Nietrzymanie moczu

(260) info
Pokaż filtry Filtruj

Oferta produktów pomocnych przy nietrzymaniu moczu

W ofercie producentów znajduje się bardzo duży wybór produktów pomocnych przy nietrzymaniu moczu. Wymienia się wśród nich:

Wybierać można spośród artykułów wielu marek, w tym m.in.: Inteno, Tena, Seni, Egosan, Molicare.

Podkłady higieniczne, prześcieradła

Nietrzymanie moczu jest problemem szczególnie trudnym w przypadku osób unieruchomionych, u których stosowanie pieluch czy innych artykułów okazać się może niewystarczające. W zapewnieniu należytej higieny i pielęgnacji pomocne są specjalne prześcieradła i podkłady higieniczne. Produkty te są powszechnie stosowane w instytucjach medycznych i opiekuńczych. Służą do ochrony wózków inwalidzkich, łóżek, foteli itp. przed zabrudzeniem, o które dość łatwo, gdyż zmiana pampersa osobie starszej lub schorowanej nie należy do prostych zadań. Ważne, aby podkłady higieniczne skutecznie zatrzymywały wilgoć, były chłonne, przyjemne w dotyku i nie powodowały podrażnień skóry. Dobrze, jeśli możliwe jest ich zakładanie u osoby w pozycji stojącej bądź leżącej. W zależności od potrzeb, takie maty nieprzemakalne są dostępne w kilku rozmiarach oraz różnej pojemności opakowaniach.

Chusteczki pielęgnacyjne

W codziennej pielęgnacji skóry narażonej na działanie moczu lub stolca ważną rolę zajmują chusteczki antybakteryjne. Skutecznie oczyszczają i dezynfekują skórę. Są pomocne zwłaszcza w przypadku osób z ograniczoną mobilnością, u których zachowanie higieny jest problematyczne. W składzie chusteczek pielęgnacyjnych znajdują się często składniki roślinnego pochodzenia, jak aloes czy rumianek, które wykazują działanie nawilżające i łagodzą podrażnienia. Chusteczki pielęgnacyjne można też wykorzystywać do odświeżania innych części ciała niż okolice intymne.

Pieluchy dla dorosłych i inne artykuły

W zależności od intensywności problemu nietrzymania moczu i stopnia aktywności wskazane jest stosowanie różnych produktów medycznych. Dla osób unieruchomionych lub poruszających się przy pomocy opiekuna zaleca się pieluchy dla dorosłych lub pieluchomajtki. Artykuły te oferowane są w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością dobierze się je do ciała danej osoby. Są też specjalne pieluchomajtki na noc, które zabezpieczają przed przeciekaniem w trakcie snu. Jeśli mimo inkontynencji pozostaje się aktywnym ruchowo, to najlepszym rozwiązaniem są majtki chłonne, które zastępują zwyczajną bieliznę. Ich działanie uzupełnić można specjalnymi podpaskami lub wkładkami urologicznymi, które można też stosować przy klasycznej bieliźnie. W ofercie dostępne są wkładki urologiczne dedykowane kobietom np. wkładki urologiczne dla kobiet Seni Lady Normal 20 szt. oraz mężczyznom np. wkładki urologiczne Seni Man Extra 15 szt. Wkłady higieniczne są cienkie i dyskretne, a jednocześnie gwarantują uczucie suchości i neutralizują przykry zapach.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij