Żele, maści do oczu

(12) info
Pokaż filtry Filtruj

Żele i maści nawilżające

W kategorii żele i maści do oczu apteka oferuje duży wybór produktów leczniczych o szerokim spektrum działania. Żel do oczu bez recepty, jak Vidisic czy Thealoz Duo, przeznaczony jest do łagodzenia objawów zespołu suchego oka, zwanego też suchym zapaleniem rogówki i spojówki. To także bezcenne narzędzie wspierające regenerację podrażnionych i zmęczonych oczu, których stan związany jest z niekorzystnym działaniem czynników środowiskowych, takich jak klimatyzacja, dym i zanieczyszczenia powietrza czy długotrwała ekspozycja na sztuczne światło. 

Każdy żel nawilżający do oczu z apteki swoją skuteczność zawdzięcza unikalnej formule zawierającej właściwą substancję czynną. Istotą jej działania jest zdolność wiązania wody, przez co na powierzchni oka powstaje warstwa ochronna, tworząc sprzyjające warunki do stabilizacji filmu łzowego. Długo utrzymująca się na gałce ocznej poprawia komfort patrzenia, mimo swojej płynnej postaci. Poza tym żele do oczu są łatwe w użyciu. 

Oferta apteki obejmuje też maść na suche oko, a także piekące, zaczerwienione czy swędzące. Można tu znaleźć m.in. Vita POS, Kerato Vita oraz Parin-POS. Nie zawierają one fosforanów ani sztucznych konserwantów. Za sprawą substancji aktywnych, ale też obecności witamin, wosków, lanoliny czy innych odżywczych składników, stwarzają odpowiednie środowisko do regeneracji i gojenia się ran. Maść do oka bez recepty może być stosowana przez kobiety w ciąży, podczas laktacji oraz dzieci. 

Maści antybakteryjne

W asortymencie apteki dostępne są produkty lecznicze pod postacią klarownego, jałowego żelu, jak Softeye i Softeye Net, dedykowane do leczenia ran i otarć powstałych na powierzchni oka różnej etiologii, ale przede wszystkim związanych z urazem lub stanem pooperacyjnym gałki ocznej. Maść antybakteryjna do oczu z apteki wskazana jest ponadto osobom, które w opinii lekarza są narażone na wystąpienie infekcji bakteryjnej tej okolicy. Dzięki zawartym w swoim składzie substancjom czynnym, w tym naturalnym polimerom, takim jak hialuronian sodu i guma ksantanowa, produkty łączą się z filtrem łzowym, tworząc lepką powłokę zmniejszającą tarcie podczas ruchu gałką oczna i mrugania, przez co poprawiają się warunki pracy narządu wzroku. Można po nie sięgnąć także w sytuacji podrażnień mechanicznych i dyskomfortu związanego z noszeniem soczewek kontaktowych. 

Poza zdolnościami kojącymi i łagodzącymi nieprzyjemne dolegliwości, maści czy żele zabezpieczają przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych, takich jak wahania temperatur czy ciała obce, które mogą nasilać powstałe z innego powodu dolegliwości oczne. Żele do oczu z tej grupy produktów przyspieszają procesy gojenia się ran za sprawą właściwości antyseptycznych. Naniesiona bezpośrednio na miejsce zmienione chorobowo maść do oczu z antybiotykiem leczy poprzez neutralizację szkodliwych patogenów i chroni przed ich nawrotem czy rozprzestrzenianiem.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij