Leki bez recepty na wzrok i słuch

(22) info
Pokaż filtry Filtruj

Leki bez recepty na wzrok

Życie we współczesnym świecie wymaga od nas mocnej eksploatacji narządu wzroku. Przeciętny człowiek dużo czasu w ciągu dnia spędza, patrząc w świecące ekrany, czy to komputera, smartfona czy telewizora. Takie działania nie pozostają obojętne dla oczu. Można im jednak pomóc, stosując odpowiednie leki czy suplementy.

Na rynku dostępnych jest wiele leków bez recepty, które mogą pomóc zmęczonym oczom. Są to m.in.:
* krople na stany zapalne oczu, ich obrzęk i przekrwienie, np. Starazolin, (0,5 mg/ml), krople do oczu, 2 × 5 ml,
* krople na alergiczne zapalenie spojówek, jak Zabak, (0,25 mg/ml), krople do oczu, 5 ml czy też Polcrom, 20 mg/ml, krople do oczu, 2 × 5 ml,
* żel do oczu, tzw. sztuczne łzy, np. Vidisic, żel do oczu, 2 mg/g, 10 g,
* krople do oczu na przewlekłe i ostre zapalenie spojówek, jak Allergocrom, 20 mg/ml, krople do oczu, 10 ml,
* krople do leczenia zespołu suchego oka, np. Artelac, 3,2 mg/ml, krople do oczu, 10 ml,
* krople na podrażnione i przemęczone oczy, jak Boiron Homeoptic, krople do oczu, 0,4 ml, 10 szt.

Leki bez recepty na wzrok są preparatami działającymi szybko i skutecznie. Można sobie nimi pomóc w doraźnych dolegliwościach. Pomogą przy swędzeniu oczu, ich podrażnieniu czy pieczeniu. Nawilżą oczy i sprawią, że znikną nieprzyjemne odczucia wynikające z zespołu suchego oka – jak kłucie czy uczucie piasku pod powiekami. Leki te przyniosą również ulgę przy alergii lub dokuczliwym zapaleniu spojówek.

Aby zadbać o zdrowe oczy, warto skorzystać również z suplementacji w postaci tabletek. Dobrze jest dostarczyć sobie odpowiednią porcję witamin i minerałów, które będą wspierać nasze oczy. Pozytywny wpływ na funkcjonowanie tego narządu ma np. luteina czy produkty zawierające kwasy omega-3.

Leki bez recepty na słuch

Uszy są również bardzo ważnym narządem. Trzeba dbać o ich prawidłową higienę. Warto pamiętać o tym, że nie należy czyścić ich za pomocą patyczków do uszu. Stanowi to popularny i częsty błąd. Obecnie zaleca się stosowanie specjalnych preparatów w sprayu, które zmiękczają wydzielinę zalegającą w przewodach słuchowych. Jest to bezpieczny sposób na czyszczenie uszu. Regularne usuwanie woskowiny z uszu pomaga utrzymać słuch w dobrej kondycji.

Niestety czasami dochodzi do infekcji ucha. Najlepszym rozwiązaniem, jakie możemy wówczas wdrożyć, jest udanie się od razu na konsultację do lekarza. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Dlatego można wesprzeć się lekami bez recepty na słuch. Są to m.in.:
* przeciwgrzybiczne krople do uszu, np. Fungotac, 10 mg/ml, krople do uszu, 20 ml,
* krople na stany zapalne zewnętrznego przewodu słuchowego, jak Otinum, 20% (200 mg/g), krople do uszu, 10 g czy Ototalgin, 200 mg/g, krople do uszu, 10 g.

Poza dbaniem o higienę uszu i usuwaniem pierwszych objawów infekcji ucha warto wiedzieć, że można przyjmować też doustne suplementy na uszy. Mają one działanie, które poprawia funkcjonowanie narządu słuchu. Mogą też pomóc w łagodzeniu szumów usznych czy innych dolegliwości.

Leki bez recepty na wzrok i słuch pomogą zadbać o te ważne narządy zmysłów i będą wspierać ich prawidłową pracę przez długie lata. Nie można jednak zapominać o regularnych wizytach u lekarzy specjalistów, którzy w razie konieczności wdrożą skuteczne leczenie lub zalecą stosowanie odpowiednich preparatów. Profilaktyczne działanie pozwoli nam uniknąć ewentualnych problemów zdrowotnych w przyszłości.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij