Wagi dla niemowląt

(13) info
Pokaż filtry Filtruj

Wagi dla niemowląt

Narodziny nowego członka rodziny są kluczowym momentem w życiu młodych rodziców. Wprawdzie to wydarzenie jest pełne radości, ale również towarzyszy mu niepokój i strach o zdrowie i właściwy rozwój dziecka. W tym wyjątkowym okresie warto zaopatrzyć się w sprzęt medyczny dla dzieci, np. wagę dla pociechy. Takie urządzenie umożliwia kontrolowanie przyrostu masy ciała noworodka, a wyniki pomiarów mogą posłużyć jako podstawa do konsultacji z pediatrą. Ponadto dobrze jest zakupić termometr dla dziecka, dzięki któremu z łatwością można zmierzyć temperaturę ciała pociechy.

Ważenie noworodka w szpitalu – kiedy i po co?

Bezpośrednio po narodzinach noworodek jest mierzony i ważony. Jego masa ciała jest zapisywana w dokumentach i stanowi główną informację, którą świeżo upieczeni rodzice chwalą się najbliższej rodzinie. Kolejne pomiary masy ciała dziecka są przeprowadzane podczas regularnych wizyt lekarskich na oddziale noworodkowym. Są one niezbędne, aby monitorować prawidłowy wzrost oraz rozwój dziecka.

Sprawdź ofertę: Osłonki na piersi ułatwiające karmienie

W ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin po porodzie masa ciała noworodka maleje – jest to fizjologiczna reakcja spowodowana utratą płynów oraz początkowym ograniczonym spożyciem pokarmu – w pierwszych dniach życia noworodek spożywa zaledwie 10-30 ml mleka. Sytuacja ta normalizuje się między 2. a 3. dniem życia. Jeśli pomiary na szpitalnej wadze dla niemowląt przestaną wykazywać spadek, a nawet pokażą niewielki wzrost po tym czasie, dziecko może opuścić oddział.

Zapoznaj się także z ofertą: stetoskopów pediatrycznych i internistycznych.

Kontrola masy ciała malucha za pomocą wagi dla niemowląt

Właściwy rozwój dziecka zależy m.in. od prawidłowej masy ciała. Waga noworodka jest determinowana przez wiele czynników, a pierwszy pomiar zazwyczaj jest dokonywany tuż po narodzinach. W kolejnych miesiącach rodzice mogą samodzielnie monitorować masę ciała dziecka, korzystając z łatwych w obsłudze wag elektronicznych. Te dostępne na rynku urządzenia medyczne zostały zaprojektowane do bezpiecznego i wygodnego ważenia niemowląt w pozycji leżącej, zapewniając dokładne pomiary. Wagi te posiadają również wiele dodatkowych funkcji, takich jak porównywanie aktualnej wagi z wynikami z poprzednich miesięcy.

Przeczytaj także: Wszystko o karmieniu piersią

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wagi dla niemowląt?

Przy wyborze wagi niemowlęcej należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów:

  • Maksymalne obciążenie – większość wag niemowlęcych ma limit wagowy wynoszący 20 kg, ale dostępne są również modele z możliwością ważenia do 40 kg. Tego typu wagi mogą być użyteczne do ważenia starszych dzieci, wystarczy lekko je dostosować, demontując górną część.
  • Dokładność pomiaru – waga dla dzieci powinna być precyzyjna, z dokładnością nawet do 5 g. Im większa precyzja, tym lepiej, ponieważ pozwoli to zauważyć nawet niewielkie zmiany w masie ciała dziecka.
  • Automatyczny pomiar masy ciała – waga powinna rozpocząć pomiar automatycznie zaraz po położeniu dziecka na niej. Ta funkcja jest przydatna, szczególnie gdy dziecko jest niespokojne podczas pomiaru.
  • Duży i czytelny wyświetlacz – umożliwia szybkie i prawidłowe odczytanie wyników pomiaru.
  • Automatyczne wyłączanie – zapobiega nadmiernemu zużyciu baterii dzięki automatycznemu wyłączaniu wagi po pewnym czasie nieaktywności.
  • Wskaźnik zużycia baterii – informuje o konieczności wymiany baterii w urządzeniu, aby uniknąć nagłego wyłączenia się wagi podczas pomiaru.
  • Bezpieczny i ergonomiczny kształt – najlepiej wybrać sprzęt tego rodzaju, o wyższych bokach lub z ogranicznikami ułatwiającymi ważenie niespokojnych i ruchliwych dzieci.
  • Dodatkowe funkcje, np. pamięć pomiarów – zapisuje wykonane pomiary w historii, umożliwiając porównywanie wyników z poprzednimi. Najczęściej można przechowywać w pamięci ostatnich 10 pomiarów wagi.

Waga dla niemowląt – kiedy warto kupić?

Na zakup wagi niemowlęcej powinni zdecydować się przede wszystkim rodzice wcześniaków, których wagę trzeba regularnie kontrolować. Jednak korzystne jest także posiadanie tego typu sprzętu w przypadku niemowląt, które mają trudności z jedzeniem lub przystawianiem się do piersi matki. Pozwala to kontrolować efektywność karmienia i może sugerować konieczność wprowadzenia pewnych modyfikacji.

Aby zadbać o prawidłową pielęgnację dziecka, warto także zaopatrzyć się w nożyczki dla niemowląt.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij