Igły

(41) info
Pokaż filtry Filtruj

Jaka jest oferta igieł?

Igły to narzędzia medyczne, z których korzysta się w praktyce szpitalnej czy w warunkach ambulatoryjnych. Oferta igieł jest niezwykle szeroka. Do wyboru są produkty takich marek jak Romed, PiC, Terumo, Dickinson, BD czy Novofine. Igłę najprościej opisać jako ostro zakończone, metalowe rurki, które przebijają tkankę. Wszystkie znajdujące się w ofercie igły są produktami wysoko sterylnymi. Każda z osobna zapakowana jest w plastikową lub foliową osłonę. Jałowość igieł to gwarancja bezpieczeństwa dla pacjenta, dlatego igły nie powinny być stosowane wielokrotnie i używane w przypadku uszkodzenia opakowania. Igły zazwyczaj występują w tzw. wielopakach. Najczęściej w jednym opakowaniu znajduje się po 100 sztuk, np. Igła, 0,7x38mm, 100 szt. (Terumo Agani). Sporadycznie zdarzają się mniejsze opakowania igieł, np. Novofine igły, 31G x 6 mm, 7 szt.

Igły insulinowe

Wiele jest modeli tzw. igieł insulinowych. Dokonując wyboru, należy zwrócić uwagę na to, czy są kompatybilne z większością powszechnie stosowanych i dostępnych na rynku penów insulinowych. Do wielu modeli nadają się igły PIC Insupen Original, igły do penów insulinowych, 33Gx4mm, 100 szt., które dodatkowo można wykorzystać do podawania hormonu wzrostu w formie iniekcji.

Aby ograniczyć towarzyszący wstrzykiwaniu insuliny ból, producenci igieł wprowadzają rozmaite rozwiązania. W tym celu PiC Solution Insupen produkuje igły z zastosowaniem technologii indolor Experience. Dzięki technologii cienkich ścianek czas wstrzyknięcia jest krótszy, a przepływ insuliny szybszy i łatwiejszy. Poza tym końcówki igieł są trzykrotne ostrzone, a sama igła ma pokrycie przeciwtarciowe, przez co opór przy wbijaniu jest mniejszy.

Igły do strzykawek

Igły do strzykawek mają rozmaite zastosowanie. Przeznaczone są m.in. do:

  • wykonywania wstrzyknięć leków i płynów. Wymienia się takie rodzaje:

    • wstrzyknięcia domięśniowe (stosowane są z reguły grube i średniej długości igły),

    • wstrzyknięcia dożylne (stosowane są igły długie o różnej średnicy),

    • wstrzyknięcia podskórne (używa się przede wszystkim igieł dość krótkich i cienkich);

  • pobierania materiałów do badań, np. krwi, płynu mózgowo-rdzeniowego,

  • wprowadzania substancji dolędźwiowo – podawania znieczulenia podpajęczynówkowego i zewnątrzoponowego (do tego używa się wyjątkowo cienkich i długich igieł).

Igła stanowi też część tzw. wenflonu, czyli kaniuli.

Rozmiary igieł iniekcyjnych

Rozmiary igieł do strzykawek analizuje się, biorąc pod uwagę ich długość i grubość. Co więcej, każda oznaczona jest też adekwatnym do rozmiaru kolorem. Oto jedne z częściej spotykanych rozmiarów igieł iniekcyjnych:

 

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij