Rękawiczki jednorazowe

(35) info
Pokaż filtry Filtruj

Rękawiczki jednorazowe - rodzaje

Rękawiczki jednorazowe są niezbędne wszędzie, gdzie należy chronić dłonie przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Są powszechnie stosowane przez personel medyczny, pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych, sprzątaczki itd. Powinny się też znaleźć w każdej domowej apteczce.

W ofercie znajdują się rękawice ochronne i rękawiczki jednorazowe takich marek jak Romed, Vglove czy Peha Soft. W sprzedaży oferowane są zarówno opakowania liczące po 100 czy 150 sztuk, jak i znacznie mniejsze – po 10 sztuk albo z 1 parą rękawic. Rękawiczki jednorazowe i ochronne dostępne są w wielu rozmiarach: XS, S, M, L, XL oraz w numeracji liczbowej – 6, 6,5, 7, 7,5, 8, 8,5. Poza tym można wybierać spośród różnych wersji kolorystycznych. Najpopularniejsze są rękawice białe, niebieskie i czarne. Jeśli chodzi o rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane, wyróżnia się rękawiczki:

  • lateksowe,

  • nitrylowe,

  • winylowe.

Rękawice jednorazowe – charakterystyka

Najpopularniejsze są cienkie rękawiczki lateksowe, które wyróżnia duża elastyczność.  Rękawiczki nitrylowe są cieńsze, ale wykazują większą trwałość niż produkty z lateksu. Wiele z nich ma wewnątrz specjalną powłokę polimerową, która ułatwia zakładanie. Najcieńsze, spośród dostępnych produktów w tej kategorii, to rękawiczki winylowe niejałowe lub bezpudrowe. Zapewniają jednak mniejszą ochronę przed drobnoustrojami. 

Szczególnym rodzajem są rękawice gorczycowe, które mają nasiona gorczycy białej i płótno bawełniane. Nie zapewniają ochrony przed czynnikami szkodliwymi, a używane są jako środek przeciw bólom reumatycznym i towarzyszącym im zwyrodnieniom rąk.

Czym jeszcze różnią się rękawice?

Wśród oferowanych rękawic jednorazowych znajdują się wersje pudrowe i bezpudrowe. W rękawicach pudrowanych od wewnętrznej strony jest skrobia kukurydziana, która ułatwia zakładanie i ściąganie rękawiczek oraz zapobiega ich przyklejaniu się do dłoni czy powstawaniu podrażnień skóry. Rozwiązanie polecane jest w przypadku częstego wymieniania rękawic ochronnych na nowe. Rękawice bezpudrowe z kolei nie pozostawiają resztek pudru na dłoniach.

Dostępne w ofercie rękawice różnią się też pod względem sterylności. Wyróżnia się rękawice niejałowe i jałowe. Rękawiczki niejałowe przeznaczone są do codziennego użytku. Wykorzystuje się je w celach diagnostycznych – konieczna jest ich zmiana przed każdym pacjentem lub co 45 minut. Rękawiczki jałowe są wolne od wszelkich zanieczyszczeń do momentu rozpieczętowania opakowania. Wykorzystywane są do zabiegów chirurgicznych.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij