Korekcja wzroku

(161) info
Pokaż filtry Filtruj

Luteina i inne tabletki na oczy

Suplementy na wzrok to przede wszystkim luteina na oczy, czyli barwnik roślinny, który jest obecny w warzywach. Występuje również w ludzkim organizmie, gromadząc się w siatkówce oka. Dzienne zapotrzebowanie na tę substancję wynosi 10 mg i jest to dawka minimalna. Jeśli nie ma możliwości, aby uzupełnić braki tego związku dietą, pomóc może luteina bez recepty, np. w postaci tabletek. Opinie o tym leku są bardzo pozytywne.

Wśród oferty producentów można też naleźć inne leki bez recepty, a także witaminy i minerały, wśród których są preparaty pozwalające dbać o wzrok. Ważną rolę odgrywają ponadto witaminy na oczy. Z tego powodu luteinę bardzo często łączy się z witaminą A lub E, które także skutecznie oddziałują na narząd wzroku. Gwarantują one nie tylko poprawę widzenia, ale i nawilżenie spojówki, co jest szczególnie istotne dla osób długo pracujących przed monitorem komputera. Witaminy na poprawę wzroku mogą zażywać też dzieci.

Krople nawilżające do oczu

Jeśli chcemy sięgnąć po coś doraźnego z apteki, skuteczne będą krople do oczu. Sprawdzą się na tzw. zespół suchego oka, który towarzyszy milionom ludzi na całym świecie. Ich zadaniem jest wyostrzenie widzenia, złagodzenie suchości i powstałego z jej powodu świądu. W ofercie producentów znajdziemy nawet krople do oczu z luteiną, która jest niezwykle popularna, jeśli chodzi o narząd wzroku.

Dobry pomysł to zakup kropli do oczu z dekstranem lub kwasem hialuronowym. Pierwszy składnik działa gojąco i przeciwzapalnie, drugi zaś intensywnie nawilża przez długie godziny. Takie działanie przydaje się, gdy spędzamy dużo godzin w pracy. Kupując krople na suche oko z apteki, pamiętajmy, aby wybrać te, które nie mają konserwantów, ponieważ te sprzyjają dodatkowym podrażnieniom.

Soczewki kontaktowe i niezbędne do nich akcesoria

Soczewki kontaktowe to korekcja wzroku. Mimo że używa się ich głównie do korekty wad wzroku, nie jest to ich jedyne zastosowanie. Można je stosować leczniczo, np. w celu oszczędzenia oczu i złagodzenia ich zmęczenia podczas długich godzin spędzonych przy komputerze. Z tego powodu soczewki dzieli się na korekcyjne, opatrunkowe oraz kosmetyczne. Stanowią one alternatywę dla okularów, które nie zawsze da się założyć do wykonywania poszczególnych czynności. 

Korekcyjne soczewki kontaktowe dzielą się poza tym na rodzaje, zależnie od wady wzroku. Do wyboru są: sferyczne, toryczne oraz progresywne, które kupuje się na określony czas. Mimo wygody, jaką za sobą niosą, należy o nie dbać bardziej aniżeli o okulary. Soczewek kontaktowych nie wolno myć pod wodą, dlatego konieczny jest płyn do soczewek. Cena soczewek nierzadko jest większa od zakupu okularów korekcyjnych. Dlatego, zanim zdecydujemy się je nabyć, warto rozważyć korzyści i problemy związane z ich noszeniem. Jest to jednak opcja dla osób pracujących w zawodach, w których okulary stanowią przeszkodę w poprawnym wykonywaniu obowiązków.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zamknij