Nieświeży oddech

(123)
Pokaż filtry Filtruj
z 6

Jak sobie poradzić z nieświeżym oddechem? Płyny do płukania jamy ustnej

Nieświeży oddech to wstydliwy problem, który jest przyczyną braku pewności siebie i nierzadko powodem do kompleksów. Warto pamiętać, że można sobie z nim poradzić, stosując odpowiednie preparaty. Jednym z popularniejszych rozwiązań są płyny do płukania jamy ustnej. Zazwyczaj mają one charakterystyczny miętowy smak oraz skutecznie usuwają bakterie. Powinny być nieodłącznym elementem pielęgnacji, dlatego polecane są zwłaszcza większe opakowania, minimum 500 ml. Tego rodzaju płyny to np. Eludril Classic lub Dentosept Complex, którego skład oparto na surowcach roślinnych. W aptece znajdziemy także płyny z fluorem, takie jak Active Green Mint

Propozycją, jeśli chodzi o nieświeży oddech, są też płyny do płukania z dodatkowymi składnikami. Węgiel aktywny bardzo dobrze pochłania zapach oraz pomaga przy usuwaniu bakterii z jamy ustnej. Produktem tego typu jest m.in. Beauty Formulas Mouthwash.

Produkty polecane na nieświeży oddech

Podstawowym środkiem w walce z nieświeżym oddechem jest dobra pasta do zębów, np. Halitomin Dent, Elmex Sensitive lub Biała Perła Plus Krystaliczna Biel. Aby uzyskać pożądany efekt i zniwelować przykry zapach z ust, warto szczotkować zęby po każdym posiłku.

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów past do higieny jamy ustnej. Są to jednak standardowe propozycje, które zawierają tylko podstawowe składnik myjące, więc mogą jedynie oczyścić zęby, ale nie zniwelują na dłużej niechcianych zapachów. Lepszym wyborem mogą być pasty, które przeznaczono specjalnie do walki z nieświeżym oddechem, np. wybielająca pasta do zębów Biała Perła. Stworzono ją również po to, aby niwelować zapach tytoniu oraz problem żółknących zębów.

Odpowiednie produkty znajdziemy też, gdy zależy nam doraźnym działaniu. Zaliczają się do małe odświeżacze do ust, takie jak Beauty Formulas Fresh Breath. Wystarczy zaaplikować je bezpośrednio do jamy ustnej i od razu odczuwa się poprawę. Są bardzo wygodnym rozwiązaniem, jeśli nie mamy dostępu do pasty i szczoteczki do zębów.

Tabletki do ssania na nieświeży oddech

Skutecznym sposobem na nieświeży oddech są też pastylki do ssania. Aby utrzymać ich działanie, warto je zażywać systematycznie przez dłuższy czas. Przykładem takich pastylek są np. Cynk Organiczny Naturtabs Fresh Mint lub Halitomin. Oba suplementy zawierają głównie naturalne składniki i są pozbawione skutków ubocznych.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij