Stabilizatory na łokieć

(27) info
Pokaż filtry Filtruj

Stabilizator łokcia z apteki

Stabilizator stawu łokciowego to wyrób medyczny, który chroni, usztywnia i wspomaga leczenie uszkodzonego lub nadwyrężonego stawu. Dzięki niemu możliwe jest szybsze odzyskanie sprawności po kontuzji sportowej bądź też złagodzenie nieprzyjemnych objawów pojawiających się w przebiegu postępu choroby, np. na tle reumatycznym. To produkt, który jest cenny w rehabilitacji wielu stanów pooperacyjnych tej części ciała. W aptece są miękkie opaski w różnych rozmiarach, jak DOZ Opaska elastyczna stawu łokciowego rozmiar S czy DOZ Opaska elastyczna stawu łokciowego rozmiar XL, przeznaczone do niegroźnych stanów pourazowych i pooperacyjnych. Do tego dochodzą ortezy, które sprawdzą się w przypadku konieczności mocniejszej stabilizacji, jak temblak Qmed rozmiar M. 

Tego typu wyroby wskazane są nie tylko przy schorzeniach, dysfunkcjach i urazach wymagających podtrzymania, usztywnienia i ograniczenia ruchomości łokcia lub stawu barkowego. Są bowiem także pomocne przy podtrzymywaniu opatrunku gipsowego kończyny górnej lub ramienia przy porażeniach i niedowładach różnej etiologii. Apteki posiadają stabilizatory łokcia od znanych i cenionych producentów np. DOZ i Qmed.

Elastyczne stabilizatory łokcia

Elastyczne stabilizatory znacznie ograniczają aktywność stawu. To szczególnie ważne dla miłośników sportu i aktywnego wypoczynku nie tylko na rowerach, nartach czy innych sprzętach, ale również w ogrodzie czy na działce. Ortezy sprawdzą się ponadto w łagodzeniu dolegliwości powstałych w przebiegu przewlekłych zmian reumatycznych i zwyrodnieniowych. Dzięki biernemu wzmacnianiu aparatu więzadłowego łokcia pozwalają utrzymać ruchomość stawu, ale w warunkach odciążenia. Wśród nich znajduje się także DOZ Opaska elastyczna stawu łokciowego, rozmiar M. Model ten pasuje na obwód ręki nad łokciem w rozmiarze 22–24 cm. 

Poczucie stabilności łokcia i jednocześnie większej mocy sprawczej to efekt kompresji. Oprócz opasek w ofercie znajdują się również stabilizatory stawu łokciowego z możliwością regulacji siły docisku pelot. Dzięki takiej technologii możliwe jest dopasowanie do wielu rozmiarów ramienia obciążonego różnymi problemami. Uniwersalna orteza łokcia, taka jak Qmed Elbow Safe, pasuje na prawą i lewą kończynę górną zarówno pań, jak i panów.

Temblaki z apteki

Stabilizator stawu łokciowego, jakim jest temblak (np. Pani Teresa Basis), to uniwersalny wyrób medyczny, który przydaje się w wielu różnych sytuacjach losowych. Pomaga on także w przebiegu licznych chorób i stanów zarówno wśród dorosłych i starszych użytkowników, jak i dzieci. Produkty są wykonane z mieszanki tworzyw sztucznych bezpiecznych dla skóry i zdrowia człowieka. Sprawdzą się one w sytuacjach, w których konieczne jest usztywnienie nie tylko przedramienia, ale i barku, zwłaszcza w stanach pourazowych, takich jak zwichnięcia i złamania. 

Najczęściej taki stabilizator łokcia wykorzystuje się do szybkiego zabezpieczenia kontuzji i krwawienia kończyny górnej po wypadkach komunikacyjnych czy zdarzeniach losowych. Dlatego warto mieć temblak w domowej lub samochodowej apteczce. To również cenna pomoc w rehabilitacji niedowładów kończyny górnej, spowodowanych m.in. udarem mózgu. Można je wykorzystać ponadto w podostrych stanach zapalnych czy zespołach bólowych kończyny, jak łokieć tenisisty.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij