Akcesoria do higieny jamy ustnej

(216) info
Pokaż filtry Filtruj

Szczoteczki do zębów

Podstawowym akcesorium do utrzymania higieny jamy ustnej są szczoteczki do zębów. Są dostępne w wielu rozmiarach, kolorach oraz o różnej strukturze włókna i powinny być nieodłącznym elementem każdej kosmetyczki. Aby wybrać najlepszą dla siebie, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na stopień twardości. Delikatniejsze szczoteczki nie uszkodzą nadwrażliwych dziąseł oraz zębów. Niektórym osobom zaleca się jednak twardsze, które lepiej usuwają resztki pokarmu i płytkę bakteryjną.

Na rynku znajdziemy zarówno pojedyncze szczoteczki, jak i zestawy kilku produktów. Ta druga opcja może okazać się znacznie wygodniejsza, np. Curaprox. Otrzymujemy w zestawie aż 3 ultramiękkie szczoteczki naprawdę dobrej jakości. 

Rynek akcesoriów oferuje konsumentom również szczoteczki międzyzębowe. Służą one do usuwania resztek pokarmu i płytki bakteryjnej z trudno dostępnych miejsc. Takie akcesorium jest niezbędne, gdy posiadamy aparat lub implanty, ponieważ standardowa szczoteczka nie jest w stanie dotrzeć w każde miejsce. Warte uwagi są szczoteczki międzyzębowe, takie jak Jordan Brush Between oraz Elgydium Clinic Mono Compact 0.

Czyściki, skrobaczki i nici dentystyczne

Oprócz szczoteczek międzyzębowych dostępne są także czyściki. Mają one bardzo podobne zastosowanie do szczoteczek i są proste w użyciu. Pozwalają wygodnie i sprawnie usunąć resztki jedzenia oraz inne zanieczyszczenia z przestrzeni pomiędzy zębami, np. Gum Soft-Picks lub Active Interdental Brushes

Warto pamiętać, że higiena jamy ustnej obejmuje nie tylko zęby. Stąd też dobrze wyposażyć się w akcesoria, które pomogą usunąć bakterie z języka. W tym celu stworzono specjalne skrobaki. Są to bardzo proste urządzenia – zarówno w budowie, jak i użytkowaniu, np. skrobaczka Curaprox. Taki produkt w zupełności wystarczy do codziennego dbania o higienę tego nietypowego miejsca.

Nici dentystyczne to natomiast jedno z podstawowych akcesoriów, które powinien posiadać w zasadzie każdy. WHO zaleca nitkowanie zębów minimum 2 razy dziennie. Dobrym wyborem będą propozycje od sprawdzonych producentów, np. Oral-B Pro Expert Clinic Line lub Oral-B Satinflos. Ich cena nie jest wygórowana, a efekty są zauważalne niemal natychmiast po użyciu.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij