikłań. W terapii nie zawsze wykorzystywane są leki. Zobacz, jak można zbić ciśnienie krwi domowymi sposobami.

    Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 28.01.2022
  • Kobieta używa wacika z maścią do leczenia opryszczki na wardze

    Opryszczka a ciąża – czy jest niebezpieczna dla dziecka?

    Opryszczka jest jedną z najczęściej występujących infekcji przewlekłych. Wirus może pozostawać uśpiony przez długi czas. Objawy nawracają zwykle w momencie osłabienia odporności. Obawy wielu przyszłych mam wzbudza opryszczka w ciąży. Zobacz, czy stanowi ona zagrożenie dla dziecka.

    Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 17.01.2022
  • Suplementacja żelaza. W jednej ręce czerwone tabletki żelaza, w drugiej ręce szklanka z wodą

    Suplementacja żelaza – najważniejsze zasady

    Dodatkowa suplementacja żelaza jest konieczna po stwierdzeniu niedoborów tego pierwiastka. Po preparaty z nim powinny sięgnąć również osoby, które znajdują się w grupie ryzyka wystąpienia niedokrwistości. W pozostałych przypadkach konieczne jest dostarczanie go wraz z pożywieniem. Sprawdź, jak można suplementować żelazo.

    Zdrowie i uroda Angelika Janowicz, 17.01.2022
z 3

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij