Leki bez recepty układ pokarmowy

(266) info
Pokaż filtry Filtruj

Leki na problemy jelitowe

Leki bez recepty na układ pokarmowy z apteki regulują pracę jelit, przyczyniając się do spowolnienia lub przyspieszenia ich perystaltyki. Ponadto wpływają na wchłanianie wody ze światła jelita oraz uzupełniają jego mikroflorę bakteryjną, dzięki czemu treść pokarmowa obecna w jelitach przemieszcza się i formuje w odpowiedni sposób.

W aptece znajduje się szeroka oferta leków na problemy jelitowe. Wśród nich są m.in. tabletki doustne takie jak Dulcobis, Florax czy Xenna Extra Comfort, które przynoszą ulgę od zaparć o charakterze ostrym i przewlekłym. Dostępne są również leki w formie proszku w różnych wariantach smakowych do sporządzania zawiesiny na bazie wody, jak Smecta, która szybko się wchłania i jest niezastąpiona przy zatruciach pokarmowych. Lek może być podawany także maluchom od 2. roku życia.

W leczeniu zaparć pomocne mogą okazać się czopki glicerynowe. Asortyment leków bez recepty na układ pokarmowy obejmuje również preparaty na biegunkę. Jednym z nich jest Stoperan, który może być stosowany także u dzieci w wieku od 6 lat. Apteka posiada szeroki wybór leków na tego typu dolegliwość. Wśród nich znajdują się m.in. Enterol i Carbo Medicinalis VP charakteryzujące się znacznymi właściwościami absorbującymi, dlatego można je stosować dodatkowo w leczeniu innych dolegliwości, takich jak niestrawność. Również na wzdęcia można znaleźć w aptece odpowiednie leki dla wszystkich grup wiekowych, np. Espumisan w kroplach, Espumisan kapsułki, Kreon Travix.

W aptece znajdują się ponadto leki do kuracji przeciwpasożytniczej. Pyrantelum Polpharma oddziałuje na owsiki i wiele innych rodzajów robaków obłych.

Leki na żołądek

Leki bez recepty na żołądek z apteki usprawniają proces trawienia, wspomagając pracę i powiększając ilość enzymów trawiennych. W ofercie apteki znajdują się przede wszystkim leki ziołowe, takie jak Krople żołądkowe Forte oraz Aromatol w płynie. Odpowiednią liczbę kropel należy rozpuścić w szklance wody i pić do 3 razy w ciągu dnia.

Apteka posiada też leki na dolegliwości żołądkowe innego pochodzenia niż związane z niewłaściwą dietą czy zaburzeniami pracy żołądka. Jednym z nich jest Aviomarin o szerokim spektrum działania. Łagodzi on nieprzyjemne doznania, takie jak nudności, zwłaszcza związane z podróżowaniem. Poza tym działa przeciwuczuleniowo i uspokajająco. Asortyment leków bez recepty na problemy układu pokarmowego pochodzenia żołądkowego obejmuje poza tym preparaty na ogólne zaburzenia trawienia, uczucie pełności, wzdęcie. Działanie leków tego typu polega na pobudzeniu wydzielania żółci, zmniejszeniu napięcia mięśniówki gładkiej jelit, a także przyspieszeniu ruchów jelit. Jednym z leków bez recepty na niestrawność jest Travisto

Leki bez recepty na wątrobę i brzuch

Leki bez recepty na układ pokarmowy z apteki pomagają także w leczeniu zaburzeń czynnościowych wątroby oraz dróg żółciowych. Ich regularne zażywanie wspiera procesy odnowy uszkodzonych z różnych przyczyn błon komórkowych narządów. Efektem stosowania leku takiego jak Esseliv Max czy też Raphacholin Forte jest poprawa funkcji wątroby, zwiększenie objętości wydzielanej żółci oraz przyspieszenie jej transportu. Wskazaniami do stosowania leków bez recepty na wątrobę jest m.in. niestrawność z objawami takimi jak:

  • nudności, 

  • odbijanie, 

  • wzdęcia, 

  • łagodne zaparcia, 

  • bóle brzucha. 

Ofertę leków bez recepty na układ pokarmowy wzbogaca także No-Spa, lek o działaniu przeciwrozkurczowym na bóle brzucha oraz bolesne menstruacje.