Ostatnio dodany
-
Co odstrasza meszki w domu i ogrodzie? Sprawdzone sposoby
Jednym z uroków letnich wieczorów, zwłaszcza w okolicy gęstych zarośli czy na terenach podmokłych, są komary i meszki. Co odstrasza owady i pozwala ograniczyć ryzyko kontaktu z nimi? Podpowiedzi znajdują się w poniższym artykule.
-
Co dla dzieci na komary, meszki i inne owady? Sprawdzone sposoby
Przygotowując się do letniego urlopu lub weekendowego wypadu na działkę, rodzice martwią się tym, co wybrać na komary i kleszcze dla niemowląt lub starszych dzieci. Rynek oferuje wiele repelentów w formie sprayów i kremów, ale warto też odnieść się do domowych, sprawdzonych sposobów.
-
Co wybrać dla dzieci na kleszcze? Sprawdzone sposoby
Rekreacja na świeżym powietrzu wiąże się z ryzykiem kontaktu z owadami różnego typu, które często są nosicielami wielu chorób. Dlatego przed rozpoczęciem sezonu letniego i urlopowego warto wiedzieć, co jest dobre na kleszcze dla dzieci. Profilaktyka obejmuje wiele metod, w tym repelenty.
-
Ugryzienie mrówki – jak wygląda i czym grozi? Metody leczenia
Ukąszenie mrówki w Polsce zwykle nie wywołuje ciężkich dolegliwości. Można doświadczyć głównie bąbla pokrzywkowego, świądu, czasem bólu. Na mocniejsze reakcje oraz o nietypowym przebiegu narażeni są niektórzy alergicy. Leczenie wówczas bywa wymagające.
-
Co można jeść przy hemoroidach, a czego lepiej unikać?
Odpowiednia dieta przy żylakach odbytu to ważny element leczenia. Zatem co jeść na hemoroidy? Wskazane są przede wszystkim produkty zawierające błonnik i naturalne probiotyki. Istotna jest też podaż płynów, najlepiej wody mineralnej lub ziołowych herbat.
-
Rozstępy na udach – przyczyny i sposoby leczenia
Rozstępy na udach u mężczyzn i kobiet bywają powikłaniem szybkiego przyrostu masy ciała różnej etiologii, ale też nagłej utraty wagi. Na blizny są narażone panie w ciąży i miłośnicy kulturystyki. Leczenie warto wprowadzić, kiedy widoczne są małe, czerwone rozstępy na udach lub pojawia się świąd skóry.
-
Od czego są rozstępy na plecach i jak się ich pozbyć?
Mechanizm powstawania nieestetycznych blizn, jakimi są rozstępy na plecach u dziewczyn i chłopców oraz osób dorosłych, jest złożony. Jego istotą jest osłabienie, ścieńczenie i pękanie włókien kolagenowych. Czynników ryzyka tego stanu jest wiele, podobnie jak metod leczenia.
-
Jak pozbyć się rozstępów po ciąży?
Leczenie wrzecionowatych blizn związanych z nadmiernym rozciągnięciem skóry, jakimi są rozstępy, obejmuje wiele metod. Powszechnie stosuje się chemiczne i mechaniczne zabiegi złuszczające i ujędrniające, takie jak masaże i peelingi. W terapii ważna jest też dieta i aktywność fizyczna.
-
Przyczyny, przebieg, objawy niedrożności jelit
Przyczyny niedrożności jelit, czyli zaburzenia transportu treści pokarmowej, to stan tzw. zadzierzgnięcia, mechaniczne zatkanie światła jelita lub porażenie motoryki narządu. Objawem jest zespół różnorodnych dolegliwości. Ich charakter i natężenie istotnie warunkuje źródło i rozległość problemu.
-
Co to jest perystaltyka jelit i jak można ją usprawnić?
Spowolniona lub wzmożona perystaltyka jelit jest stanem nieprawidłowym i oznacza zaburzenia aktywności motorycznej tego odcinka przewodu pokarmowego, które wywołują wiele objawów. Bywa ona uwarunkowana stanem zdrowia, dietą czy stylem życia. Można ją świadomie regulować, modyfikując czynniki ryzyka.
-
Opryszczka wargowa – przyczyny, przebieg, leczenie
Przyczyny powstania opryszczki wargowej to infekcje wirusa HSV1 o charakterze wrodzonym lub nabytym. Zmiana manifestuje się zespołem miejscowych i ogólnych objawów. Ma tendencję do nawrotów, dlatego oprócz leczenia niezbędna jest kompleksowa profilaktyka.
-
Jak należy leczyć opryszczkę w nosie i czym grozi jej bagatelizowanie?
Opryszczka w nosie powoduje zespół bolesnych i nieprzyjemnych objawów. Utrudnia też oddychanie. Odwlekanie leczenia lub niekompleksowa kuracja sprzyjają powikłaniom zdrowotnym. Szczególnie niebezpieczne bywają one u dzieci i kobiet w ciąży.