Podkolanówki uciskowe

(119) info
Pokaż filtry Filtruj

Dla kogo podkolanówki medyczne?

Podkolanówki medyczne to obok pończoch i rajstop medycznych element stosowany w terapii uciskowej. Powinny z nich korzystać osoby, które na co dzień borykają się z dolegliwościami kończyn dolnych lub są po zabiegach chirurgicznych. Podkolanówki uciskowe polecane są po skleroterapii, przy problemach z krążeniem, zakrzepicą, obrzękiem limfatycznym bądź innymi dolegliwościami w obrębie łydek.

Podkolanówki uciskowe Detramax można stosować profilaktycznie przy problemach z krążeniem. Warto je nosić codziennie przy zmęczeniu nóg, w ciąży bądź przy niewielkich żylakach. Poleca się też pończochy Veera Mikrofibra Premium. Wykorzystana w nich stopniowa kompresja redukuje obrzęki i bóle nóg. Ponadto są antybakteryjne i mają zaznaczoną piętę. 

Jeśli ktoś cierpi z powodu problemów umiejscowionych w wyższych partiach nóg, to powinien wypróbować pończochy uciskowe albo rajstopy. Pończochy Pani Teresa II klasy ucisku z zamkniętym czubkiem przyniosą ulgę po przebytym zakrzepowym zapaleniu żył, a także łagodzą obrzęki po stłuczeniach, złamaniach i zwichnięciach. Osoby, które wolą rajstopy, mogą wypróbować rajstopy uciskowe Enilome HB półmatowe. Zawierają one dodatkowo ekstrakt z aloesu i witaminę E, które koją, łagodzą podrażnienia i nawilżają skórę. Poza tym mają bawełniany klin w kroku i ściągacz.

Rodzaje medycznych podkolanówek

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów podkolanówek uciskowych. Mają one różne kolory, grubość i stopień ucisku, dzięki czemu łatwo dopasować je do indywidualnych potrzeb. Podkolanówki o najmniejszej kompresji stosuje się głównie profilaktycznie, przy początkowych i niewielkich żylakach, w ciąży lub aby ulżyć na co dzień zmęczonym od pracy nogom. Można je też nosić po stłuczeniach i innych niewymagających interwencji lekarskiej urazach. Łagodzą opuchliznę, obrzęk, powodują szybsze gojenie się ran i zasinień.

Przeciwżylakowe pończochy uciskowe Veera z otwartymi palcami są testowane klinicznie i trwałe. Zawierają jony srebra, dzięki czemu mają właściwości antybakteryjne. Posiadają splot w kształcie plastra miodu, przez co są wytrzymałe i skuteczne nawet przez pół roku. Ponadto wyszczuplają i modelują nogi. Podkolanówki Pani Teresa II klasy ucisku, czarne z otwartymi palcami radzą sobie z zakrzepami żył powierzchniowych i głębokich, obrzękami chłonnymi, stanowią wsparcie po złamaniach i zwichnięciach oraz są pomocne po skleroterapii.

Zalety podkolanówek uciskowych

Podkolanówki, rajstopy, pończochy i skarpetki uciskowe są przede wszystkim wsparciem w leczeniu chorób kończyn dolnych. Ich zaletą jest ogólnodostępność, łatwość stosowania, mnogość kolorów i wzorów oraz dyskrecja. Podkolanówki uciskowe niczym nie różnią się od klasycznych produktów. Ich grubość oraz faktura pozwala ukryć nieestetyczne żylaki, siniaki, blizny pooperacyjne bądź obrzmienia. 

Produkty uciskowe mogą stosować nie tylko kobiety, ale też mężczyźni cierpiący z powodu zakrzepicy lub żylaków. Sprawdzą się w tym przypadku np. pończochy uciskowe unisex Veera Mikrofibra Premium – dziane anatomicznie i z neutralną lamówką, bez koronki. 

Kupując produkty uciskowe, należy zadbać o dokładny rozmiar, bowiem za duże lub za małe mogą nie spełnić swojej funkcji. Najlepiej mierzyć nogę rano na leżąco. Podkolanówki kompresyjne wymagają także specjalnej pielęgnacji, aby jak najdłużej służyły. Trzeba je prać w niskiej temperaturze, nie suszyć mechanicznie i nie prasować.